Bieżący numer...

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
Jekyll

Re: Bieżący numer...

Post autor: Jekyll » 04 maja 2014, 8:24

Niektóre testy też zeszły na psy. Patrz test Bossa ME-80. Toż po 15 min obcowania z rzeczonym miałem dużo więcej konkretów do powiedzenia niż suche dane i ogólniki autora, jeśli tacy autorzy będą tak recenzować to czarno widzę przyszłość pisma.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 7:10 przez Jekyll, łącznie zmieniany 1 raz.

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 16 cze 2014, 15:40

parę osób pewnie zaczynających przygodę z gitarą pewnie i tak kiedyśtam kupi, więc zawsze jakaś klientela się znajdzie. Szkoda tylko tak drastycznego zjazdu w dół tak fajnego pisma. Kupowałbym do tej pory, gdyby nie rzeczone transkrypcje i gdyby nie takie odpowiedzi na odwal Szanownej Redakcji.

Nie to że strzelam focha, po prostu nie podoba mi się to co teraz serwuje pismo, a co uważa za szczyt wszystkiego. Bardzo fajnie było sobie pograć do dobrze zrobionych podkładów czy ćwiczeń. Jest jak jest - a pewnie i tak redakcja ma za nic zdanie takich zxów.

Można byłoby parafrazować kultowe "nie idźcie tą drogą" ale po co, skoro panuje optymizm co do jakości pisma ?
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

stillG

Post autor: stillG » 20 cze 2014, 21:39

W tym numerze zdecydowanie najciekawsze jest dział wywiadów. Moje ulubione testy wypadają słabo, jedynie biały charvel mnie zaciekawił, fajnie jakby tańsze gitary też by były testowane. Warsztat taki średni, jak dla mnie mogło by go nie być.
KM-7

Alutka

Post autor: Alutka » 19 kwie 2015, 21:02

Dokladnie...wywiady w tym numerze zdecydowanie udane...testy w sumie nie takie tragiczne , ale bywalo lepiej ;p

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 26 kwie 2015, 17:55

Niedługo transkrypcje dla ,,klasyków'' zajmą chyba z pół numeru :facepalm: .

Letur

Post autor: Letur » 15 maja 2015, 18:35

Ja też mam podobne zdanie jak Panowie wyżej. Najnowszy numer (maj) to w większości, oprócz testów, teksty z innych magazynów. Zapewne amerykańskich czy brytyjskich, tylko wiadomo, przetłumaczone. Testy też jak dla mnie takie sobie. Nie ważne co to jest za efekt, gitara czy wzmacniacz to oceny i tak w większości 6-5, mimo możliwości dania od 1-6 gwiazdek. w takim razie po co one są? Wolę aby było napisane wszystko na temat danego sprzętu i co najważniejsze z jego wadami, bo nie sądzę aby każda recenzowana gitara itp. była bez wad.
Zadziwia mnie też to, jak każdy instrument można opisywać jako niesłychane cudo. Przy okazji rozciągając zdanie do maksimum i pisząc prawdy objawione, które można by napisać o każdym instrumencie. "Końcowe odliczanie" to kalka z wcześniejszego numeru, z małymi zmianami.
lepsze numery, ciekawe, a ten jest zwyczajnie nudny.
Zapraszam na mojego bloga i kanał na Youtube gdzie będę umieszczał informacje i filmy na temat sprzętu gitarowego!

http://thearkow.blogspot.com
http://www.youtube.com/channel/UCSFJzg2cE6OwhFWUl5Kis2Q

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 15 maja 2015, 20:14

Muszę się zgodzić co do testów. Nie ma żadnego negatywnego spojrzenia a jakoś nie wierzę, że wszystko jest super. Z drugiej strony, wybierając drogi sprzęt ciężko doszukać się wad. Testy gitar za 8000 zł nie mają sensu w polskich warunkach.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

stillG

Post autor: stillG » 15 maja 2015, 20:30

Też kiedyś pisałem o tym, że recenzja gitar za 6000 zł mało kogo interere nie wspomnę o sponsorowanych overdrivach za 850 zł. Więcej recenzji przystępnych cenowo rzeczy dla zwykłego Kowalskiego by się przydało :grin: .
KM-7

Letur

Post autor: Letur » 15 maja 2015, 21:13

Są tam jakieś recenzje efektów Fendera (Drive, Chorus, Distortion, Delay). Cena to ok. 250zł, więc nie wysoka i jedyną wadą, i to tylko w delay'u było to, że ma czas tylko do 300ms O_o. Poza tym brakuje mi w tekście jakiegoś zdania czy warto kupić czy nie, cokolwiek, oprócz faktów. Grali już pewnie na setkach instrumentów, więc jakieś zdanie powinni mieć.
Albo w teście Washburna mimo dwóch wad w wykonaniu (krzywo zamontowany przetwornik i problem z potencjometrem volume) ocena, a jakże, wysoka, bo aż (lub tylko) 5 na 6 gwiazdek. Gdybym ja na takie oceny w szkole dostawał mimo dwóch poważnych błędów to byłbym szczęśliwym człowiekiem. :)
Zapraszam na mojego bloga i kanał na Youtube gdzie będę umieszczał informacje i filmy na temat sprzętu gitarowego!

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 15 maja 2015, 21:58

Przydałyby się również zestawienia i porównania. Rynek jest tak zawalony, że ciężko odnaleźć się komuś kto pierwszy raz szuka delay'a, wzmacniacza czy gitary. Niestety dla gazety takie zestawienia i negatywne testy są nie po drodze. Szkoda, żeby producenci przestali współpracować i przysyłać sprzęt do testów. Rynek jest bezlitosny a gazeta musi przynosić zyski.
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Yuan

Post autor: Yuan » 16 maja 2015, 2:22

Może lepszą praktyką byłoby zrezygnowanie z gwiazdek i oparcie testów tylko o opinie i opis wad i zalet danego sprzętu. Może trochę zredukowaloby to wazeliniarstwo wobec producentów które aż bije po oczach...
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 16 maja 2015, 7:57

Z tym "czy warto kupić" nie jest takie proste, dla jednego warto dla drugiego nie.
250zł dla mnie to mało za przyzwoity efekt, dużo za przyzwoity efekt którego jednak nie będę używał. 500zł to dla mnie cena w miarę ok. za dobry efekt którego używam itd.

Czy dany sprzęt jest dobry? Mam efekty Bossa, które dla sporej rzeszy gitarzystów "jadą plastikiem", część grała, nie umiała ustawić, cześć umiała, cześć powtarza zasłyszane opinie, ja żadnego plastiku w nich nie słyszę. Czy to dobre efekty? Warto je kupować? Jak to ocenić?

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 16 maja 2015, 8:20

Dlatego właśnie ludzie z bardzo dużym doświadczeniem, jak się sądzi, pracujący w gazecie, powinni pomóc początkującym użytkownikom i zarzucić kilka dobrych porad. Zestawienia też są fajne w takim przypadku bo można postawić 10 efektów tego samego typu i porównać.
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 16 maja 2015, 17:18

Moja podpowiedż żeby być obiektywnym jako MG&B ; członkom (oh, sorry :oops: ) tegoż forum dawać coś do testowania. Tym oczywiście którzy mają na czym testować. Tak, to ja właśnie (na dodatek niedaleko AVT) , ale przyrzekam że będę obiektywny :wink: .

Letur

Post autor: Letur » 17 maja 2015, 18:50

Oby nie dawali pedałów głośności :)

A tak apropos "pedałów" to na innym forum po napisaniu "pedał głośności" zmienili mi na "wagino sceptyk głośności" :D Mają jakieś filtry wychwytujące "brzydkie" słówka i proszę.

ODPOWIEDZ