Seria Yamaha Pacifica

O czym chcielibyście poczytać w Magazynie Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tortuga
Kontakt:

Seria Yamaha Pacifica

Post autor: Tortuga » 08 lut 2015, 11:00

Z chęcią poczytałbym coś o serii Yamaha Pacifica. O modelu 112 informacji jest dużo natomiast o pozostałych coraz mniej. Na forum nie spotkałem się z żadnymi konkretami odnośnie np. modelu 311H lub 212 a one interesują mnie najbardziej. Może jakieś porównanie lub test obu gitar? Dodam że MG kupuję sporadycznie więc jeśli w którymś z ostatnich numerów już coś takiego było to proszę o odpowiedź.
Charvel Desolation DC 2 ST + Roland Cube Lite + Boss GT-1

gor

Re: Seria Yamaha Pacifica

Post autor: gor » 08 lut 2015, 13:49

Awatar użytkownika
Tortuga
Kontakt:

Post autor: Tortuga » 08 lut 2015, 23:19

Gor, brawa dla Ciebie. W takim razie po co w ogóle istnieje Magazyn Gitarzysta skoro wszystko robisz "tak" i wszystko można znaleźć w internecie? Nie chcę Ci ubliżać ale nie zabłysnąłeś.

gor

Post autor: gor » 09 lut 2015, 0:10

Jak chcę przeczytać recenzję, to ją sobie znajduję, a Ty z całym szacunkiem wolisz żeby ktoś Ci ją podał na tacy...

Nie wiem po co istnieje magazyn, ja osobiście lubię go sobie czytać na tronie czekając aż poranna kawa zacznie działać. Niestety nie liczę że redakcja się nagnie i zacznie pisać recenzje sprzętu na którą aktualnie ja sam mam chrapkę, takie informacje szukam jednak na necie, bo jest tego multum, szczególnie o popularnym sprzęcie. To tak gwoli wyjaśnienia, jeśli poczułeś się urażony - nie miałem takiego zamiaru.

Ale żeby w końcu napisać coś na temat - generlanie to ja osobiście bardzo jamaszki lubię - są tanie jak na to jak grają i jak są zrobione. Aktualnie mam od nich bas i sobie chwalę. Akurat tych modeli co podałeś to w łapkach nie miałem, więc zamilknę.

Awatar użytkownika
Tortuga
Kontakt:

Post autor: Tortuga » 09 lut 2015, 11:03

Tylko skąd wiesz, że recenzje które czytasz w internecie są wiarygodne i nie napisał ich ktoś kto gitary w ręku nie miał lub ktoś komu zapłacono za taki opis? Recenzje MG są w większości przypadków rzetelne, w jakimś stopniu pokrywają się z rzeczywistością i przynajmniej wiadomo, że pisał je ktoś, kto z tematem obcuje na co dzień. W internecie można wyczytać wszystko, ilu użytkowników tyle opinii i trzeba wybrać te najbardziej wiarygodne. Wiadomo, że nie można się nimi ślepo sugerować ale coś tam zawsze naświetlają.
Dział nazywa się "Propozycje tematów" więc w toku twojego rozumowania o jaki temat by użytkownik nie poprosił to będzie to równoznaczne z tym, że nie chce mu się poszukać w internecie tak?

Popraw mnie jeśli się mylę a jeżeli posiadasz jakiś wiarygodny link do recenzji Yamahy 311H lub 212 to również poproszę, z chęcią poczytam. Wierz czy nie ale szukałem i nic ciekawego nie znalazłem, może źle szukam.

gor

Post autor: gor » 09 lut 2015, 12:22

Pierwszy link który wyskakuje, opisuje 311H i ich stosunek do innych wioseł tej serii. Tak, jest to recenzja i jak każdą recenzję trzeba trochę czytać "ze zrozumieniem".
Tortuga pisze:Tylko skąd wiesz, że recenzje które czytasz w internecie są wiarygodne i nie napisał ich ktoś kto gitary w ręku nie miał lub ktoś komu zapłacono za taki opis? Recenzje MG są w większości przypadków rzetelne(...)
Tortuga pisze:Może jakieś porównanie lub test obu gitar? Dodam że MG kupuję sporadycznie więc jeśli w którymś z ostatnich numerów już coś takiego było to proszę o odpowiedź.
Z jednej strony nie ufasz internetowym recenzjom, a z drugiej ich szukasz w internecie... Ja rozumiem, że MG jest super i najrzetelniejszy, ale też nie popadałbym w paranoję. Recenzja to zawsze rodzaj reklamy, wzięcie do łapki wszystko weryfikuje. A jak już zalezy szczególnie na recenzjach z MG, to jest przecież opcja "szukaj".

Osobiście wierzę że do 311h już Ci link podałem, ufam że z 212 dasz sobie radę sam.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tortuga
Kontakt:

Post autor: Tortuga » 11 lut 2015, 10:36

Oprócz wymądrzania się nie wnosisz nic do tematu. Jeśli możesz to nie przekladaj moich wypowiedzi na swoje interpretacje, zwłaszcza wyciągajac zdania z kontekst. Gdzie napisałem że MG jest super i najrzetelniejszy? (gdzie podziało się Twoje czytanie ze zrozumieniem?) Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia w temacie to lepiej nic nie pisz.

ODPOWIEDZ