Bieżący numer...

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
szpenio11
Zasłużony

Re: Bieżący numer...

Post autor: szpenio11 » 27 kwie 2014, 18:19

Te felietony niestety są dla mnie słabo zrozumiałe i mało ciekawe. Albo jestem niedorozwinięty, albo one po prostu takie są ;).
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Yuan

Post autor: Yuan » 27 kwie 2014, 19:30

Przekombinowane według mnie. Chociaż czasem trafi się jakieś trafne stwierdzenie, to zwykle niestety ginie w natłoku dziwnych porównań i anegdot... :/
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 27 kwie 2014, 21:47

Ja już w zasadzie czytam ten Magazyn tylko dla wzmianek o nowych produktach. Reszta - felietony, testy, recenzje płyt... Wszystko to straciło obiektywizm. O dziwo, część dla Basistów ciekawsza z numeru na numer.
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 28 kwie 2014, 17:27

hmm słabo to wygląda. Przykre. Pismo sobie strzela samobója, ale taka wola góry.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

joonecky

Post autor: joonecky » 28 kwie 2014, 17:42

Dla mnie 50% atrakcyjności czasopisma, wydawnictwo straciło usuwając transkrypcję. 25% to dla mnie warsztaty, a 25% cała reszta (sprzęt, wywiad...). Jednak najbardziej brakuje mi transkrypcji właśnie. Dobrze, że jeszcze warsztaty się uchowały.
Brak płytki to też był nieprzyjemny akcent dla czytelników (szczególnie, kiedy cena czasopisma to 16 zł) - ale jestem w stanie to przeżyć.
A co do feelietonów pana Victora, Viktora, Wiktora lub Wictora to...
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 28 kwie 2014, 18:26

No co Ci te transkrypcja skoro w necie i YT masz tego mnóstwo ?? Z perspektywy czasu tę zmianę ja osobiści nie traktują ani na plus czy minus(choć cena mogła by spaść po tych zmianach i zrezygnowaniu z płyt cd ),a felietony w 95 % opuszczam.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 28 kwie 2014, 18:32

Po co? A no po to, że te w magazynie zawsze były zrobione bardzo dobrze i starannie. Spróbuj znaleźć w necie dobrą transkrypcję, trochę się przy tym namęczysz, zanim znajdziesz taką bez błędów i dobrze rozpisaną.

joonecky

Post autor: joonecky » 28 kwie 2014, 19:08

Właśnie, najczęściej odbywa się to tak, że trzeba skleić sobie taki utwór z kilku transkrypcji + fragmenty ze słuchu. Transkrypcje często były też aranżacjami utworów klasycznych na gitarę elektryczną. Wszystko ładnie i poprawnie opracowane. Wstęp pomagający opanować utwór - omawiający trudności natury technicznej.
Wszystko było świetne, a teraz zaledwie średnie.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 28 kwie 2014, 20:12

A jakże, też jestem za powrotem transkrypcji, tym bardziej że klasyczni mają całe utwory elagancko rozpisane i to czasem na całe cztery strony rozpisane :shcock: . I pytam się dlaczego to klasyczni mają dobrze, a my rockowcy nie :angry: .
Czy ktoś lubi (obecne) felietony V.C. aka W.Cz.? Bo ja, powiem to jawnie; całkiem nie bardzo, i życzę autorowi powrotu do dawnej, prostszej nieco ale i ciekawszej formy.

joonecky

Post autor: joonecky » 28 kwie 2014, 23:40

Też jestem za powrotem transkrypcji, nawet jeśli miałoby się to wiązać z podniesieniem ceny czasopisma.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 01 maja 2014, 7:43

i tu raczej niestety - panowie - koło się zamyka, wystarczy spojrzeć parę postów wcześniej (wyręczam i zacytuję odpowiedź redakcji:

"7. Opinie, opinie, opinie... Po skrytykowanym przez kolegę „zxcvbnmasdqwe” (ta ksywka ma jakiś ukryty sens, czy powstała tylko żeby popisać anonimowo i ponakręcać innych?) numerze z Guthrie Govanem dostaliśmy kilkanaście e-maili z gratulacjami, że to jeden z najlepszych numerów. Jest też cała masa wiadomości od ludzi, że zmiany w Gitarzyście idą w dobrym kierunku, a pismo jest coraz lepsze. I w zasadzie, tylko tu na forum, padają od kilku osób te słowa, że „bez sensu”, „beznadzieja” i w ogóle zaraz wszyscy umrzemy. Można by się zastanowić dlaczego, ale jak się czyta komentarze pod postami na Onecie, to tam jest nawet gorzej. Może taka już specyfika internetu..."
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Yuan

Post autor: Yuan » 01 maja 2014, 9:50

Mi na przykład osobiście brak transkrypcji nie przeszkadza, chociaż zgadzam się, że była to dość cenna rzecz, po prostu nie dla mnie (bo jak będę się chciał czegoś nauczyć to i tak będzie chodzić o jeden konkretny utwór, nie cokolwiek). W zasadzie kupuje magazyn (chociaż teraz już częściej zamawiam z aktywu...) dla wywiadów, newsów i trochę dla warsztatów (bo mimo, że nie korzystam jakoś bardzo z nich, to po prostu lubię je sobie poczytać). Recenzje sprzętu sugerują, że na rynku mamy same świetne gitary/wzmacniacze/efekty i w "danej kwocie" warto się wszystkim zainteresować. Ewentualne różnice są ograniczone w zakresie 4-5 gwiazdek (chyba nie widziałem nigdy 2 gwiazdek nigdzie, nie mówiąc o 1), co sprawia, że wyglądają hm.. mało obiektywnie...

joonecky

Post autor: joonecky » 01 maja 2014, 10:41

@zxcvbnmasdqwe - Mimo, że to trochę przykre (przyrównywanie aktywnych użytkowników własnego forum do onetowego barachła), to chyba nie ma już co roztrząsać tej kwestii :|

Co do testów sprzętów, to biorę je trochę z dystansem. Zakładając, że 4 gwiazdki to najniższa ocena, a 5 to najwyższa, testy są całkiem obiektywne :grin:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Yuan

Post autor: Yuan » 01 maja 2014, 11:19

Kierowałem się dokładnie tym samym systemem, ale on niestety też nie do końca się sprawdza :P

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 04 maja 2014, 6:28

nie chciałem się czepiać czy dalej tego roztrząsać
Miałem na myśli to że niestety, zdanie forum wisi redakcji. Od czasu wydania 1 numeru minęło sporo a zmiany nie poszły imo zawsze na lepsze. Zgoda - transkrypcji w necie jest mnóstwo, jednak dla wielu był to najsilniejszy punkt pisma. Fajne warsztaty zastąpione słabymi (mam na myśli blues). Nie wiem jak większość userów - ja lekturę pisma zaczynałem od materiału do grania. A ten był nieraz niepowtarzalny, albo trudny do znalezienia. A idąc podobnym tropem myślenia - w zasadzie wszystko da się znaleźć w necie - z testami sprzętu włącznie ;)

ODPOWIEDZ