Testy sprzętu

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Re: Testy sprzętu

Post autor: Unguis » 28 lis 2010, 20:11

My, kupujący finansujemy tą komercje. Bądź co bądź magazyn kosztuje 15 zł, to jest duża kasa jak na taki miesięcznik. Masz oczywiście rację i wiem, że pieniądz odgrywa tutaj ogromną rolę, nie mniej płacę - wymagam. Owszem miło jest poczytać jaki ten instrument jest fajny i w ogóle, ale co mi po nim, jeżeli moge go pooglądać tylko na kartce.. Ale naprawde reasumując to co napisalem w poprzednim poście - mogliby chociaż pisać na czym nagrywają te próbki. Każdy wie doskonale jak wzmacniacz potrafi brzmienie zmodyfikować i tak jak napisałem wcześniej - z g*wna zrobić złoto.

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 28 lis 2010, 20:22

Radzę ochłonąć i poczekać, sprawę zgłosiłem do redakcji, wkrótce powinien się tu ktoś pojawić i rozwiać Twoje (oraz innych) wątpliwości. Nie określono jednak czasu tego 'wkrótce', tak więc radzę uzbroić się w cierpliwość..
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 28 lis 2010, 20:25

Pisząc te posty jakoś nie łudziłem się za bardzo, że ktoś to przeczyta i raczej nadal tej nadziei nie mam. Spokojny jestem bardzo ;) Piszę tylko co mi leży na wątrobie ;)

Awatar użytkownika
Fear The Night

Post autor: Fear The Night » 28 lis 2010, 20:29

Ja się w pełni zgadzam z Unguisem... Czytając testy sprzętu mam raczej uczucie przeglądania materiałów reklamowych - obojętnie, o czym jest mowa, same superlatywy na temat każdej gitary i wzmacniacza. Ja rozumiem, że nie można jakoś kompletnie zjechać gitary, bo bądź co bądź skądś ten sprzęt do testów trzeba brać, ale miejscami wręcz bawi mnie ekwilibrystyka słowna recenzenta, służąca tylko temu, by nie powiedzieć: "ten element jest do niczego". Przykład? Gitar z przetwornikami EMG przetestowano już w Gitarzyście całkiem sporo, ale ani razu nikt nie powiedział, że clean takie EMG 81 ma marny - zamiast tego słyszałem coś na temat "nosowego, chłodnego brzmienia które sprawdzi się w czymśtam" albo "no, jak pokręcimy gałami i nie będziemy zbyt wybredni to clean naprawdę daje radę". Zresztą parę numerów temu czytałem o gitarze z aktywnymi EMG, że jest instrumentem bardzo uniwersalnym. Pamiętam też, że kiedyś pisano coś o jakimś tanim Marshallu MG i wyszło, że to super wzmacniacz dla początkujących, więc nie dziwcie się, że potem jest tylu chętnych na forum do zakupu go. Inna sprawa, że "prywatnie" osoba, która to napisała, pewnie posłałaby ten wzmacniacz do diabła.

No i jak wspomniano, mnóstwo recenzji bardzo drogiego sprzętu - przeczytanie o świetnym wykonaniu gitary za kilkanaście tysięcy jest zaiste wielkim zaskoczeniem (zresztą to samo czytamy często o gitarach wykonanych w Korei). No i umówmy się, że ktoś, kto kupuje gitarę za dziesięć tysięcy czy wzmacniacz za tyle, nie opiera decyzji na recenzji w czasopiśmie :roll:

EDIT Wiem, że ze względu na mechanizm działa tego zmienić raczej niewiele idzie, ale jestem ciekaw, czy tylko ja mam takie odczucia...

EDIT2 Za to zdjęcia są fajne.

Awatar użytkownika
wheatus

Post autor: wheatus » 28 lis 2010, 21:02

W końcu ktoś zauważył to, o czym ja pisałem kilka postów temu. Jak czytam recenzje sprzętu to oprócz obrazków patrzę też na cenę, która w 90% mnie przeraża. Np cena efektu kosztuje tyle ile ja mogę wydać na gitarę. Tani sprzęt nie oznacza złomu, tylko nieco gorszy niż ten najdroższy.
Yamaha C30M

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 28 lis 2010, 21:19

Ja już od dawna o tym trąbie, że gorszy sprzęt to wcale nie jest coś co nie nadaje się do niczego. Po za tym uważam, że recenzja tańszego instrumentu o wiele bardziej się zwróci, bo więcej osób jest w stanie iść do sklepu i kupić instrument tańszy niż chociażby tą VGS z ostatniego numeru (chociaż rzeczywiście... śliczny instrument).

TRaCe

Post autor: TRaCe » 28 lis 2010, 21:32

Odkąd kupuję magazyn to z tanich gitar widziałem tylko recenzje Jacksonów i Vintage V100 Icon, tak to same gitary po 3.000zł ++.
Ja bym proponowała żeby podział sprzętu był równy np: 1tanisza gitara tak do 2000zł i jedna droższa. Tak samo z efektami i wzmacniaczami. A np: raz na 6 miesięcy może jakiś dodatek z wypisanymi krótkimi recenzjami samych tanioch sprzętów.
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

Awatar użytkownika
Mektan
Zasłużony

Post autor: Mektan » 28 lis 2010, 21:41

Nie no, były jakieś Squiery na przykład też, fakt - recenzji taniego sprzętu jest mniej, ale czasem i takie się ukazują.
"Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów" <Arystoteles>

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 29 lis 2010, 8:14

Tak jak TRaCe napisała - Jacksony Dinky, czasem rzeczywiście sie napatoczył jakiś Squier, no ale nie czarujmy się to są jednostkowe przypadki.

Awatar użytkownika
Mektan
Zasłużony

Post autor: Mektan » 29 lis 2010, 10:03

Sorry za offtop.... ale Trace - myslałem, że jesteś chłopakiem... :oops:
"Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów" <Arystoteles>

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 29 lis 2010, 10:14

Mektan - ja strzelałem, bo spójrz na posta Trace:
Odkąd kupuję magazyn to z tanich gitar widziałem tylko recenzje Jacksonów i Vintage V100 Icon, tak to same gitary po 3.000zł ++.
Ja bym proponowała żeby podział sprzętu był równy np: 1tanisza gitara tak do 2000zł i jedna droższa. Tak samo z efektami i wzmacniaczami. A np: raz na 6 miesięcy może jakiś dodatek z wypisanymi krótkimi recenzjami samych tanioch sprzętów.

Trace opowiedz sie za jedną płcią :) Inne posty świadcza o płci męskiej. No i Trace ma dziewczynę (pozwoliłem sobie przejrzeć Twoje posty, mam nadzieje, że sie nie gniewasz:) ).

Przy akcjach z HARDROCK pisałem coś na temat tolerowania rozmów o płci. Wyjaśnijcie sobie przez PW. Maudus

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 13 gru 2010, 14:45

Mam pewną sugestię. Dlaczego podając radius gryfu podajecie go w milimetrach? Myślę, że lepiej byłoby pisać jednak w calach, kiedy widzę w teście że gryf ma radius 7,25" czy 9,5" to wszystko jest dla mnie jasne, a jak widzę 430mm czy ileś tam to nie wiele mi to mówi i myślę, że nie jestem w tym przypadku odosobniony ;)

TRaCe

Post autor: TRaCe » 13 gru 2010, 15:10

"Am I evil?
Yes I am
Am I evil?
I am man
Yes I'm"

Jestem facetem xD przepraszam za tamtą literówkę ale używam małego notebooka i nie jestem jeszcze przyzwyczajony do tego że klawiatura jest taka mała. Co za tym idzie często wciskam dodatkowe literki albo jakieś inne niż zamierzałem.
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

patogen

Post autor: patogen » 15 gru 2010, 10:25

Przymierzam się do kupna jakiegoś loopera więc przeczytałem sobie recenzję (test) Digitech Jamman Stereo zamieszczoną w jednym z ostatnich numerów - no i porażka. Z artykułu nie dowiedziałem się nic więcej niż to co przeczytałem w instrukcji, która zresztą moim zdaniem jest fatalna - nie podaje wielu istotnych informacji.

Można odnieść wrażenie, że tekst powstał po przeczytaniu instrukcji a nie po prawdziwym teście urządzenia.

Moglibyście się lepiej postarać.

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 15 gru 2010, 12:07

Bloodsucker69 pisze:Mam pewną sugestię. Dlaczego podając radius gryfu podajecie go w milimetrach? Myślę, że lepiej byłoby pisać jednak w calach, kiedy widzę w teście że gryf ma radius 7,25" czy 9,5" to wszystko jest dla mnie jasne, a jak widzę 430mm czy ileś tam to nie wiele mi to mówi i myślę, że nie jestem w tym przypadku odosobniony ;)
A ja Ci powiem, że to też u nich nie jest regułą czy podają w calach czy w milimetrach ;) Nie pamiętam w których numerach to było, ale w każdym razie w jednym magazynie recenzja 2 wiosełek - w jednym radius w mm, w drugim w calach. To samo z resztą z menzurą..

ODPOWIEDZ