Co sądzicie o "WEJŚCIU"

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
fan_TSA

Post autor: fan_TSA » 19 wrz 2006, 1:54

maskot pisze:Ale przecież w którymś wcześniejszym numerze była mowa o tym że cena może wzrosnąć - coś związane z nakładem i vatem. Tylko ten ostatni numer też ma 0% vat - tak jak poprzednie. :shock:
Z tego co pamiętam to nie mówiono, że cena może wzrosnąć tylko, że wzrost ceny (przez podatek vat) musiałby nastąpić gdyby zwiększono nakład czasopisma... obecna liczba 14700 egz. jeszcze nie przekracza tej powyżej której rąbią vat-em czyli 15000 więc przyczyna tkwi po innej stronie.

Winetou

Post autor: Winetou » 31 paź 2006, 20:48

Zauważyłem na stronie zapowiedź nowego numeru. Drżę z myślą o tak zwanym "wejściu". Czy i tym razem, jak w poprzednim Gitarzyście bedzie o branży obuwniczej? Liczyłbym raczej na coś niepokojącego z dziedziny botaniki :lol: 8)

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 01 lis 2006, 11:34

ja licze na wejście o masowym popełnianiu samobójstw przez lemingi :twisted:
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 10 lis 2006, 12:31

Mamy multiefekty, aparaty fotograficznie z opcją telefonu, telewizory z zintegrowaną lodówką z łączem internetowym, stopery z pralką...

... listopadowe "Wejście" pokazuje w skrócie jak złożonym tematem jest "warsztat" gitarzysty i coraz częścej wymagana wielofunkcyjność muzyków :roll: ...

... ale spokojnie ... wkrótce zaimplementują homo sapiens dwu rdzeniowe mózgi i bez problemu będziemy jednocześnie grać, pracować, obliczać algorytm wielkiego wybuchu czytając prasę kolorową :lol:

Oby tylko dopracowali systemy operacyjne, bo jakoś nie uśmiecha mi się żyć pod kontrolą Windows XP :lol:
Dawid SLASHak pisze:ja licze na wejście o masowym popełnianiu samobójstw przez lemingi :twisted:
Lemingi, ach lemingi,
czy te ssaki noszą stringi,
Skaczą raźnie z urwisk rezerwatów,
w oczekiwaniu rządów demokratów,
Joł!

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 10 lis 2006, 15:56

:twisted: BRAWO... bardzo ładny wierszyk :twisted: w sam raz na tekst do jakiegoś deth metalowego kawałka :twisted:
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

Awatar użytkownika
ssak

Wejście & wyjście

Post autor: ssak » 19 lis 2006, 18:19

Mnie się "Wejście" podoba. Tak sie sklada, że czytam podobny magazyn dla gitarzystów w Niemczech i tam jestem rozczarowany. Ciągle zachwalają pozycje wewnątrz numeru i robią sobie w tym miejscu przede wszystkim marketing. Bez polotu. Tutaj z ciekawoscią zaglądam, aby zobaczyć, jaki temat zostanie poruszony w danym miesiącu. Ot, taka sobie dyskusja na dowolny temat, ale z polotem napisana i skłaniająca do pewnych refleksji. Nie jest więc to utarty schemat i to chodzi. Zarówno "wejście", jak i "wyjście" mogą być odskocznią od spraw technicznych, newsów, itp., a nawet moim zdaniem POWINNY takie być. Niech czytelnik sam odkrywa w numerze to, co jest dla niego ciekawe. Nikt nie musi nam tego wcześniej mówić czy wskazywać. Uważam, że to jest dobrze pomyślana formuła, będąca w pewnym sensie dopełnieniem treści samego czasopisma. Brawo!

Maskelev

Post autor: Maskelev » 23 lis 2006, 11:29

Fenris_Yeager pisze:Oby tylko dopracowali systemy operacyjne, bo jakoś nie uśmiecha mi się żyć pod kontrolą Windows XP :lol:
To niech sie kolega na linux'a przerzuci :D Najlepiej bez interfejsu graficznego z samą linia komend :twisted:

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 25 lis 2006, 20:37

Spokojnie ... DOS-a mam w małym palcu, to i z gołą linią komend Pingwina damy radę :lol:

A wracając do tematu ...
Czasem brakuje mi w "wstępniaku naczelnego" garści informacji o np. planach wydawniczych ( jeśli takowe są ), informacji o zmianie ceny itp.
Czyli taka kawa na ławę ... co, kiedy i dlaczego.

Choć to wszystko może wynika z faktu że magazyn ma się dobrze, skacze i fika a poważne zmiany nie są planowane :wink:

Maskelev

Post autor: Maskelev » 26 lis 2006, 20:44

To kolega zaszpanował - DOS w małym palcu. Tylko zwykłemu uzytkownikowi jest to zupełnie niepotrzebne :D A w liniksie linia komend jest naprawde bardzo łatwa w obsłudze.

Powrót do tematu:
zgadzam się

rafelon

Post autor: rafelon » 29 lis 2006, 11:51

Ja wejście czytam zawsze i uważam, że jest często smutne. Racja, skłaniające do refleksji, ale jednak powinno być coś o samym magazynie, jak np. o wspominanej wyżej zmianie ceny. Takie rzeczy leżą w końcu w gestii min. Naczelnego.
Ogólnie wejście jest w porządku, nawet notka od Wydawcy w którymś numerze według mnie była na miejscu.

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 30 lis 2006, 23:52

Maskelev pisze:To kolega zaszpanował - DOS w małym palcu. Tylko zwykłemu uzytkownikowi jest to zupełnie niepotrzebne :D A w liniksie linia komend jest naprawde bardzo łatwa w obsłudze.
No jakoś tak samo wyszło :wink: pierwszy "PeCet" jaki pojawił się pod rodzinną strzechą był "true vintage": Intel 80286 / RAM 1MB / HDD 20MB / "grafa" CeGłA dopiero później VGA ... królował DOS ( "Winda" dopiero raczkowała ) a Ceative jeszcze pracował nad pierwszym Sound Blasterem

:lol: :lol: :lol:

Przepraszam za "offtop", ale miło jest spotkać kogoś kto wie co to jest DOS :wink:

Wracając do tematu ... lada moment święta a chwilę poźniej nadciągnie pierwsza rocznica Gitarzysty :D Wiem że ciekawość to pierwszy stopień do piekła :twisted: lecz nie mogę się doczekać co pojawi się grudniowym wstępniaku ... jakieś domysły ?

ODPOWIEDZ