Konkurencja nie śpi...

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Yuan

Re: Konkurencja nie śpi...

Post autor: Yuan » 23 lip 2014, 17:07

Wow naprawdę fajna rzecz :). Niestety recenzje to bolączka chyba wszystkich gitarowych (i nie tylko) czasopism... Wszystko jest "doskonałym wyborem w swojej półce cenowej".
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

lzluceklz

Post autor: lzluceklz » 23 lip 2014, 17:11

U mnie w pracy zawsze był cynk jak sanepid wjeżdżał..

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 23 lip 2014, 18:44

Ja jestem dobrej myśli, może jednak obchodzi się bez cynku itd. Zresztą, nawet jak jest cynk to przecież wszystkich gitar nie wyczyszczą, nie ustawią i nie zmienią strun. Musiałoby to być bardzo elegancko zrobione, typu : Dzisiaj wpadam, co macie na stanie, aha, to wyczyśćcie te wiosła bo je przetestuje. Chyba nie chciałoby im się tak bawić, tym bardziej, że nie podają nazw sklepów :).
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 24 lip 2014, 8:34

Ale to jest pomysł właściwie na testowanie sklepów, ich obsługi, sposobu ekspozycji.
Ludziom chodzi raczej o testy mówiące uczciwie, że ten sprzęt nie jest warty zakupu, brzmi słabo w porównaniu z innymi z tej półki itp. Takiego testu w magazynie gitarowym jeszcze nigdy nie czytałem a czytam je od ponad 20 lat.

W ogóle testy trochę schodzą na psy, piękne zdjęcia i opisy specyfikacji to tylko dodatek a nieraz są niestety główną częścią (np. Boss ME-80, bardzo byłem rozczarowany bo ja po 10 minutach obcowania z efektem miałem więcej konkretów do powiedzenia, poza tym nie wiem czy powinien ten efekt testować ktoś kto nie miał do czynienia z poprzednikiem).
Mam też dość tekstów typu "humbucker przy gryfie nadaje się do mocniejszych rzeczy, ma większy sygnał a humb przy mostku jest cieplejszy, okrąglejszy; gitara w pozycji 2 i 4 oferuje "fenderowską szklankę".
Jednak zdaję sobie sprawę, że rzetelny test w formie pisemnej, uwzględniający porównanie z podobnymi sprzętami jest chyba niemożliwy.

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 24 lip 2014, 13:02

Bardziej chodziło mi o przypadki kiedy do testów przysyłany jest dopracowany czy wyregulowany instrument wybrany z pośród wielu. Na pewno taki test będzie bardziej obiektywny niż test wiosła dostarczonego do redakcji a przynajmniej chcę wierzyć, że tak to właśnie jest :P.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

ODPOWIEDZ