Testy sprzętu

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
Nightwalker

Post autor: Nightwalker » 31 sty 2007, 12:12

Fenris_Yeager pisze:w którym piśmie istniejącym dla gitarzystów dotychczas, była możliwość nie tylko przeczytania testu sprzętu ale i odsłuchania jego brzmienia :!: :?: :wink:
Taaak! :) To jest jeden z największych plusów "Gitarzysty". Dzięki takiemu odsłuchowi można wyrobić mniej więcej swoją własną opinię na temat danego sprzętu (co nie zmienia faktu, że i tak najlepiej jest samemu ograć testowany sprzęt).
Pozdrawiam!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img76.imageshack.us/img76/9054/userbar414465wt8.gif[/img][/url]
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Winetou

Post autor: Winetou » 31 sty 2007, 17:05

A czy wiesz, że w studio z dźwiękiem można zrobić dużo? Nawet bardzo dużo... :lol: Ależ pięknie brzmi ten Defil rzekłbyś... :lol:

Awatar użytkownika
Nightwalker

Post autor: Nightwalker » 31 sty 2007, 17:20

Winetou pisze:A czy wiesz, że w studio z dźwiękiem można zrobić dużo? Nawet bardzo dużo... :lol: Ależ pięknie brzmi ten Defil rzekłbyś... :lol:
Owszem, można ;) Chciałem tylko zaznaczyć, że taki test ma nam pomóc wyrobić jakieś początkowe zdanie o testowanym sprzęcie - bo i tak, jeśli ktoś będzie go chciał sobie kupić, sam zapewne przetestuje sprzęt w sklepie. Hm... No a swoją drogą chyba nikt nie chce sugerować, że w "Gitarzyście" specjalnie podrasowują dźwięk testowanego wzmacniacza/efektu/gitary, by niczego nieświadomych czytelników wprowadzać w błąd, prawda? 8)
Serdecznie pozdrawiam!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img76.imageshack.us/img76/9054/userbar414465wt8.gif[/img][/url]
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 02 lut 2007, 13:04

Winetou pisze:A czy wiesz, że w studio z dźwiękiem można zrobić dużo? Nawet bardzo dużo... :lol: Ależ pięknie brzmi ten Defil rzekłbyś... :lol:
Wiele da się zrobić, lecz z "malucha" nie zrobisz Labmorghini Gallardo jak również nie otworzysz parasola wwww ... wiecie gdzie :wink: i nie odwrócisz hełmu na lewą stronę :lol: :wink:

Rozumiem że podobno tylko ryby w rzece nie biorą ale podejrzewanie Redakcyjnych Realizatorów o celowe "tuningowanie" brzmienia sprzętu jest bezpodstawne. Trzeba być kompletnym idiotą aby piłować gałąź na której się siedzi :wink:

Winetou

Post autor: Winetou » 06 lut 2007, 15:07

Podejrzewanie o tuningowanie nie zostało przeze mnie ujęte w sposób bezpośredni, ale skoro temat wypłynął, to chyba dobrze. Mikrofony, preampy korektory, pozycja mikrofonu, jak i inne gadżety mają wpływ na brzmienie i dla osoby, która nie jest obyta z tematem "odsłuchiwania" nawet (wulg.) będzie ładnie pachnieć. Podobnie jak trzeba przyzwyczaić ucho do testów dźwiękowych, podobnie oko i rozum do pisanych. Testy trzeba umieć czytać, bo nauczyłem się przez lata lektury podobnych magazynów co Gitarzysta, że więcej i tak znajduje się pomiędzy wierszami, albo w tym o czym nie napisano. Takie prawdopodobieństwo wzrasta w miarę spadku jakości testowanego sprzętu. Jeśli (jak mniemam oglądając magazyn) wraz ze spadkiem ilości testów wzrasta konieczność poklepania tych co jeszcze dają po tyłku, to chyba niestety, gdyż, aczkolwiek, ponieważ, mniemam idiota właśnie piłuje gałąź :D

Awatar użytkownika
de3on

Post autor: de3on » 06 lut 2007, 15:48

Kupiłem pierwszy raz w salonie prasowym numer 01/2007 magazynu "Gitarzysta" i od razu mi się spodobał...niedawno zamówiłem sobie roczną e-prenumeratę na kompa i już mam pierwszy e-numer(02/2007).Wrażenie jak najbardziej pozytywne, duży (+) za różnorodność testowanego sprzętu, kolejny (+) za testy np. tunerów do 100 zł, metronomów do 100 zł itd., (+) za zainteresowanie się początkującymi gitarzystami, poprzez np. słownik pojęć itd., kolejny (+) za płytkę z nagraniami, (+) też za transkrypcje.

Ale żeby nie było, że tylko chwalę, mogę się czepić jednego, aby autorzy pomyśleli o np.kilku częściowym(w kilku numerach) teście gitar w określonym zakresie cenowym np.od Stycznia do Marca testy gitar elektrycznych do 1000 zł, potem od Marca do Maja testy gitar do 2000 zł itd., wedlug mnie to by się bardzo przydało dla poczatkujących, którzy mają niezbyt zasobne potfele, ale nie chcą kupić chłamu.
Mój sprzęt: Ibanez RG 321MH - Kustom 30 Dual RC - BOSS DS-1 - Dunlop GCB-95 = :)

Hubert0501

Post autor: Hubert0501 » 09 lis 2007, 22:13

Ja mam jedno pyt odnosnie tetsow sprzetu. Dlaczgeo 90% testowanych gitar to Warwicki i Framusy. Rozumiem ze firma produkujaca te giatry wam za to placi bo nie widze innego powodu - no i ok, z czegos kase miec musicie, a wiekszosc pochodzi z reklam. Tyle ze nawet nie mam po co czytac tych tetsow - co najwyzej moge sobie obrazki poogladac. Rozumiem tez, ze gazete czytaja ludzie, ktorzy nie wychodza ze strudia i nie interesuja ich tansze gitary, ale wiekszosc ludzi nie ma tych 7-15 tys! Przydalyby sie jakies testy Cortow, EPIPHONE'OW(!), Schecterow. Otwieram najnowszego "Giatrzyste" a tam co? - niespodzianka - test framusa za marne 10 tys...jak bede mial chwile to skocze do najblizszego sklepu i sobie takiego sprawie - a co mi tam :D

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 12 lis 2007, 11:09

Tylko nie zapomnij zaciągnąć kredytu wielopokoleniowego ( żart - bez urazy ) :wink:

Awatar użytkownika
smokwelski

Post autor: smokwelski » 27 gru 2007, 8:50

wrócę jeszcze na moment do próbek dźwiękowych sprzętu. mam bowiem dość mieszane odczucia co do tego pomysłu. owszem, dobrze, że są - można coś tam wywnioskować o ogólnej charakterystyce brzmieniowej danego grata, o ile przede wszystkim:
1. zachowano maksymalna neutralnośc przy nagrywaniu próbek
2. dysponujemy wystarczająco dobrym sprzętem odsłuchowym.
jedno i drugie jest nierealne, więc lepiej traktować tracki sprzetu z lekkim przymrużeniem oka. jak widzę, tzn. czytam, niektórzy chyba myślą, że z takiej próbki odsłuchiwanej na discmanie usłyszą jak naprawdę brzmi rozkręcony 200 W wzmak na lampie z paczką full stack.
problem w tym, że niestety lepszego rozwiązania dotąd nie wymyślono...
podobam się sobie, ale nie w lustrze. ja tak nie wyglądam - C. Bukowski

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 27 gru 2007, 10:12

smokwelski pisze:wrócę jeszcze na moment do próbek dźwiękowych sprzętu. mam bowiem dość mieszane odczucia co do tego pomysłu. owszem, dobrze, że są - można coś tam wywnioskować o ogólnej charakterystyce brzmieniowej danego grata, o ile przede wszystkim:
1. zachowano maksymalna neutralnośc przy nagrywaniu próbek
2. dysponujemy wystarczająco dobrym sprzętem odsłuchowym.
jedno i drugie jest nierealne, więc lepiej traktować tracki sprzetu z lekkim przymrużeniem oka. jak widzę, tzn. czytam, niektórzy chyba myślą, że z takiej próbki odsłuchiwanej na discmanie usłyszą jak naprawdę brzmi rozkręcony 200 W wzmak na lampie z paczką full stack.
problem w tym, że niestety lepszego rozwiązania dotąd nie wymyślono...
Myślę że dla pierwszej oceny wystarczy zachować taki sam, niezmienny reżim nagrywania próbek.
[color=#273886]Nie mogę Ci pomóc. Jestem nieobecny.
[/color]

Awatar użytkownika
paniczynek

Re: Testy sprzętu

Post autor: paniczynek » 09 maja 2009, 21:22

Ja mam uwagę do niektórych próbek dźwiękowych przy testach sprzętu:
jeśli jest testowane coś "metalowego" (kostka distortion, gitara, wzmacniacz) to w próbce dźwięku wolałbym usłyszeć coś metalowego i zagranego na pełnej, choćby to było "1-0" albo samo wypuszczenie, niż jakąś szpanerską zagrywkę typu pitu-pitu.
Po prostu chodzi o to, żeby trochę lepiej dobierać grane tematy do sprzętu dedykowanego nierzadko pod konkretny styl.

EDIT: ortografia
http://www.myspace.com/dirtredmusic
http://www.myspace.com/slawomirwojtas

uho63

Post autor: uho63 » 10 maja 2009, 11:40

paniczynek pisze:Ja mam uwagę do niektórych próbek dźwiękowych przy testach sprzętu:
jeśli jest testowane coś "metalowego" (kostka distortion, gitara, wzmacniacz) to w próbce dźwięku wolałbym usłyszeć coś metalowego i zagranego na pełnej, choćby to było "1-0" albo samo wypuszczenie, niż jakąś szpanerską zagrywkę typu pitu-pitu.
Po prostu chodzi o to, żeby trochę lepiej dobierać grane tematy do sprzętu dedykowanego nierzadko pod konkretny styl.

EDIT: ortografia
Kiedyś testowany był Engl Savage i napisano, że jest to wzmak do rzeźni. Odpalam próbki brzmienia, a tam co? - jakieś akordy grane na czystym kanale...

Awatar użytkownika
paniczynek

Post autor: paniczynek » 10 maja 2009, 15:30

Takie "zabiegi" mogą mieć na celu pokazanie, że sprzęt może być używany np. do lżejszych gatunków muzycznych. Tylko po co? Kupując kostkę distortion nie nastawiam się, że wyciągnę z niej delikatny przester, bo nie o to mi chodzi, a lekkie i lepiej brzmiące przesterowanie wyciągnę z innych stomboxów, do takiego właśnie celu zaprojektowanych.
http://www.myspace.com/dirtredmusic
http://www.myspace.com/slawomirwojtas

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 28 lis 2010, 18:24

Widze same pozytywne opinie, więc ja pojadę po bandzie. A więc ja osobiście uważam, że testy sprzętu w MG powinny ulec małym (jak dla mnie dużym) zmianom. Przede wszystkim i co mnie najbardziej w tym magazynie boli - redaktorzy uważają, że wszyscy wygrali w totka i mają fortune do wydania tylko i wyłącznie na sprzęcicho. Ze świecą szukać gitar w przedziale cenowym powiedzmy do tych przysłowiowych 2 kółek, a nie czarujmy się nie wszyscy są bogaci. To samo ze wzmacniaczami - same lampiaki, Blackstary, które kosztują fortunę i inne. Co jeszcze bardzo mnie boli - bardzo rzadko, ale to BARDZO recenzent pisze na jakim sprzecie testuje daną gitarę, bądź na odwrót na jakim wiośle testuje dany wzmacniacz. Jak dobrze wiemy dobry dobór sprzętu potrafi z g*wna zrobić złoto. Do tego co jeszcze mnie irytuje - magazyn widze nie uznaje cyfrowego brzmienia, a jak doskonale wiemy nie każdego stać na profesionalny pedalboard, a w ciągu ostatniego pół roku może był jeden test cyfwego multiefektu - jak dobrze kojarze to był to Nova System, który kosztuje kolejną ogromną kasęTo jest mój ogromny zarzut - czyli reasumując:

1. Brak recenzji taniego sprzętu
2. Brak informacji na jakim wzmaku testuje się gitarę i na odwrót

Tyle ode mnie, mam naprawde cichą nadzieję, że tego posta przeczyta któryś z redaktorów i sie rzeczywiście w duszy zastanowi. Żyjemy w Polsce, nie w Ameryce.

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 28 lis 2010, 20:05

Ale wiesz, tani sprzęt z reguły trudno opisywać w superlatywach a recenzje mają podłoże nieco komercyjne więc istnieje pewien konflikt.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

ODPOWIEDZ