Błędy w warsztatach

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
uho63

Błędy w warsztatach

Post autor: uho63 » 21 cze 2009, 15:27

Witam!!!
Dopatrzyłem się kilku błędów w warsztatach akustycznych i bluesowych w nr.42 (najnowszy, czerwiec). Oto one:
- Akustyk - w przykładzie 2 w 4 takcie (liczę bez przedtaktu) są dźwięki : E-C, E-G, A-C, E-G, a nie D-C.
- Blues - w przykładzie 3 jest napisane, że stosując trójdźwięk na strunach d,g,h-b i "przesuwając go w górę" powstają różne akordy np. na 7 progu E dur. Nie E dur, a D dur.
Nie piszę tego, żeby się wywyższać, lecz by jakiś młody adept gitary, który czyta magazyn gitarzysta i forum mógł "zsynchronizować" wiadomości.
Pozdrawiam - a tak poza tym, to pisemko jest gites :)

=[jazzy]=
Redakcja
Redakcja
Kontakt:

Re: Błędy w warsztatach

Post autor: =[jazzy]= » 21 cze 2009, 19:08

Dlaczego nie napiszesz bezpośrednio do autorów? Przy każdym warsztacie podany jest adres e-mail.

uho63

Post autor: uho63 » 21 cze 2009, 19:27

Co mi przyjdzie z tego, że poinformuję autorów - napisałem to na forum, po to, by ktoś, kto jest mało "obcykany" z gitarą i nie wie, czy to autor się pomylił, czy to on nie rozumie tej "teorii" zrozumiał, że autorzy walnęli byka (rzecz ludzka :) ). Lepiej od początku przyswajać prawdziwe informacje, niż potem korygować to, czego nauczyliśmy się przez głupi błąd w druku.

Awatar użytkownika
Little Gi
Kontakt:

Post autor: Little Gi » 22 cze 2009, 19:21

Witam!!!
Dopatrzyłem się kilku błędów w warsztatach akustycznych i bluesowych w nr.42 (najnowszy, czerwiec). Oto one:
(...)
- Blues - w przykładzie 3 jest napisane, że stosując trójdźwięk na strunach d,g,h-b i "przesuwając go w górę" powstają różne akordy np. na 7 progu E dur. Nie E dur, a D dur.
Racja. Powinno być D-dur. To moja pomyłka i za błąd ten nie odpowiada druk. Przy pisaniu pojawił mi się przed oczami gryf i skojarzenie z porzeczką barre i stąd wzięła się pomyłka, za którą przepraszam. Dziękuję za czujność, trafną i konstruktywną uwagę.
Cieszy, że warsztaty są analizowane. Gdyby pojawiły się jeszcze jakikolwiek błędy w treści, lub jakieś inne uwagi / sugestie, proszę pisać na forumowe priv. Warsztatowy E-mail nie zawsze mogę odebrać (kłopoty z pocztą internetową).

Pozdrawiam, KM
Nauka jak i Muzyka
niech nie dzieli - a łaczy
ludzi z pasją, jak i bez niej
gdy pytają - nie błądzą :)

uho63

Post autor: uho63 » 23 cze 2009, 19:37

Gdyby pojawiły się jeszcze jakikolwiek błędy w treści, lub jakieś inne uwagi / sugestie, proszę pisać na forumowe priv. Warsztatowy E-mail nie zawsze mogę odebrać (kłopoty z pocztą internetową).

Pozdrawiam, KM
Ok - jeśli coś jeszcze wyczaję, to napiszę na priv'a. :)
Pozdrawiam!!!

donZabol

Post autor: donZabol » 17 lis 2009, 16:01

W warsztatach bluesowych 7 - rytmy bluesa, nie działają pliki dźwiękowe przy ćwiczeniach :(
A lekcja wygląda iście ciekawie.

ODPOWIEDZ