testy wzmacniaczy w "Gitarzyście"

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peter1pl

testy wzmacniaczy w "Gitarzyście"

Post autor: peter1pl » 16 maja 2006, 22:47

Czasami czytam teksty testów sprzętu na łamach miesięcznika "Gitarzysta" a potem słucham nagrań tego sprzętu na dołączonej płycie.
Nie wiem jak wy, ale często mam wrażenie że opis i pochwały nijak się mają do nagrań.
Ostatnio np. był test Ashdown'a Fallen Angel i Carvina Nomad.
Autor tekstu rozpływał się w pochwałach Ashdowna natomiast Carvin otrzymał takie sobie noty (w każdym razie niższe).
Włączam potem płytę i co słyszę?
Carvin brzmi super (jak na 1-głośnikowe combo) i jest bardzo uniwersalny brzmieniowo.
Ashdown natomiast brzmi jak.......kupa (moim zdaniem). Czysty kanał beznadziejny, przesterowany lepszy, ale i tak nie powala na kolana (delikatnie mówiąc). Znajomy realizator (też gitarzysta) powiedział kiedyś że tego modelu Ashdowna by "patykiem nie dotknął". Myslałem wtedy że przesadza, ale teraz chyba go rozumiem. :(
Wiem że te 2 wzmacniacze różnią się charakterem (Carvin jest bardziej vintage a Ashdown raczej modern hi-gain - ale do Mesy jednak mu daleko).
Na pewno sprawy brzmieniowe są subiektywne, ale czyżby aż do tego stopnia? A może testy są tendencyjne?
Możliwe też że nagrania są tak niefortunnie zrobione, że wypaczają obraz sprzętu. (Carvin był nagrywany na karcie Seasound Solo - świetny sprzęt - sam takiego używam :) ) a Ashdown...nie wiadomo na czym, ale też nie sądze żeby na jakimś badziewiu...
Ciekawe jakie były wasze odczucia?
Zespół "Ósmy Dzień"

Liss
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Liss » 13 cze 2006, 18:06

No popatrz komus spodobało się jak nagrałem Nomada:). To ja pisałem ten test i wierz mi, "Gitarzysta" poki co to jedyne pismo gdzie nie poddajemy się naciskom producentów i dystrybutorów. Róznice w nagraniu to tylko problem czysto techniczny. Duża rolę odgrywa tu sprzęt, zastosowane instrumenty i mikrofony. Walczymy zawsze żeby było jak najlepiej.

Awatar użytkownika
zaq

Post autor: zaq » 13 cze 2006, 19:00

O, coraz więcej znanych nazwisk na forum :)

Testy w "Gitarzyście" są akurat OK, i widać, że ocena (subiektywna przecież!! dlatego oceny czasem są nieporównywalne) zależy od testującego, jego ucha i humoru. W przeciwieństwie do pewnej nieistniejącej już konkurencyjnej gazety i jej reinkarnacji, gdzie przy każdym teście powinna być adnotacja "artykuł sponsorowany", a nie "test" 8)
Member of USB - Home of Silesian Tradition

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 13 cze 2006, 22:43

Czołgiem!

Jako że powyższe posty jak i sam temat wyrażają prywatne opinie dotyczące testów wzmacniaczy ( a nie samych pieców), przeniosłem całość w odpowiedniejsze miejsce.

Awatar użytkownika
Kuba
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Re: testy wzmacniaczy w "Gitarzyście"

Post autor: Kuba » 14 cze 2006, 12:34

peter1pl pisze:(Carvin jest bardziej vintage a Ashdown raczej modern hi-gain - ale do Mesy jednak mu daleko).
Na pewno sprawy brzmieniowe są subiektywne, ale czyżby aż do tego stopnia? A może testy są tendencyjne?
Ashdownowi do Mesy brakuje mniej więcej tyle samo co naszej reprezentacji do reprezentacji Brazylii.

A jeśli chodzi o tendencyjność testów, to nie martwiłbym się tym. Recenzując sprzęt staramy się zawsze być maksymalnie obiektywni i jeśli coś będzie do bani to zostanie to wyraźnie zaznaczone w tekście.

Witam wszystkich Forumowiczów.

Miszka

Post autor: Miszka » 30 cze 2006, 8:48

Ja bym tylko zwrócił uwagę na część dźwiękową testów... Jak słusznie zauważyliście część opisowa może być subiektywna i biorę na to poprawkę. Dobrze byłoby jednak opracować jakiś scenariusz dla próbek dźwiekowych (nie tylko wzmacniaczy). Rzeczywiście próbki ashdowna są tragiczne i po czymś takim pieca "patykiem bym nie dotknął". Dwa dni później zagrałem na nim na żywo i... usłyszałem coś kompletnie innego. Kanał przesterowany tego wzmacniacza brzmi bardzo różnie w zależności od ustawień korekcji - kompletnie to pominięto... Brakuje mi tez informacji o rodzajach przystawek, które aktualnie wykorzystuje testujący. Myslę, że z czasem wszyscy (autorzy i czytelnicy) wypracujemy sobie jakieś standardy i będzie git! Albo guit!

Awatar użytkownika
utarefson
Kontakt:

Post autor: utarefson » 24 lip 2006, 18:18

mnie natomiast drazni jedna kwestia odnosnie testow wzmakow, mianowicie nprawie nigdy nie drukujecie zdjecia tylu wzmacniacza... co prawda niby wszystko jest w artykuje opisane ale ja tam jednak wole sobie poogladac :) np. w teście Ashdowna 60dsp oprocz zdjecia wzmaka od przodu jest jeszcze grafika panelu frontowego, przeciez to mozna sobie wszystko ze zdjecia odczytac! Czy zamiast tego nie mozna bylo walnac panelu tylniego...

pozdrawiam i sorki za marudzenie :)
www.soundclick.com/utarefson

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 24 lip 2006, 23:24

A mnie się brzmienie ahsdowna (ale tej 40-tki, inne lampy w końcówce) bardzo podobało, szczególnie przester.

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 31 lip 2006, 12:29

utarefson pisze:mnie natomiast drazni jedna kwestia odnosnie testow wzmakow, mianowicie nprawie nigdy nie drukujecie zdjecia tylu wzmacniacza... co prawda niby wszystko jest w artykuje opisane ale ja tam jednak wole sobie poogladac :) np. w teście Ashdowna 60dsp oprocz zdjecia wzmaka od przodu jest jeszcze grafika panelu frontowego, przeciez to mozna sobie wszystko ze zdjecia odczytac! Czy zamiast tego nie mozna bylo walnac panelu tylniego...

pozdrawiam i sorki za marudzenie :)
Zdjęcie tyłu ma nawet sens ( w moim odczuciu ) ... popieram ... jestem na TAK!

Maskelev

Post autor: Maskelev » 31 lip 2006, 22:19

utarefson pisze:w teście Ashdowna 60dsp oprocz zdjecia wzmaka od przodu jest jeszcze grafika panelu frontowego, przeciez to mozna sobie wszystko ze zdjecia odczytac! Czy zamiast tego nie mozna bylo walnac panelu tylniego...
W tym teście akurat i na zdjęciu i na schemacie trudno jest cokolwiek odczytać z przedniego panelu. A jakbyś bardzo chciał zobaczyć tylni panel to wejdź na stronę ashdowna http://www.ashdownmusic.com/guitar/detail.asp?ID=146 Aczkolwiek na tych schematach też niewiele widać. Ogólnie to byłbym za tym, aby w gazecie było dokładne zdjęcie przedniego i tylniego panelu.

ODPOWIEDZ