Od czego zacząć?

O czym chcielibyście poczytać w Magazynie Gitarzysta.
michel51
Doradca
Doradca

Re: Od czego zacząć?

Post autor: michel51 » 08 sie 2018, 20:35

Może nie tyle umieć (choć lepiej umieć więcej niż mniej) co wiedzieć jak dany akord na jaki trafimy zagrać . Czyli powinno się mieć wiedzę jak akordy się buduje . Tu warto mieć podręcznik gdzie będziesz miał informację na temat podstawowych skal gitarowych oraz to jak te akordy na tych skalach powstają . Na początek trzeba znać dur i mol i wiedzieć , że można je zagrać w różnych pozycjach . Warto też wiedzieć jaki dźwięk trzeba dołożyć żeby otrzymać akord z septymą małą czy sekstą . No niestety trochę teorii musi być . Jest taka książeczka 501 chwytów gitarowych . Samą liczbą się nie przejmuj bo wiele akordów ma taki sam układ tylko leżą w różnych miejscach na gryfie .

cricmeia

Post autor: cricmeia » 10 wrz 2018, 16:57

Na you tube poogladaj

milkosz

Post autor: milkosz » 08 mar 2019, 12:58

Mi same filmiki z internetu niewiele pomogły, ale mówię o takich całkowitych początkach gry i obsługi gitary. Dopiero po kilku lekcjach z kimś kto gra znacznie dłużej pojąłem o co w tym chodzi i nauczyłem się takich podstaw, podstaw (bo na początku nawet trzymanie gitary było dla mnie skomplikowane). Teraz już powoli też zaczynam się uczyć z filmików, daleka droga jeszcze przede mną, ale nie chcę zapomnieć tego, co się przez ten w sumie krótki czas już nauczyłem :)

ODPOWIEDZ