Kim jest "Gitarzysta"?

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
Badmadafaka

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Badmadafaka » 13 lip 2010, 17:14

Ale za to teraz jest na fronicie świetny artykuł :mrgreen:
Porównywanie teledysków behemotha do prac Beksińskiego? Bez jaj... :roll:
[color=#0000FF][url]http://www.myspace.com/tomekhaptar[/url][/color]

[color=#000000]666[/color][color=#800000]HEWI[/color] [color=#FF0000]METAL[/color] [color=#FF8000]SUPER[/color] [color=#FFFF00]CZAD[/color][color=#000000]666[/color]

Awatar użytkownika
Fear The Night

Post autor: Fear The Night » 13 lip 2010, 19:16

Michał Lewandowski pisze:Masz rację, może faktycznie niedomagam w tej kwestii...nawet na pewno, :( jednak czuję się odpowiedzialny (bo moje nazwisko jest jawne) nie tylko za własną rodzinę i wiesz, mam dylemat: spotykam młodych ludzi, gitarzystów, którzy chcą się uczyć. W tym magazynie jest sporo materiałów do nauki, pytają mnie o sprzęt, o gitary, teorie itd... - ale nie wyślę ich na ten portal. Właśnie dlatego, że wiem czym dostaną w twarz na "dzieńdobry", a kuchennymi drzwiami nie będę ich wprowadzał...
Przesadzasz. Jesteś PIERWSZĄ osobą na tym forum, którą obrzydza wejście na stronę Gitarzysty... Podejrzewam, że Twoi adepci mają trochę zdrowsze podejście. Może zapytaj ich najpierw, czy będą mieli coś przeciwko temu, jeżeli na stronie głównej ujrzą zrzut z teledysku Behemotha, bo ja jestem święcie przekonany, że mają to gdzieś.
Michał Lewandowski pisze:co do pytania: myślę, że tak. Nie znam dokładnie prawa...ale coś mi mówi, że chyba nawet ono sprzeciwiłoby się temu.
W Internecie są miliony takich treści, na przeróżnych stronach... Może najpierw poprzyj to jakimś konkretnym paragrafem, bo rzucać słowa na wiatr to ja też potrafię.
Michał Lewandowski pisze:"Kolejną rzeczą jest to, ze teraz dzieci po komunii grają w gry komputerowe pokroju DOOMa, Silent Hill, Resident Evil"...Kto tym dzieciom dał te gry do ręki? Same zarobiły i sobie kupiły? A nawet jak rodzic wiedział co dziecko nabywa, to pozwolił na używanie?
A co ma granie w mordowankę, wcielanie się w zabójcę i samodzielne zabijanie setek przeciwników do jednego, statycznego obrazka bez żadnego pierwiastka przemocy?

Dorabiacie do tego strasznie dużo zbędnej filozofii. Uważacie, że taka komputerowo wygenerowana (co widać na pierwszy rzut oka, realizmu w tym za wiele nie ma), zniekształcona dziewczynka przeraża dzieciaki? Może sześcio-, siedmio-, ośmioletnie tak. Ale takie dzieci nie zaglądają na stronę Gitarzysty, a jestem pewien, że przeciętny 13-latek będzie miał taki obraz zupełnie gdzieś.

Ta cała dyskusja to w moim odczuciu jakaś paranoja.

Awatar użytkownika
Badmadafaka

Post autor: Badmadafaka » 13 lip 2010, 19:33

Poluzujcie poślady. Wszyscy...

Spam. woj74
[color=#0000FF][url]http://www.myspace.com/tomekhaptar[/url][/color]

[color=#000000]666[/color][color=#800000]HEWI[/color] [color=#FF0000]METAL[/color] [color=#FF8000]SUPER[/color] [color=#FFFF00]CZAD[/color][color=#000000]666[/color]

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 13 lip 2010, 20:52

myślę że do wszystkiego trzeba trochę dystansu.

1. Teledysk behemotha ? Nie widzę w tym nic złego. Od lat muzyka metalowa opiera się na gitarach, zatem nic dziwnego że na stronie gitarzysty pojawiają się newsy/recenzje/teledyski/wywiady odnośnie szeroko pojętej muzyki metalowej.
2. Szokujący teledysk ? W dzisiejszych czasach ? Myślę że jeżeli ktoś szuka szokujących treści, albo wpada na nie mimochodem - raczej nie zaczyna od poszukiwań na stronach o tematyce gitarowej/muzycznej. Dawniej szokujące były teledyski Presleya ze względu na wykonywane przez niego ruchy częścią lędźwiową kręgosłupa ;) Poza tym nie można utożsamiać muzyki gitarowej jeno z metalem... to już gruba przesada.
3. Uważam że tok myślenia w stylu ktoś obejrzał/zagrał/przeżył jakieś wydarzenie to teraz tak się będzie zachowywał jest błędny. Czemu z resztą agresywna muzyka/treści ma zaraz nakłaniać ludzi (młodych?) do agresji ?
4. Czym niby teraz skandalizuje taki polski Behemocik ? Szatańskimi wersetami, makijażem, agresywnymi riffami, stylem życia lidera ? Nie wiem. Wydaje mi się że do wszystkiego potrzeba zdrowego dystansu. Nie są w niczym odkrywczy. Wszystko już dawno widzieliśmy - było black sabbath, slayer i venom. Było wiele mrocznych teledysków. Podobny temat poruszano w USofA przy okazji Marylina Mansona. I okazało się że to zwykły łebski koleś, który tylko daje show. Tym co chcą. I tyle.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 13 lip 2010, 21:27

zxcvbnmasdqwe - Nie chodzi o to, że Behemoth szokuje, Panu Michałowi chodziło chyba o to, że to jest pismo Gitarzysta i powinno być z gitarą związane... Promocja? Ok. Nie widzę problemu, żeby wrzucić jako trailer mordki panów z Behemotha i podpisać - Nowy teledysk Behemotha. Chodzi o to, że na pierwszej stronie, w obrazkach, które są dyskutowane, nie ma nic wspólnego z gitarą... Połowa, jak nie lepiej, obrazów na głównej nie ma nic wspólnego z tematyką gitarową... Rozumiem, zespoły, reklamy... Ale też trzeba zachować zdrowy rozsądek, czyż nie?
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
Michał Lewandowski

Post autor: Michał Lewandowski » 14 lip 2010, 8:28

Maudus :-) Witamy kolejnego gracza na środku boiska. Tych co się chowają przy bandzie zapraszamy bliżej. Gramy jednym krążkiem do dwóch bramek.

Fear the night: Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 179 poz. 1485 Art.5.1.pkt.8, oraz Art 20.1

"statycznego obrazka bez żadnego pierwiastka przemocy" - naprawdę uważasz że dziecko z zasznurowanymi na okrętkę ustami, z dziurami w wargach to obraz zadowolonego dziecka, któremu mamusia na prośbę dziecka zrobiła taki makijaż przed pójściem do przedszkola? Nie widzisz tam żadnego pierwiastka przemocy?

cyt: "Przesadzasz. Jesteś PIERWSZĄ osobą na tym forum, którą obrzydza wejście na stronę Gitarzysty"

Ustalmy jedno: Nic na ten temat nie wiesz. Wiedziałbyś gdybyś wszystkich o to spytał i uzyskał odpowowiedzi. Zrobiłeś to?

pozdrawiam
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Trzewik

Post autor: Trzewik » 14 lip 2010, 10:10

Michał Lewandowski pisze:
cyt: "Przesadzasz. Jesteś PIERWSZĄ osobą na tym forum, którą obrzydza wejście na stronę Gitarzysty"

Ustalmy jedno: Nic na ten temat nie wiesz. Wiedziałbyś gdybyś wszystkich o to spytał i uzyskał odpowowiedzi. Zrobiłeś to?

pozdrawiam
Nawet jeśli, to zdecydowana większość nie czuje się obrzydzona. Jasne, nie ma na to dowodów, bo nie ma żadnej ankiety czy czegoś, ale to oczywiste, że większość ludzi jest normalna ;).
Ibanez GRG 170DX + Ibanez TBX30RDG
Cort Action Bass V

Marcin Kubicki

Post autor: Marcin Kubicki » 14 lip 2010, 10:33

Michał Lewandowski pisze:
Marcin Kubicki pisze:Zupełnie jak w przypadku telewizji.
Kulą w płot Panie Marcinie :-) Telewizja to medium a nie nazwa, a "Gitarzysta", czy "Magazyn Gitarzysta" to nazwa. Gdyby "telewizja" nazywała się "Milusie filmy i pogawędki" a po włączeniu widziałbym rzeź to sprzeciwałbym się tak jak tu....ale się nie nazywa, więc może być w niej wiele różnych, "losowych" treści.
Chodziło mi raczej o to, że jeśli jest telewizja muzyczna to puszczają tam teledyski i jak włączę moją ulubioną stację muzyczną to mogę zobaczyć artystę grającego na scenie przed tłumem ludzi a mogę zobaczyć klip Eric Prydz "Call On Me", gdzie laski na fitnessie poruszają się w sposób sugerujący kopulację z duchem jakby w powietrzu unosił się niewidzialny Patrick Swayze. I co robię jeśli mi to nie odpowiada? Wyłączam.

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 14 lip 2010, 10:47

Trzewik pisze:Nawet jeśli, to zdecydowana większość nie czuje się obrzydzona. Jasne, nie ma na to dowodów, bo nie ma żadnej ankiety czy czegoś, ale to oczywiste, że większość ludzi jest normalna ;).
Czyli sugerujesz, że kto jest nienormalny, hmm? Nie raz to na forach powtarzałem - na publiczne obrażanie też jest paragraf... A już obraziłeś 2 osoby - p. Michała Lewandowskiego i mnie...
Marcin Kubicki pisze:Chodziło mi raczej o to, że jeśli jest telewizja muzyczna to puszczają tam teledyski i jak włączę moją ulubioną stację muzyczną to mogę zobaczyć artystę grającego na scenie przed tłumem ludzi a mogę zobaczyć klip Eric Prydz "Call On Me", gdzie laski na fitnessie poruszają się w sposób sugerujący kopulację z duchem jakby w powietrzu unosił się niewidzialny Patrick Swayze. I co robię jeśli mi to nie odpowiada? Wyłączam.
Jak pan słusznie zauważył, panie Marcinie, to włącza pan telewizję ogólno-muzyczną. Ta stacja nie nazywa się np. Tylko metal. Więc nic dziwnego, że spotyka się pan tam z różnymi teledyskami i zespołami... Tu sytuacja jest trochę inna - odwiedzający stronę http://www.magazyngitarzysta.pl spodziewa się czegoś o gitarze/gitarzystach. Fakt, w serwisie to znajdzie, ale pierwsza strona w połowie nie wskazuje na tematykę serwisu...
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 10:49 przez Maudus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michał Lewandowski

Post autor: Michał Lewandowski » 14 lip 2010, 10:48

Marcin Kubicki pisze: I co robię jeśli mi to nie odpowiada? Wyłączam.

Ma Pan rację. Tak zrobię. :-)
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Marcin Kubicki

Post autor: Marcin Kubicki » 14 lip 2010, 11:11

Maudus pisze:Jak pan słusznie zauważył, panie Marcinie, to włącza pan telewizję ogólno-muzyczną. Ta stacja nie nazywa się np. Tylko metal. Więc nic dziwnego, że spotyka się pan tam z różnymi teledyskami i zespołami... Tu sytuacja jest trochę inna - odwiedzający stronę http://www.magazyngitarzysta.pl spodziewa się czegoś o gitarze/gitarzystach. Fakt, w serwisie to znajdzie, ale pierwsza strona w połowie nie wskazuje na tematykę serwisu...
A czego można się spodziewać włączając TVN Turbo? Czy teledysk Behemotha tak bardzo odbiega od tematyki... Jest to obraz do utworu zespołu, który w plebiscycie ogłoszonym na naszej stronie został wybrany najlepszym polskim zespołem ubiegłego roku, który wydał najlepszą polską płytę, miał drugi najlepszy utwór na świecie ("Lucifer") a sam Nergal został wybrany drugim najlepszym gitarzystą na świecie. Oczywiście na stronie głównej mogłyby być testy sprzętu, warsztaty i newsy sprzętowe, ale tak nie będzie. Czy to się komuś podoba czy nie, na "wierzchu" będziemy nie tylko promować gitary i gitarzystów, ale i cel do którego posłużyły gitary i zespoły w których grają gitarzyści oraz teledyski czy płyty przez nich nagrywane. Przypominam, że mamy dość dobry system linkowania i można dodać do lubionych jedynie wybrane podstrony z warsztatami, artykułami czy inną częścią serwisu. No i konkurencja chyba też nie śpi.

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 14 lip 2010, 11:25

Widzę, że się nie rozumiemy... Jako komentarz do powyższej wypowiedzi zacytuję... Siebie.
Maudus pisze:Promocja? Ok. Nie widzę problemu, żeby wrzucić jako trailer mordki panów z Behemotha i podpisać - Nowy teledysk Behemotha.
Jak pan widzi, nie chodzi mi o to, że tam się znalazł teaser Behemotha... Właśnie z bólem serca (gdyż nie pałam sympatią do tego zespołu) obejrzałem ten teaser i było tam o wiele więcej scen nadających się na stronę główną, ale nie... Zostało wybrane najstraszniejsze/najmroczniejsze/najobrzydliwsze/jeszcze parę 'naj' o których nie chce mi się wspominać ujęcie... A tutaj to już nie zakrawa na reklamę, tylko pozerstwo (kreowanie nieprawdziwego wizerunku)...

Awatar użytkownika
Attyla

Post autor: Attyla » 14 lip 2010, 11:51

Ale cała muzyczna otoczka opiera się na "pozerstwie" (jak ja lubię to słowo :mrgreen: ). Metalowcy malują twarze, noszą skóry ćwieki i inne precioza. Zespoły rockowe maja często dziwne fryzury, często noszą wytarte dżinsy, bluesman najlepiej jak się pojawi ze stara gitarą (często to postarzana nówka) i stara się być na wskroś vinitage, choć koło starego pieca fendera miga wesoło POD'zik lub inny wynalazek, a muzyk klasyczny ubira się w smoking chodź na co dzień może chodzić w sweterku. Fredie Mercury którego jestem wielkim fanem latał w trykotach przypominających skrzyżowanie zapaśnika z cyganką. Nawet tak przyziemny strój jak flanelowa koszula i dżinsy stały się znakiem rozpoznawalnym grunge. Jak widać kreowanie image'u od zawsze było związane z muzyką. Tak samo teledyski, okładki płyt, czasem taniec lub choreografia, to wszystko jest ściśle związane z wykonywaną muzyka, ma wprowadzić w odpowiedni nastrój, zwrócić na coś uwagę, wzmocnić przekaz. A skoro jest to integralna część muzyki to ma to związek z gitarą, jeśli ta jest głównym narzędziem przy jej wykonywaniu.

Marcin Kubicki

Post autor: Marcin Kubicki » 14 lip 2010, 12:10

...a najlepszym na to przykładem jest artykuł dnia: wideografia Iron Maiden, którego Eddie stał się wręcz nieodłącznym elementem kultury heavy metalowej. Co do tematu to dyskusja udowadnia jak bardzo różnimy się jako ludzie i jak subiektywne może być wyczucie smaku, estetyki, a nawet poczucie że coś jest obiektywnie odpowiednie lub nie.

Awatar użytkownika
Fear The Night

Post autor: Fear The Night » 14 lip 2010, 16:10

Michał Lewandowski pisze:Fear the night: Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 179 poz. 1485 Art.5.1.pkt.8, oraz Art 20.1
Pozwolę sobie przytoczyć obydwa zapisy:
Art. 5. 1. Zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii realizują organy administracji rządowej i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie określonym w ustawie.
2. Zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii są realizowane, w zakresie określonym w ustawie, także przez:
1) przedszkola, szkoły i inne jednostki organizacyjne wymienione w art. 2 pkt 3-5 i 7-9 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.5));
2) szkoły wyższe;
3) zakłady opieki zdrowotnej i inne podmioty działające w ochronie zdrowia;
4) jednostki Wojska Polskiego, Policji i Straży Granicznej;
5) organy celne;
6) jednostki organizacyjne Służby Więziennej oraz zakłady poprawcze i schroniska dla nieletnich;
7) ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie i regionalne ośrodki polityki społecznej;
8 ) środki masowego przekazu.
Art. 20. 1. Zabrania się reklamy i promocji substancji psychotropowych lub środków odurzających.
I pytam się teraz: Co ten obrazek ma do narkomanii?

Michał Lewandowski pisze:cyt: "Przesadzasz. Jesteś PIERWSZĄ osobą na tym forum, którą obrzydza wejście na stronę Gitarzysty"

Nikt wcześniej się na to nie skarżył, raczej mieliśmy do czynienia z pozytywnymi głosami, które chwaliły, że Gitarzysta nie dyskryminuje żadnego gatunku muzycznego ani sposobów ekspresji z nim związanych. W każdym, razie, jeżeli jest ktoś, kto nie wchodzi na stronę Gitarzysty, bo jest tam zrzut z teledysku Behemotha - niech wystąpi.

ODPOWIEDZ