Bieżący numer...

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
joonecky

Re: Bieżący numer...

Post autor: joonecky » 05 wrz 2013, 11:51

Bardzo fajne porównanie zxc. I smutne zarazem :( Ja jakoś nie wierzę, żeby nasze forumowe zrzędzenie czytał ktoś z redakcji. Czasopismo ewidentnie zmienia się, moim zdaniem (i nie tylko moim) w złym kierunku. Niestety inaczej widzą to panowie z redakcji, pan redaktor naczelny i nie sądzę, żeby to się w najbliższym czasie zmieniło :x
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 05 wrz 2013, 16:19

Od redakcji:

1. Redakcja czyta forum, a jeśli są ważne tematy, jesteśmy powiadamiani przez Admina. Jednocześnie, po pewnych wydarzeniach z forum traktujemy je dość nieufnie, ponieważ pod anonimowym nickiem może się kryć każdy (np. gdzieś około 2009 użytkownik Winnetou trollujący na forum, krytykujący i podburzający innych do nieczytania Gitarzysty został po IP zdemaskowany jako redaktor sprzętowy Top Guitar – Szymon Kwiatkowski). Dlatego też zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z redakcją na adresy podane w stopce pisma – chyba, że priorytetem jest nie sama zmiana, a poużywanie sobie na forum publicznym.

2. Cena... W 2006 roku benzyna kosztowała 3,5 zł, a teraz 5,5 zł. I wszystko praktycznie na rynku zdrożało od tego czasu – w tym produkcja pisma. Nie każdy sobie zdaje sprawę, że produkcja pisma takiego jak Gitarzysta to kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie. Dodam, że około 7 zł z ceny każdego numeru to marże kolporterów i punktów sprzedaży.

3. I tu dochodzimy do transkrypcji – które od początku zresztą publikowaliśmy jako jedyny magazyn na rynku polskim. A i tak co miesiąc ludzie byli niezadowoleni, dlaczego akurat taki, a nie inny utwór jest rozpisany. Każdy chciał coś innego. Jednak powodem usunięcia/zrezygnowania z transkrypcji była konieczność ograniczenia sporych kosztów, generowanych przez prawa autorskie, ZAiKS itp.

4. Audio nie zniknęło (i nadal jako jedyni mamy audio gitarowe do pisma). Dostępne jest na media.avt.pl całe audio z ostatniego roku. W czasach wszechobecnych nagrywarek i płyt po 30 groszy nie jest chyba problemem wypalenie sobie kompletu audio do numeru samemu. A jeśli komuś bardzo zależy na płycie od nas – może na atrakcyjnych warunkach (taniej) zaprenumerować Gitarzystę – wszyscy prenumeratorzy dostają płytę jak dawniej.

5. Liczba lekcji w Gitarzyście się nie zmniejszyła, a zwiększyła. Otwieram na chybił-trafił numer 7/2006 i mamy tam 5 lekcji gitarowych + 1 basową. Obecnie, co miesiąc za te 16 zł macie 7 lekcji gitarowych (każda po 2 strony + obszerniejsza klasyczna z konkretnym utworem w całości) i 2 lekcje basowe (po stronie) i rozkładówka „Zagraj jak” z krótkimi frazami (której ostatnio wyjątkowo nie było przez natłok innych materiałów) – kiedy jedna osobista lekcja gitarowa u kompetentnego nauczyciela kosztuje ok. 50 zł. Jeśli oprócz tego są wywiady, testy, lekcje dodatkowe (jak z Guthrie Govanem, z Gusem G., Stevem Lukatherem, czy Mattem Schofieldem w numerze 9/13) cena 16 zł nie jest chyba wygórowana i trzeba się naprawdę wykazać dużą nieżyczliwością, by pisać publicznie inaczej.

6. Oprócz pisma jest strona www.MagazynGitarzysta.pl gdzie nie tylko jest archiwum wywiadów, testów i lekcji (za free, ale z 2-miesięcznym opóźnieniem), ale też materiały niepublikowane w wersji drukowanej.

7. Opinie, opinie, opinie... Po skrytykowanym przez kolegę „zxcvbnmasdqwe” (ta ksywka ma jakiś ukryty sens, czy powstała tylko żeby popisać anonimowo i ponakręcać innych?) numerze z Guthrie Govanem dostaliśmy kilkanaście e-maili z gratulacjami, że to jeden z najlepszych numerów. Jest też cała masa wiadomości od ludzi, że zmiany w Gitarzyście idą w dobrym kierunku, a pismo jest coraz lepsze. I w zasadzie, tylko tu na forum, padają od kilku osób te słowa, że „bez sensu”, „beznadzieja” i w ogóle zaraz wszyscy umrzemy. Można by się zastanowić dlaczego, ale jak się czyta komentarze pod postami na Onecie, to tam jest nawet gorzej. Może taka już specyfika internetu...

8. Wszystkie rzeczowe uwagi są brane pod uwagę i w miarę możliwości stopniowo wdrażane (jak wprowadzony ostatnio ponownie dział Lutnik z poradami – czy podkłady do wszystkich lekcji – do wdrożenia w kolejnych numerach), a konstruktywne e-maile przysyłane na adresy redakcji nagradzane (płyty, bilety na koncerty, darmowe prenumeraty itd). Tak jak na początku, zachęcamy więc do bezpośredniego kontaktu z redakcją wszystkich, którym zależy na tym piśmie, bo bez Was go nie ma. Chyba, że – jak już pisaliśmy – nie zmiana jest tu celem, ale pobicie anonimowo piany na forum. Gitarzysta jest robiony dla Was najlepiej jak potrafimy, przez ludzi z ponad 20-letnim doświadczeniem muzycznym, robiących magazyn taki jak sami chcieliby czytać jako czytelnicy-gitarzyści. I naprawdę, z ręką na sercu nie mamy się tu czego wstydzić.

Pozdrawiamy,
Redakcja

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 05 wrz 2013, 20:01

Aha, to tak :surp: . Dobrze zatem widziana jest krytyka ale konstruktywna :shcock: . Dobrze droga Redakcjo, będę pisał zatem na Wasz adres, krytycznie ale konstruktywnie, odważnie ale z umiarem, prosto z mostu ale z troską, prycypialnie ale ze zrozumieniem :roll: . Ale proszę przywrócić lekcje, powtarzam LEKCJE bluesa a nie pogadanki.
Kupuję i MG i TG i oba czytam pilnie, mimo jakiś uchybień to jednak pisma dla gitarzystów i i tak je lubię. No trochę bardziej to jednak MG, przecież ,,ziomale'' jesteśmy no i Forum, a na Leszczynową mam na rzut gitarą (marną, oczywiście).

joonecky

Post autor: joonecky » 06 wrz 2013, 10:43

O, bardzo miło, że jest odpowiedź od redakcji :grin:

Ad. 1
Nazywam się Jonatan Młodziński i mieszkam w Tomaszowie Maz. - nie staram ukrywać się pod anonimowym nickiem.
Dlaczego pisze o tym na forum. Bo forum to świetne miejsce do dyskusji, gdzie można zobaczyć opinie innych, albo po prostu pogadać. Poza tym, jeżeli Magazyn ma oficjalne forum na swojej oficjalnej stronie, redaktorzy mają na nim swoje konta to dlaczego ma być to zły środek kontaktu?

Ad. 2
Nikt chyba nie ma pretensji co do ceny, bo wszystko drożeje i podnoszenie cen jest jak najbardziej zrozumiałe. A poza ty pisałem już wcześniej:
joonecky pisze:ak dla mnie to mogliby nawet podnieść cenę pisma do 20 zł i dać chociaż te 3 transkrypcje w numerze.
także cena nie stanowi tutaj największego problemu.

Ad. 3
Publikowaliście transkrypcje jako jedyny wydawca na rynku - dlaczego, więc nie możecie robić tego dalej?
Koszty? Patrz cytat z ad. 2.
Niezadowolenie ludzi? Chyba zawsze ktoś będzie niezadowolony. A transkrypcje były świetne, repertuar był świetny, bo bardzo zróżnicowany.

Ad. 4
Skoro płyty kosztują 30 gr. to nie jest to chyba duży wydatek, by dodać tą płytę do Magazynu. :?:

Ad. 5
Jeśli chodzi o lekcje to mogę pisać w samych superlatywach - wykonujecie tutaj naprawdę świetną robotę :clap:

Ad. 6
Kolejny, ogromny plus dla was. Fajnie, że wrzucacie materiały za free z własnej woli. Nawet na początku mnie to bardzo zdziwiło, że niedługo po opublikowaniu wywiadów, lekcji w MG, wrzucacie to na stronkę. :clap:

Ad. 7
Uważam, że to troszkę nieładnie mieszać z błotem użytkownika, który napisał na tym forum już prawie 5000 postów i pisze tu od ponad 7 lat :fool:
Poza tym porównujecie swoje oficjalne forum z komentarzami oszołmów i trolli z Onetu? Gratuluję :fool:

Ad. 8
Krytyczne uwagi na forum są uzasadniane i nie mają na celu bicia piany.

Podsumowując, co myślę o Magazynie Gitarzysta?
Uważam, że to świetny magazyn, tworzony przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją. Myślę, że wykonujecie naprawdę dobrą robotę.
Mam nadzieję, że potraktujecie nas, ludzi z Waszego forum poważnie. Nie bijemy piany. Jesteśmy waszymi czytelnikami i piszemy, czy obecna forma pisma podoba nam się, czy nie. A żeby nie być gołosłownym:
Obrazek
Pozdrawiam joonecky!
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 06 wrz 2013, 11:36

Tak jak zostało napisane w punkcie pierwszym, odpowiedzi przesyłajcie na maile redakcyjne, a nie piszcie tutaj.

joonecky

Post autor: joonecky » 06 wrz 2013, 13:03

W takim razie, po co jest to forum, ten temat?
Nie mam pretensji do Ciebie, Blood( :cheers: ), ale trochę dziwi mnie podejście redakcji MG do ich własnego forum. Po coś chyba zostały stworzone działy Propozycje tematów (O czym chcielibyście poczytać w Magazynie Gitarzysta) i Wasze opinie (Opinie na temat Magazynu Gitarzysta). Bo nie sądzę, że z góry było założenie, że forum odstawiają na bok i zwracają uwagę tylko na e-maile, a poza tym mają głęboko w d aktywnych, wieloletnich użytkowników swojego forum,
Redakcja pisze:Po skrytykowanym przez kolegę „zxcvbnmasdqwe” (ta ksywka ma jakiś ukryty sens, czy powstała tylko żeby popisać anonimowo i ponakręcać innych?)
którzy w konstruktywny sposób sugerują co można byłoby zmienić w Magazynie, który zresztą wszyscy lubimy :grin:

Aha, i w takim razie post poprzedni przekopiuje i wyślę mailem :?
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 06 wrz 2013, 15:34

moja ksywka to tylko ciąg liter (nieprzypadkowych), nikogo nie podburzam, jestem na forum już trochę czasu (wystarczy spojrzeć - to prawie 7 lat) i denerwują mnie zmiany na gorsze mojego ulubionego pisma. Po to jest forum, żeby dyskutować i wyrażać swoją opinię, chyba redakcja nie boi się głosów krytyki (skoro jest tyle pochlebstw, to czym jest parę nicków na forum ?).

W numerze z GOVANEM - nie ma obszernej lekcji klasycznej. Nie ma ani jednego utworu do zagrania, a podałem tylko liczbę stron z nutami - jak w mordę strzelił JEST ICH MNIEJ. Sorry, ale JEST ICH MNIEJ. .
To nie jest nieżyczliwość. To prawda. A jeśli traktujemy lekcje jako dwustronnicowe - no to wcześniej też TYLE WŁAŚNIE miały. Też były na dwóch stronach. Dlatego specjalnie napisałem ile mieliśmy NUT. A nie STRON.

Cieszę się że uzyskałem odpowiedź i uważam że forum po to właśnie jest żeby dyskutować. Skoro były sygnały że nawet numer z Govanem był jednym z najlepszych, to bez paniki - nie zmniejszy się Wam liczba czytelników, bo jakiś zxcvbnmasdqwe wypisauje jakieś niestworzone rzeczy w internecie.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Umulamahri
Kontakt:

Post autor: Umulamahri » 06 wrz 2013, 16:24

Pomijajac kwestie samego czasopisma - ktore imo nadrabia rozbudowana zawartoscia portalu - to wychodzi na to ze forum jest dla Redakcji jakims niekochanym kopciuchem, ktory jest bo jest. na doczepke. bo wypada zeby bylo ale same ch... i trolle tam siedza i tylko patrza do czego sie przyczepic.

I to jest juz strzal nie tyle we wlasna stope tylko w kolano. Niestety.
jak to

igorro

Post autor: igorro » 06 wrz 2013, 16:33

Hymmm..... "Magazyn Gitarzysta" nie ma wydawać czasopisma , tylko zarabiać pieniądze.
Na pewno są powody , o których Forumowicze nie mają pojęcia , które decydują o takim a nie innym obecnym kształcie MG.
Kiedyś kupowałem MG , lecz przestałem. Dla mnie MG nie jest jest wiarygodne z powodu hurra-optymistycznych recenzji sprzętu.Nigdy nie spotkałem się z negatywną opinią o jakimś sprzęcie , co jest wręcz nierealna.
Wszystko jest dobre , warte swoich pieniędzy i tym podobne opowiastki.
Jeśli jakich dziennikarz-tester pisze , że gitara Vintage100 w kategorii wioseł do 2000zł to bardzo ciekawa propozycja,
to ktoś tu kogoś ma z idiotę.
Ja rozumiem , że za pieniądze to i ksiądz się modli , ale odrobina przyzwoitości wobec Czytelników była by na miejscu.

joonecky

Post autor: joonecky » 06 wrz 2013, 16:44

Więc niech podniosą ceny, jeśli mają zarabiać pieniądze i niech dadzą więcej materiału do grania. Jeśli ten materiał kosztuje, to chętnie zapłacę, ale chciałbym transkrypcje.
@Umulamahari
Też mnie właśnie dziwi traktowanie własnego forum, jego użytkowników mieszając z błotem (a konkretnie onetem :smile: ).
Redakcja pisze:Jednocześnie, po pewnych wydarzeniach z forum traktujemy je dość nieufnie, ponieważ pod anonimowym nickiem może się kryć każdy (np. gdzieś około 2009 użytkownik Winnetou trollujący na forum, krytykujący i podburzający innych do nieczytania Gitarzysty został po IP zdemaskowany jako redaktor sprzętowy Top Guitar – Szymon Kwiatkowski).
Nie rozumiem jak coś takiego może zniechęcić Redakcje do opinii popartych solidnymi argumentami. Rozumiem jakby ktoś napisał: "Nie kupujcie MG, bo to (wulg.) pisemko". Chyba nietrudno rozróżnić takie opinie, od opini rozsądnych użytkowników, którzy piszą rzeczowo.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 06 wrz 2013, 18:04

widzicie - Redakcjo - właśnie nie chodzi tu nam o bicie piany, jechanie po Was czy robienie rewolty. Dzięki opiniom tych paru ludzi, możecie dowiedzieć się co boli, co jest słabe, co się bardziej podoba. Wbrew pozorom - to wcale nie tak mało osób. To też nie czytelnicy od wczoraj. Ja kupowałem pismo od lat.

Przykre że tak jak powiedział Umu - głos osób z forum traktowany jest jako parę osób, które biją pianę i biadolą że zaraz umrzemy.

Totalnego samobója strzelacie sobie prośbami o krytykę w mailach - przecież po to jest forum, żeby ludzie mogli przedyskutować pewne problemy, jakoś je naświetlić. Z tego co mówicie - Były też sygnały że ludziom numer z Govanem podobał się tak bardzo że uznali go za najlepszy - gratuluję, wypada się cieszyć, bo to sukces. Jednak nie może być tak, że zamiatamy krytykę pod dywan i udajemy że głosów "na nie" w ogóle nie ma. Przecież ludzie piszący maila też nie od razu ujawniają swoją tożsamość przy okazji chwaląc Was.

Uważam że moje porównanie było bardzo rzeczowe, bo choć ironicznie (myślę że użytkownicy forum już trochę mnie znają z ironizowania) - wszystko policzyłem bardzo skrupulatnie. Nigdzie nie pisałem że teraz jest warsztatów mniej, niestety prawda kole w oczy i nut i materiału do grania mamy w tej chwili o wiele mniej niż wcześniej. Brak jest warsztatu klasycznego, a tutaj już chyba ZAIKS nie wkracza - oczywiście mogę się mylić, jestem tylko userem, który nie ma wiedzy absolutnej o tych prawach. Wiele razy wypowiadałem się pozytywnie (także w tym temacie - wystarczy go prześledzić, droga Redakcjo) o warsztatach. Niestety zmiany idące w złym kierunku nie pozwalają mi na to żeby to olać i miesięcznie wydawać kasę z przyzwyczajenia na pismo, które pogarsza swoją jakość. Bardzo dobre warsztaty bluesowe p. Maliszewskiej (udzielała się nawet na forum jako Little Gi i zawsze służyła radą) zostały zastąpione imo gorszymi. Nie ma już warsztatów jazz rock, które trzymały bardzo wysoki poziom. Dla mnie - i to jest moje prywatne zdanie, którego się trzymam i powtórzę - przez tych parę lat pismo zmienia się na gorsze.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 06 wrz 2013, 18:13

Ja od siebie dodam, że na forum jest na prawdę niewiele aktywnych regularnie i czytających wszystkie posty ludzi. Nawet jeśli pojawi się tu jakiś napinacz i będzie zniechęcał to najprawdopodobniej przeczyta to 20 w porywach do 30-40 osób. W tym osoby które na hasło MG jest do dupy przestaną je czytać znajdą się może ze 2 ? Więc na prawdę nie ma to większego wpływu. Przypominam sobie też, że zmniejszona liczba transkrypcji czy stron z nutami to temat który przewija się tutaj już od pewnego czasu.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 06 wrz 2013, 18:58

różnica jest tylko taka, że tym razem zostało to boleśnie podkreślone i policzone. No i jest w końcu odpowiedź redakcji. Nie bezpośrednia, ale dobre i to.

do niej - również można się odnieść i podyskutować. Mimo anonimowości, każdy ma swoje jakieś zdanie i do tej pory nie było w tym temacie bluzgów czy inwektyw.

Więc ode mnie:

ad 1. nikt tu nie chce sobie używać na Was - po prostu pogadać o tym co jest ok, a co nie. TAKI to ma cel. Jasna sprawa że za każdym nikiem może być każdy, tak samo jak odpowiedź Bloodsuckera może być odpowiedzią Bloodsuckera. No bo skąd mam wiedzieć kto mi odpisał ? Widzę tylko podpis - Redakcja, ale może to tylko Bloodsucker ? Albo kolega Bloodsuckera ?

ad 2. nie jestem na tyle nierozsądny zeby przypuszczać że druk pisma to koszt paru złotych. Cena wszystkiego rośnie - co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Stąd rośnie ilość reklam w piśmie, stąd rośnie ilość stron. Ja chciałem się odnieść do korelacji między ceną a ilością tego co dla gitarzysty najfajniejsze - czyli materiału do grania.

ad 3. otrzymałem odpowiedź na moje wątpliwości - dziękuję. Jednak co z transkrypcjami utworów klasycznych ? W najlepszym numerze z Govanem ich nie było.

ad 4. rozumiem, że wyższa cena pisma i postęp technologiczny eliminują płytę. Prenumeratorzy dostają płytę jako bonus, czyli płyty są wypalane, ale nie dla wszystkich - dobrze, jest więc pewna korzyść z prenumeraty (wyłączając cenę)

ad 5. tutaj - droga Redakcjo - cały czas porównywałem zgoda - warsztatów jest więcej. Jest ich 6 (cały czas mówię o numerze z Govanem) - tylko te mają materiał nutowy. Dodatkowo są jeszcze basowe

6. Oprócz pisma jest strona www.MagazynGitarzysta.pl gdzie nie tylko jest archiwum wywiadów, testów i lekcji (za free, ale z 2-miesięcznym opóźnieniem), ale też materiały niepublikowane w wersji drukowanej - w pełni się zgadzam

7. "Opinie, opinie, opinie... Po skrytykowanym przez kolegę „zxcvbnmasdqwe” (ta ksywka ma jakiś ukryty sens, czy powstała tylko żeby popisać anonimowo i ponakręcać innych?) numerze z Guthrie Govanem dostaliśmy kilkanaście e-maili z gratulacjami, że to jeden z najlepszych numerów. Jest też cała masa wiadomości od ludzi, że zmiany w Gitarzyście idą w dobrym kierunku, a pismo jest coraz lepsze. I w zasadzie, tylko tu na forum, padają od kilku osób te słowa, że „bez sensu”, „beznadzieja” i w ogóle zaraz wszyscy umrzemy. Można by się zastanowić dlaczego, ale jak się czyta komentarze pod postami na Onecie, to tam jest nawet gorzej. Może taka już specyfika internetu..." - odsyłam do postu kol Umu.

ad 8. rozumiem że konstruktywna krytyka na forum =/= konstruktywna krytyka w e - mailu ?

TomaszM81

Post autor: TomaszM81 » 06 wrz 2013, 19:06

Jedyne co mi się podoba bardziej w MG od innego pisma z TOP na początku to Przewodnik kupującego gitarzysty.
Było wcześniej jeszcze o tym jaki sprzęt był testowany w Wielkiej Brytfanii i noty - to także mi sie podobało :clap:

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 06 wrz 2013, 21:03

A jaka tam anonimowość, Redakcja przysyła mi MG, za darmo :grin: , i ma wszystkie moje dane, a część tejże nawet mnie widziała, w recepcji na Leszczynowej :wink: . Oj, pochłoszczę ja Tą Redakcję, biczem krytyki bezlitosnej, oczywiście :wink: . No dobra, do rzeczy; to co z felietonami WC (VC), wysili się? Bo że potrafi ciekawie i treściwie to wiem.

ODPOWIEDZ