Bieżący numer...

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
forneus

Post autor: forneus » 18 wrz 2008, 8:12

Jak dla mnie - całkiem ciekawe wydanie Zawsze po kupnie pierwsze co robię, to warsztaty metalowe Sławomira Sobczaka, potem jazz - rock u Lewandowskiego Chyba jeszcze nigdy się nie zawiodłem Brakuje mi jednak rubryki SOLO :( Poza tym - wszystko na najwyższym poziomie :D

Co do braków magazynu w niektórych partiach naszej zacnej ojczyzny - trochę mnie to dziwi, u mnie np można dostać w co najmniej dwóch sklepach muzycznych, w dwóch empikach, może jeszcze jakichś kioskach (nie wiem, nie sprawdzałem)

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 18 wrz 2008, 10:20

mi zawsze odkłada miła pani, w Lublinie to nie problem. To aż dziwne, bo zascianek jak nie wiem, a nawet gitarzystę można dostać. Serio.

Awatar użytkownika
IronMan86

Post autor: IronMan86 » 20 wrz 2008, 14:55

hmmm w warsztacie Jazz-Rock pisze o dodatkowych materiałach zamieszczonych na płycie. Ja nie mam czegoś takiego, a wy ?

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 20 wrz 2008, 15:59

no właśnie np. podkład do gypsy queen jest na płycie podład,ale w odtwarzaczu są 2 wersje. Czemu ? Prawa autorskie ?

Awatar użytkownika
Poxipol

Post autor: Poxipol » 20 wrz 2008, 22:01

zxcvbnmasdqwe pisze:mi zawsze odkłada miła pani, w Lublinie to nie problem. To aż dziwne, bo zascianek jak nie wiem, a nawet gitarzystę można dostać. Serio.
W Empiku to można i Guitar Playera dostać, szkoda tylko, że za 50zł :wink: . Gitarzystę zawsze udaje mi się w Leclerc wyhaczyć, chociaż czasami dochodzi do nich z opóźnieniem.
[url]http://www.facebook.com/angerfishband[/url]

shemhamfor

Post autor: shemhamfor » 21 wrz 2008, 7:11

"Kupiłem od razu, jak zobaczyłem tego charyzmatycznego pana na okładce"

a ja nie kupiłem bo miał być Atheist i niema;]

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 30 wrz 2008, 15:27

no i co ? Kurde nowy numer już w kioskach a w necie dalej nic... Kiedyś dawaliście wcześniej zapowiedź w postaci okładki - teraz jakoś to stoi... Zróbcie coś z tym panowie !

Awatar użytkownika
Steve

Post autor: Steve » 02 paź 2008, 14:05

Witam!

Apropo numeru z tego miesiąca to całość prezentuje się bardzo fajnie, tylko zauważyłem, że nie ma już tytułu "Co słychać na forum". Nie wiem, może nic specjalnego, ale wydaje mi się, że ludzie to czytali. Tak czy nie, bardzo ciekawym dodatkiem są "widokówki", (że tak to nazwę Smile) ilustrujące gitarzystę z jego "zabawką" a na odwrocie krótki opis sprzętu, stylu i techniki no i kawałek frazy w postaci tabulatury i nut.

Jeżeli chodzi o transkrypcje to chciałbym podziękować za Can I Play With Madness opracowany przez S. Sobczaka, no jeszcze kilka by się przydało, ale to i tak strzał w dziesiątkę, bo to jeden z bardzo dobrych kawałków Iron Maiden.

Pozdrawiam... to na tyle.
A briefcase, a lunch and a man on the edge
Each step gets closer to losing his head
Is someone in heaven are they looking down
Cause nothing is fair, just you look around

Awatar użytkownika
wheatus

Post autor: wheatus » 02 paź 2008, 15:32

Ja dzisiaj popadłem w depresję. Okazało się że mieszkam na zadu..malej miejscowości. W moim mieście pewnie czekałbym z tydzień a przypadkowo byłem dzisiaj we Wrocku i kupiłem Gitarzystę. Też mi się podobają te pocztówki( zwłaszcza opis sprzętu i tabulatura). Też zauważyłem braku "Co tam na forum" i też mi tego brakuje. Niestety utwory nie przypadły mi do gustu, nie moje klimaty. Gdy zobaczyłem warsztat bluesowy to się wręcz załamałem bo utwór grany na szesnastkach a z tym ostatnio mam problem. Na plus oceniam artykuł o kupnie używanej gitary i o coverach. Zabrakło mi tylko covery "Knocking to heaven's doors"
Yamaha C30M

Awatar użytkownika
Steve

Post autor: Steve » 02 paź 2008, 17:36

Poradniki typu warsztaty wg mnie udane. A ciekawy jestem czy wśród użytkowników forum jest ktoś, kto buduje "budżetowy piecyk gitarowy" :D

Tak na marginesie... outsajder skąd jesteś i gdzie kupiłeś gazetę?
A briefcase, a lunch and a man on the edge
Each step gets closer to losing his head
Is someone in heaven are they looking down
Cause nothing is fair, just you look around

Awatar użytkownika
wheatus

Post autor: wheatus » 02 paź 2008, 18:02

Jestem z Nysy, województwo opolskie. Gitarzystę kupiłem na dworcu PKS w kiosku obok kas i planu rozkładu jazdy.
Yamaha C30M

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 02 paź 2008, 20:20

duży plus za flażolety kaskadowe. Ciekawe co będzie w nast. numerze. Jak zwykle czytanie zaczynam od warsztatów bluesowych i akustycznych. Numer wg. mnie bardzo fajny, ale trochę za częsoto przewijają sie Gilbert, Tremonti, Satch itp. MNoże by tak skrobnąć więcej o gitarzystach np. bluesowych, Knopfler, Atkins, Wes Montgomery, Joe Pass, Jim Hall, SRV, BB KING, a nie tylko shredderzy.

Awatar użytkownika
silver

Post autor: silver » 28 paź 2008, 0:14

Wyjaśnijcie mi co to są flażolety kaskadowe. Intrygująca nazwa ;)

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 28 paź 2008, 11:13

Dla mnie te pocztówki to jakieś nieporozumienie. Takie coś można do Bravo Girl dodawać, żeby dwunastoletnia fanka jakiegoś tam gościa, mogła sobie taką pocztówkę nad łóżkiem powiesić.

Ale nie do magazynu o gitarach, litości :P
[quote]Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ![/quote]

Awatar użytkownika
rzemon
Zasłużony

Post autor: rzemon » 28 paź 2008, 11:18

Inq, no daj spokój, nie chcesz mieć fotki Kirk'a nad łóżkiem? :twisted:
Młodafoka of da jer.

ODPOWIEDZ