Nagrania młodych gitarzystów

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
Pan Hilary
Kontakt:

Post autor: Pan Hilary » 12 cze 2006, 9:11

john pisze:panie Hilary..nie jestem zadnym cholernym kochankiem tego Tailora tylko bardzo wytrawnym gitarzysta
Ja jestem półwytrawnym. Doskonale komponuję się z serami i białym mięsem.
Skoncz już, bo wystarczająco się ośmieszyłeś. I tego swojego chłopaka też; zamiast go bronić, to narobiłes mu wstydu.

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 12 cze 2006, 14:44

"Zrobiła się z tego straszna chryja ... gdyż ugodzono w międzywojewódzką przyjaźń ... " :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
zaq

Post autor: zaq » 12 cze 2006, 15:15

john pisze:a ty stary słuchasz w ogóle metalu..2 lata temy ten sam numer na mp3wp.pl podobno dostał 8/10 i wszyscy pisali że to riff pierwsza klasa..mimo słabej jakości, no ale tam to byli sami metalowcy.. a tu..sami jazzmami i blusmeni. Ja tam kocham metal, a wy po prostu g... wiecie o metalu.

FOREVER HEAVY_METAL
LOL.

Poszperaj sobie na różnych forach gitarowych w działach z twórczością forumowiczów. Tam znajdziesz zarówno kapitalne, metalowo-rockowe nagrania (często kapel znajomych forumowiczów), jak i wprawki tego typu, co omawiane nagranie. Tylko, że przeważnie ludzie świadomi ograniczeń brzmieniowych i warsztatowych (danego nagrania oczywiście) nie pchają się zaraz do prasy, tylko zadają pytania co zrobić z brzmieniem, co zrobić z pomysłem itp. Argument o mp3wp.pl jest argumentem z tyłka wziętym, ale tonący brzytwy się chwyta (albo brzydko :twisted: ).

Tu nie chodzi o umiejętności tego pana, tylko o jedno konkretne nagranie. Nagranie zrobione na odwal, z jednym trackiem, z brzmieniem kaleczącym uszy (dosłownie, tam są takie częstotliwości przez które mnie uszy bolą :wink: ) i ździebko nierówne. Jak dla mnie to jest brak szacunku dla redakcji i słuchaczy, a także dla samego siebie.
Jasne, takie nagranie jest ok jeśli się chce na szybko zapisać wymyślony riff, albo pokazać koledze z zespołu, żeby nie zapomnieć pomysłu. Ale jak się śle materiał do gazety, do działu "prześlij nam swoje demo" to chyba można trochę nad tym posiedzieć, nagrać jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz, aż będzie w miarę 'perfekcyjnie'.

A co się dziwić ostrym ocenom... Umieszczając swoje nagrania np. na takim forum mamy szanse, czasem nawet dość duże, że większość osób które to przesłucha i oceni to będą znajomki lub koledzy, albo choćby użytkownicy o których już coś wiemy, i że mogą (ale nie muszą) nas oszczędzić. A wysyłając materiał w świat, do prasy, trzeba być świadomym, że wystawiamy się "na pożarcie". Czemu niby tam ma ktoś przymknąć oko na to, że "no tu nierówno, tu przyspieszyłem, tu mi się rozjechał strój, ale nie chce mi się tego jeszcze raz nagrać, przecież i tak nikt nie zauważy". Zauważy, bo taśma (a obecnie w zasadzie dysk) nie pozostawia złudzeń, wszystko bezlitośnie wychodzi (dlatego jeszcze duuużo wody w Wiśle upłynie zanim np. ja prześlę cokolwiek jako swoje ekhm "demo" :D) Tyle.
Member of USB - Home of Silesian Tradition

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 12 cze 2006, 21:59

zaq pisze:A wysyłając materiał w świat, do prasy, trzeba być świadomym, że wystawiamy się "na pożarcie".
Oby każdy wziął sobie do serca twoje słowa Zaq :!:

Demo jest wizytówką muzyka ... jeśli rozdaje się wizytówki drukowane na papierze toaletowym to takie są tego skutki :?
Jaki wysiłek włożony w pracę nad materiałem demo, taka nagroda ... lamentowanie na nic się zda ... trzeba było pomyśleć przed wysłaniem "dema" :lol:

Cała "akcja" przypomina mi tekst piosenki z pewnego filmu...

"Rób swoje, rób swoje ... ryzyko będzie twoje ... bo życie to nie bajka, nie głaszcze cię po ... "

Awatar użytkownika
Nightwalker

"Prześlij nam swoje demo"

Post autor: Nightwalker » 12 lis 2006, 19:00

Witam!
Żeby nie zakładać nowego wątku postanowiłem, że tu umieszczę swoje pytanie. Otóż chciałbym się dowiedzieć, czy demo ma być swoją własną kompozycją? Bo jeszcze niczego samemu nie skomponowałem, a jestem ciekaw, co inni sądzą o mojej grze :)
Pozdrawiam!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img76.imageshack.us/img76/9054/userbar414465wt8.gif[/img][/url]
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Fenris_Yeager
Zasłużony

Re: "Prześlij nam swoje demo"

Post autor: Fenris_Yeager » 25 lis 2006, 19:59

Nightwalker pisze: Otóż chciałbym się dowiedzieć, czy demo ma być swoją własną kompozycją? Bo jeszcze niczego samemu nie skomponowałem, a jestem ciekaw, co inni sądzą o mojej grze :)
Pozdrawiam!
Przymusu nie ma.
Na demo można zamieścić własne kompozycje jak i/lub "kowery".
Musisz sobie zadać ważne pytanie ... co tak naprawdę chcesz przedstawić?

Jeśli chcesz pochwalić się techniką gry, to znany utwór jest sporym ułatwieniem przy ocenie ( zostanie pewnikiem porównany z oryginałem ) jednak tym samym narażasz się na ostrą krytykę ... nikt nie lubi słuchać jak kaleczy się uznaną muzykę. Chyba że jest się masochistą :lol:

Zdecydowanie lepiej jest przedstawić własną twórczość ... można ocenić znacznie więcej aspektów. Oczywiście można stworzyć cover z tak innowacyjną aranżacją że aż "czapki z głów". Jednak czasem lepiej jest zachować oryginalne pomysły do własnych (s)tworów :wink:

Jakkolwiek pamiętaj ... ryzyko jest twoje a ziemia twarda :wink:
Oczywiście to tylko moja opinia.

Awatar użytkownika
Nightwalker

Post autor: Nightwalker » 26 lis 2006, 17:42

Witam!
Fenris_Yeager pisze:Jeśli chcesz pochwalić się techniką gry, to znany utwór jest sporym ułatwieniem przy ocenie ( zostanie pewnikiem porównany z oryginałem ) jednak tym samym narażasz się na ostrą krytykę ... nikt nie lubi słuchać jak kaleczy się uznaną muzykę.
Heh, taką mam nadzieję. :) Jestem po prostu ciekaw, jak po 9 latach szkoły muzycznej w sekcji gitary, 2 latach samodzielnego kształcenia się w grze na gitarze klasycznej i niespełna roku grania na gitarze elektrycznej ocenią mnie profesjonaliści. Bo szczerze mówiąc, to ja sam nie jestem za bardzo zadowolony ze swojej gry. :? Przydałby mi się dobry nauczyciel, ale w Szczecinie trudno takowego znaleźć (no i jeszcze przydałby się czas do ćwiczeń - aktualnie mogę się tylko wystarać na 1,5-2 h ćwiczeń :|). A tak przynajmniej otrzymałbym jakieś wskazówki od oceniających. :)
Pozdrawiam!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img76.imageshack.us/img76/9054/userbar414465wt8.gif[/img][/url]
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 30 lis 2006, 23:34

Ponoć do odważnych świat należy :wink:
Tak naprawdę, najwięcej wniosków można wyciągnąć czytając "recki" materiałów nadesłanych przez innych czytelników.
Analizując wypowiedzi "recenzentów" znajdziesz sporo pomocnych wskazówek.

Enter the Phoenix

Post autor: Enter the Phoenix » 01 gru 2006, 3:12

A koleś ten jest podobno po muzycznej i przymierza się nawet do studiów na AMIFC, więc powiniśmy go chyba szanować.
Wnioskuję z tego, że powinieniem dziękować Bogu, że nie skończyłem muzycznej (nie no, żartuję ;) ). A na poważnie, to jak dla mnie koleś w ogóle zaczyna swoją przygodę z muzyką i normalnym jest, że dostał właśnie taką notę, a nie inną.

Więc weź tą krytykę do serca i nie poddawaj się chłopie, bo mam wrażenie Marek, że próbujesz się dowartościować tym tematem pod nickiem John, ale w życiu nie ma drogi na skróty.
a ty stary słuchasz w ogóle metalu..2 lata temy ten sam numer na mp3wp.pl podobno dostał 8/10 i wszyscy pisali że to riff pierwsza klasa..mimo słabej jakości, no ale tam to byli sami metalowcy.. a tu..sami jazzmami i blusmeni. Ja tam kocham metal, a wy po prostu g... wiecie o metalu.

FOREVER HEAVY_METAL
Ale z takim podejściem jesteś skazany na przegraną, sorry. Może jak wyrośniesz z tej bardzo ograniczającej subkultury, to Ci się polepszy. Ale nie łam się, sam też kiedyś byłem "wielkim metalem", przeklinałem Rap (który właśnie mi leci na głośnikach, hehe ;P ) i popadałem w samozachwyt ze względu mojego czarnego ubioru i długich włosów (które ściąłem :D ). Spokojnie, to przechodzi :wink: .

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 01 gru 2006, 20:38

Nawiązując do twojego postu Enter The Phoenix i cytatów jakie tam zamieściłeś, dochodzę do wniosku że problem z "demówkami" tkwi w niewiedzy, lenistwie a może i zwyczajnie w braku środków finansowych osób podejmujących się zaprezentowania własnej twórczości.

Argument w stylu "2 lata temy ten sam numer na mp3wp.pl podobno dostał 8/10 i wszyscy pisali że to riff pierwsza klasa" to żaden argument.

Owszem, może na mp3.wp.pl ludzie nie patrzą na jakość nagrań ( w co wątpię z autopsji ), ale mówimy o demach nadsyłanych do Gitarzysty, a tu mamy osoby oceniające konkretne aspekty nadesłanych nagrań.

Jeśli chcemy otrzymać 15-18 gwiazdek od "Ich Troje" ( bez urazy :wink: ) chilli panów Tomasza Hajduka, Krzysztofa Błasia i Krzysztofa Maszoty, nagranie musi prezentować się na przyzwoitym poziomie.
Jak to zostanie osiągnięte to już sprawa indywidualna ...

Wszystkim którzy wciąż nie rozumieją o co chodzi proponuję test odsłuchowy na bazie grudniowego "Przyślij nam swoje demo".
Odsłuchajcie na przemian utworów Krusher "Kingdom Of The False" i Macieja Ławrynowicza "The New Irish Coffee".

Jeśli nie usłyszycie różnic w jakości, to powierzcie nagranie materiału przynajmniej półprofesjonalnemu studio.
Jeśli nie słyszycie też różnic w wykonaniu to ...
... aż żal mi to pisać :( ...
... ale sprzedajcie swoje gitary i poszukajcie innego hobby ...
... najwyraźniej bogowie obdarowali was innymi talentami :cry: :?

ODPOWIEDZ