Gitarzysta - NAKŁAD, CENA, VAT

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 14 kwie 2006, 13:11

No i dostałem kwietniowy numer ... punktualnie 13-tego, jak co miesiąć ... ale gdyby nie był to egzemplarz "z pod lady" miałbym prawdopodobnie problem.

Wszystkie egzemplarze zniknęły jak "świeże bułki" ... najwyraźniej w moim rejonie popyt jest duży na Gitarzystę ... chyba nie obejdzie się wkrótce bez zwiększenia nakładu, a co za tym idzie też i ceny :cry:

Polecam uwadze wstępniak "Od Wydawcy" :cry:

Awatar użytkownika
Freebird

Post autor: Freebird » 14 kwie 2006, 14:00

Fenris_Yeager pisze:chyba nie obejdzie się wkrótce bez zwiększenia nakładu, a co za tym idzie też i ceny :cry:
niby czemu zwiększenie nakładu miałoby spowodować wzrost ceny? Jakim niby cudem?

Przeciez to bzdura.
Jak coś się nie podoba, to wypad :D

Awatar użytkownika
mazi15

Post autor: mazi15 » 14 kwie 2006, 14:13

Freebird pisze:
Fenris_Yeager pisze:chyba nie obejdzie się wkrótce bez zwiększenia nakładu, a co za tym idzie też i ceny :cry:
niby czemu zwiększenie nakładu miałoby spowodować wzrost ceny? Jakim niby cudem?

Przeciez to bzdura.
A mi sie to wydaje całkiem realne, skoro popyt na magazyn jest tak duży to redakcja przez nawet niewielkie podniesienie ceny może sporo zarobić. Załóżmy że cena podniesie sie chociażby o 1 zł, dal czytelnika nie jest to nawet tak dużo, ale ile może zarobić redakcja przy nakładzie np. 16 000 egzemplarzy.
Wake up, grab a brush and put a little make up... :wink:

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 14 kwie 2006, 14:56

Przeniosłem wątem do oddzielnego tematu ... coś czuję że wkrótce zacznie się burza ...

Temat Opóźnienie niech dotyczy tylko kolportażu i innych problemów z nabyciem Gitarzysty.

Jak pisałem na wstępie
Polecam uwadze wstępniak "Od Wydawcy" :cry:
W wymienionym wstępniaku pojawiło się następujące zdanie
... przekroczenie nakładu 15000 jest "karane" przez fiskusa koniecznością wprowadzenia VAT-u, co przy względnie niskiej cenie czasopisma ... oznaczałoby, że wpływ ze sprzedaży egzemplarza pisma nie pokrywa kosztów druku i płyty.
Z podobnym problemem borykał się magazyn "CD-Action", o ile dobrze pamiętam. Problem z VAT-em wyglądał następująco ... z podatku zwolnione są tylko pisma specjalistyczne ... "CD-Action" poległ przed urzędnikami i nie został uznany za takowe pismo ...

:cry: Witamy w IV RP :cry:

Awatar użytkownika
Voytash

Post autor: Voytash » 14 kwie 2006, 15:10

Kurczę, no nie zaciekawie. Problem z CD-Action pamiętam bardzo dobrze... A co z prenumeratorami pisma?? Nie mogą chyba zarządać dodatkowej opłaty, prawda? :?
[url=http://www.dziecineo.prv.pl][img]http://img239.imageshack.us/img239/3684/niekarmt10gq.jpg[/img][/url]
[url=http://www.wojnygitarowe.pl][img]http://palusz.superhost.pl/banner.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
matthew

Post autor: matthew » 14 kwie 2006, 15:28

tak, przeczytajcie tekst od wydawcy

Awatar użytkownika
Luke
Kontakt:

Post autor: Luke » 14 kwie 2006, 16:11

Mam pytanie to niby Gitarzysta nie jest pismem specjalistycznym ??? A co nim (wulg.) jest w takim razie ??? Zresztą dla mnie ta cena sklepowa jest i tak ciut za wysoka, pożyczam i czytam dzięki uprzejmości mojego ucznia.
Sprzedam:
Peavey Valveking 212 1900zł
Line6 Echo Park 500 zł
Boss CE-5 250 zł, CS-3 200 zł
Tonebone Trimode Distortion - 800 zł
Dunlop GCB 95 - 300 zł

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 14 kwie 2006, 16:29

Prenumeratorzy mogą spać spokojnie, bez obaw o dopłaty ... i tylko im pozazdrościć.

To, że Gitarzysta jest pismem specjalistycznym wiem Ja i Ty i Wszyscy zainteresowani ... problem w tym że "interes fiskusa" leży na koncie wydawcy, a dokładniej w naszych portfelach :evil:

Awatar użytkownika
Freebird

Post autor: Freebird » 14 kwie 2006, 17:44

ok - uwarunkowania prawne, to co innego. mój błąd.

Podszedłem do problemu od strony ekonomicznej - przy większej skali zwykle koszt przeciętny (zmienny, zwiazany bezposrednio z produkcja) maleje, wiec się bardziej opłaca. Oczywiście to takie uproszczenie, korzystajace z wielu założeń, których nie mamy raczej możliwości skonfrontować z rzeczywistościa w tym przypadku.

peace

Awatar użytkownika
Freebird

Post autor: Freebird » 14 kwie 2006, 17:45

co wiecej, przejrzałem raz ta notke i wywnioskowalem, ze nie zamierzaja nic zmieniac - radza jedynie zaopatrzyc sie w prenumerate.

Lenek Krawiec

Post autor: Lenek Krawiec » 25 maja 2006, 12:14

Sprawa z Vatem w przypadku czasopism wygląda tak: aby pismo nie musiało płacić Vatu, musi spełnić dwa warunki:
a) jest uznanym za pismo specjalistyczne,
b) jego nakład nie przekracza 15000 egzemplarzy.
Jeżeli natomiast jego nakład przekracza 15000, to nie jest już istotne, czy jest pismem specjalistycznym czy nie. Każde czasopismo po przekroczeniu tego progu musi płacić 7% Vat. O ile wiem, "Gitarzysta" jest chyba pismem specjalistycznym, więc dotychczas nie płacił Vatu. Jednak wskoczenie w ten próg spowoduje wzrost ceny. Jak na razie redakcja będzie musiała coś zrobić, ale obawiam się, że prędzej czy później i tak popyt będzie tak duży, że dobiją może do CD-Actionowskich 100000 za parę lat. :D

Fenris_Yeager
Zasłużony

Post autor: Fenris_Yeager » 12 cze 2006, 22:51

Czy w związku z płytką DVD z najbliższym numerem, mamy też spodziewać się wzrostu ceny :wink: :?:

ODPOWIEDZ