Artykuł o rękach - na jakiej podstawie?

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Dżejcob

Artykuł o rękach - na jakiej podstawie?

Post autor: Dżejcob » 28 lip 2010, 19:44

Witam.
Chciałbym nawiązać do lipcowego wydania Magazynu Gitarzysta. Otóż znalazłem tam artykuł o rękach gitarzystów. Pomysł jak najbardziej ciekawy i pomocny, jednak z jakiej racji są tam udzielane porady medyczne bez konsultacji medycznej? Taki artykuł powinien zostać zamieszczony przez lekarza ortopedę lub chirurga, lub po konsultacji z nim...
[i]sex, drugs and Rock'n'Roll[/i]

zxcvbnmasdqwe

Re: Artykuł o rękach - na jakiej podstawie?

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 28 lip 2010, 21:04

eeee tam. Bez przesady. To nie są jakieś porady w stylu przytnij sobie to ścięgno, zostaw tamto.... Monstrualna większość gitarzystów nawet nie widzi ortopedy, czy w ogóle pomija jakikolwiek medyczny problem związany z graniem. I dobrze, bo zaraz obrodziłoby to setkami hipochondryków. Z drugiej jednak strony z medycznego puynktu widzenia najrożsądniejszym wydaje się po prostu nie przeciążać za bardzo (czyli np. 20 godzinne treningi odpadają) - konsultowałem z wieloma odpowiednimi medykami.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Dżejcob

Post autor: Dżejcob » 28 lip 2010, 22:40

No tak, sam jestem po 9 miesięcznej kontuzji stawu nadgarstkowego i od 2 miesięcy boli mnie staw w drugiej ręce, oby szybko przeszło bym mógł znów cieszyć się graniem...

No najlepiej nie przesadzać z graniem - 2 godziny treningu wystarczą...

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 28 lip 2010, 23:20

kontuzje się zdarzają. Ale kontuzji możesz nabawić się niosąc zakupy ze sklepu, także nie demonizowałbym... skoro nabawiłeś się tak ciężkiej kontuzji może źle/niewygodnie trzymasz ?
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Dżejcob

Post autor: Dżejcob » 29 lip 2010, 10:39

To nie przez gitarę...

Ta 9 miesięczna to od urazu, a ta co od 2 miesięcy mam to samo z siebie zaczęło boleć być może po przeciążeniu, ale nie do gitary

ODPOWIEDZ