Porównania

O czym chcielibyście poczytać w Magazynie Gitarzysta.
ODPOWIEDZ
tobiacho

Porównania

Post autor: tobiacho » 06 lis 2011, 21:53

Czytając gazetę brakuje mi porównań. W numerze 10/2011 zauważyłem coś co podsunęło mi pewien pomysł. Czytając o efektach reverb można było zauważyć kilka wymienionych kostek z opisem. Wpadłem na pomysł, żeby w gazecie była jakaś rubryka gdzie byłoby np. o efektach overdrive albo chorus i szereg wymienionych kostek z dokładniejszym porównaniem czy też innych rzeczach, zależnie od tematu. Ważne też jest aby takie rzeczy (jak już) były z różnych przedziałów cenowych bo jak można było zauważyć we wcześniej wymienionym numerze, przy spisie kostek żadna z nich nie kosztowała mniej niż 400 zł a wątpię żeby każdy miał kasę na kostkę za 500 czy 900 zł. Są też tańsze produkty godne uwagi. W sumie to jest taka moja propozycja. Jak sądzicie? ;)

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Re: Porównania

Post autor: Unguis » 06 lis 2011, 21:57

Odnośnie "różnych przedziałów cenowych" dyskusja wielka już była i w tej materii raczej niewiele sie zmieni... A co masz na myśli mówiąc o dokładniejszym porównaniu?

tobiacho

Post autor: tobiacho » 07 lis 2011, 14:37

Coś na zasadzie tabeli. Przypuśćmy, że mamy temat "gitara do bluesa". Jest tabelka gdzie mamy wystawionych kilka wioseł np. zaczynając od jakiegoś Squiear. potem Epiphona aż do Fenderów czy Gibsonów, czyli różne zakresy cenowe. Myślałem żeby napisać czym dany model się charakteryzuje, gdzie się sprawdzi, czego można oczekiwać bo może akurat ktoś po przeczytaniu tego stwierdzi, że lepiej odłożyć kasę na coś lepszego a druga osoba na odwrót, że może jednak nie trzeba mu drogiej gitary skoro może dostać coś tańszego co akurat by mu siadło. Wydaje mi się że to fajny pomysł bo trafiłoby to do większego grona czytelników. Założę się że nie każdy kto kupuje ten magazyn ma wielki zasób pieniędzy.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 07 lis 2011, 14:38

Pomysł niby fajny, ale tylko na jeden, góra dwa numery, robienie takich zestawień - jak proponujesz - co miesiąc, byłoby bezsensu IMO.

Edit

Post autor: Edit » 07 lis 2011, 15:25

Jak ma sens wstawianie tabeli z testami sprzętu, byłymi gośćmi itd. itd. to też ma. Takie moje zdanie. A tak a propos tych przedziałów cenowych - dyskusja owszem była. I z tego co widzę g*wno się, za przeproszeniem, zmieniło. Powiem tak - nieładnie. Ja rozumiem, że macie taki, a nie inny test do testu. Ok. Ale umówmy się, testowanie gitar za 6-7k, a nawet więcej (Music Man Reflex bodajże w którymś tam numerze był) i kostek za +500 zł ma taki sam sens, jak testowanie złotego kibla. Co to za różnica, czy siedzi się na nim wygodnie, czy fajnie wygląda itd. skoro i tak go nie kupię? A jeśli już bym mógł to bym sam ocenił czy jest dla mnie ok. Tyle...

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 07 lis 2011, 15:50

Edit ma rację, większość ludzi którzy czytają tą gazetę to nie profesjonalni gitarzyści ani szlachta tylko normalni ludzie, którzy tak drogiego sprzętu nie kupią. Za to jest mnóstwo wioseł i sprzętu ze średniej półki (Corciki,washburny, yamahy, epihone'y) których nikt nie testuje, a fajnie byłoby taki test przeczytać. Wystarczy poczytać forum, rzadko kiedy zapytania o sprzęt przekraczają cenę 2500-3000 zł :))

Tak jak test efektu, od red witcha po ok 800 zł : D

Co do pomysłu autora, porównania sprzętu można by zamieścić na stronce i z głowy, np wszystkie do tej pory zebrane wiosła w danej kategorii i w razie czego dodawać pozycje do tabeli. Mi się ten pomysł bardzo podoba.
Dlatego, że czytając czasem testy 2 różnych chorusów które są ocenione najlepiej jak się da i mają super recenzję i ciężko wybrać. Tak samo ze wzmakami :)
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 07 lis 2011, 16:06

Ale proszę porzucić temat przesadzonych cen recenzowanych gitar, bo była już o tym mowa w innym obszernym temacie, który jest w tym dziale i skupić się na omawianiu kwestii testów ;)

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 07 lis 2011, 16:18

Co do takiej tabelki owszem dobry pomysł. Ale moim zdaniem to tak w jednym wydaniu na pół roku bo co miesiąc to nie ma aż tyle sprzętu. Mnie i tak najbardziej boli to, że robią test gitary/wzmacniacza/kostki i z reguły nie piszą jak wygląda cały tor. Innymi słowy testujemy gitare to piszemy na jakim wzmaku, jakim mikrofonem, jakim preampem itp. Testujemy wzmak to na jakiej gitarze itp. etc. etc. Bo takie testy jakie robią do tej pory tak naprawde niewiele wnoszą bo jak pokazano już na kilku forach nawet Sounder potrafi zabrzmieć rasowo jak sie dobrze nad nim popracuje na wzmaku bądź w dawie.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 07 lis 2011, 16:37

Unguis, kiedyś tak robili na początku, potem, ku mojemu zdziwieniu przestali co mocno utrudnia ogólne rozeznanie. Ale powiem wam coś w tajemnicy, nikt z redakcji tutaj nie zajrzy, ani nawet nie przeczyta tego tematu ;) Nawet jeśli o to poproszę.

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 07 lis 2011, 16:52

Dlaczego mnie to nie dziwi...? :roll:

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 07 lis 2011, 16:55

Można by chociaż dodać mini notkę pod testem co było użyte do testów. Co pół roku to chyba trochę za mało czasu, biorąc pod uwagę że w 6 numerach może się zjawić np tylko 1 chorus. Można by na podstawie wszystkiego co było do tej pory zrobić zestawienie, myślę że jest do do zrobienia, i np wydac jakiś specjalny nr czy coś w tym stylu, chociaż nie oszukujmy się, że tak się stanie xD
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Weteran

Post autor: Weteran » 20 lis 2011, 9:59

Unguis pisze:Co do takiej tabelki owszem dobry pomysł. Ale moim zdaniem to tak w jednym wydaniu na pół roku bo co miesiąc to nie ma aż tyle sprzętu. ....
W każdej gazetce samochodowej są testy porównawcze autek z danej kategorii cenowej. A jest tych gazetek więcej niż gazetek o gitarach. :). Nie ma racjonalnych powodów, dla których nie ma testów porównawczych gitar, kostek, wzmacniaczy itp itd. :(

ODPOWIEDZ