Modest Musorgski "Promenada"

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Lenek Krawiec

Modest Musorgski "Promenada"

Post autor: Lenek Krawiec » 25 maja 2006, 12:01

Składam serdeczne wyrazy uznania tworzącym "Gitarzystę" za utwór Modesta Musorgskiego "Promenada" w majowym numerze. Na początku byłem zaskoczony, że zdecydowaliście się na utwór z muzyki poważnej, ale teraz stwierdzam, że to świetny wybór. Nic tak nie rozwija jak muzyka poważna. W szczególności podziwiam za dokonanie transkrypcji z pianina (jak mniemam) na gitarę. Bardzo dobra rzecz i myślę, że powinno znaleźć się jeszcze więcej utworów tego typu zaaranżowanych na gitarę. Tak trzymać. Ciekawym, co reszta sądzi na ten temat.

Awatar użytkownika
Reymont

Post autor: Reymont » 29 maja 2006, 19:20

Naprawdę fajne... Bylem na koncercie zespołu SPM kiedy bisowali zagrali Marsz turecki i.. był to najlepszy kawałek :D
Wszyscy umrzemy...

Awatar użytkownika
Szatanistka666

Post autor: Szatanistka666 » 29 maja 2006, 19:49

coś o normalnym stopniu trudności :P
ja uważam że raz na 3 miesiące powinno być coś klasycznego...
a "promenada" była strzałem w dziesiątke...wbija się do głowy :P
Muzyka jest drogą mojego życia i nigdy nie znajde lepszej ścieżki...

Lucky

Post autor: Lucky » 12 cze 2006, 22:51

Jeśli lubicie muzyke klasyczną w wykonaniu na gitarze elektrycznej to obczajcie sobie twórczośc mr. pollacka www.mrpollack.pl Koleś nieziemsko wymiata (nie wiem czy jego płyty są dostępne w sklepach ale mozna nabyc zamawiając przez maila, naprawde warto) Mam 2 jego płyty w tym jedna z samymi klasykami m.innymi jest marsz turecki i mysle ze jego wykonanie jest najlepsze jeśli by porównał innych polskich gitarzystów, nawet nie wiem czy czasem on jako pierwszy w Polsce nie przełożył tego utwory na gitare. Być moze o nim nie słyszeliście bo w naszych czasach i to w Polsce trudno się wypromować ale wielu najlepszych Polskich gitarzystów doskonale go zna.

ODPOWIEDZ