Działanie strony forum.

Aktualności, problemy oraz informacje o forum.
schnitzell

Działanie strony forum.

Post autor: schnitzell » 17 lis 2010, 14:37

Mam pewną uwagę natury technicznej i proszę o przekazanie jej
odpowiednim służbom.

Kiedy wchodzę do jakiegoś wątku forum niezalogowany (np. prosto z wyszukiwarki, bez wędrówki tematycznej po forum)
i czytam posty
i nagle zechcę na któregoś odpowiedzieć,
to kiedy się już zaloguję
jestem przenoszony do strony powitalnej (http://www.magazyngitarzysta.pl/powitanie.html)
zamiast znajdować się w tym wątku gdzie poprzednio byłem
czyli przy poście na który chciałem odpowiadać

To dość uciążliwe, bo trzeba jeszcze raz włazić w miejsce, z którego
logowanie nas wyciągnęło. Taka wędrówka od nowa jest dość uciążliwa,
bo nie zawsze się zwraca uwagę w której gałęzi forum było się przed zalogowaniem.
No i cofnąć się już za zbója nie ma jak, bo back jest blokowany.

Awatar użytkownika
woj74
Administrator forum
Administrator forum

Re: Działanie strony forum.

Post autor: woj74 » 17 lis 2010, 14:39

Zostanie przekazane jako jedna z bolączek.
A swoją drogą warto zaczynać wizytę od logowania.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

schnitzell

Post autor: schnitzell » 17 lis 2010, 15:21

woj74 pisze:Zostanie przekazane jako jedna z bolączek.
To tak, tylko chodzi o przypadki kiedy szukasz czegoś
w necie i to akurat znajdzie się na forum.
Wtedy wchodzisz z linka wyszukiwarki i...

Thanx

Awatar użytkownika
sandberg

Post autor: sandberg » 22 lis 2010, 22:42

Dziś napisałem recenzyjkę okraszoną zdjęciami. Fotki wstawiane na forum w treść posta mają nieciekawą, szeroką ramkę. Czy to można naprawić? Skądinąd wiem, że phpBB3 nie wymusza takiej ramki dla stylu Rock'n'roll na którym postawione jest to forum?
Jakby coś się dało zrobić, to z góry dziękuję.
Sandberg Basic Bass 4 Zebra Green / Gallien-Krueger MB Fusion / GK 410MBE

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 22 lis 2010, 22:49

Obrazek

I nie ma ramki. Trzeba wstawiać zdjęcie z tagiem [IMG]

Awatar użytkownika
sandberg

Post autor: sandberg » 22 lis 2010, 22:58

Czyli z zewnętrznego serwera?
Nie o to chodzi. Chodzi o tę szarą, szeroką ramkę wokół zdjęcia. W phpBB3 może ta ramka być wyłącznie wokół zdjęcia (a nie na całą szerokość strony), natomiast tag może wyglądać jak ładny zwykły podpis pod fotką. Może po prostu to zgłosić służbom?
Pewnie, że można IMG, ale jak już są załączniki, to mogą wyświetlać się ładniej.
Sandberg Basic Bass 4 Zebra Green / Gallien-Krueger MB Fusion / GK 410MBE

dawidb4340

Post autor: dawidb4340 » 30 lis 2010, 21:48

schnitzell pisze:
woj74 pisze:Zostanie przekazane jako jedna z bolączek.
To tak, tylko chodzi o przypadki kiedy szukasz czegoś
w necie i to akurat znajdzie się na forum.
Wtedy wchodzisz z linka wyszukiwarki i...

Thanx
To zanim czegoś będziesz szukał zaloguj się i zaznacz magiczną opcję która sprawia że nie będziesz wylogowany po ponownym otworzeniu strony nawet z googli czy innego linku
Fender Telecaster, VOX VT50,BOSS OS-2, CryBaby GCB-95, Marshall ED-1

Sober Frank

Post autor: Sober Frank » 03 gru 2010, 1:25

Ja mam takie pytanie. Dlaczego posty nie są wyświetlane chronologicznie? Czyli data, godzina?
Najnowsze posty itd. Są jakieś aktywne tematy(to idiotyczne dla mnie). Przeszkadza mi to w odczytywaniu i śledzeniu wątków.
Pozdrawiam .
aha i dlaczego zegar działa tak dziwnie? :)

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 03 gru 2010, 1:43

Nie wiem jak u Ciebie, ale w tym temacie ostatni post, mój, pojawi się na dole strony. Nieco wcześniejszy, Twój, będzie nad moim. To naturalne (strona otwiera się przecież na pierwszej, najstarszej wypowiedzi, często rozpoczynającej temat), w miarę czytania - czyta się od lewej do prawej od góry do dołu - przewija się stronę w dół.
Co do reszty, nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Możliwe że chodzi Ci o tematy przyklejone i ogłoszenia. Są oznaczone, byle jak bo byle jak, taki styl forum ale idzie rozróżnić. Te wyświetlane są zawsze pierwsze, mają wyższy priorytet.
Zegar wyjątkowo u mnie działa ok. Jeśli masz +/1 jedną godzinę, możesz ewentualnie skorygować strefę w profilu. To dotyczy zalogowanego użytkownika, jeśli jest lag na serwerze przy użytkowniku niezalogowanym - widocznie nikomu nie zależy na tym, żeby było poprawnie.

Sober Frank

Post autor: Sober Frank » 03 gru 2010, 3:01

trochę zabrudzone to forum :D jakieś kolorki przyklejanki wycinanki duperelki. Nie ma w tym porządku. Mimo to dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam serdecznie :)

aktywne tematy same się bronią. ja nie jestem jakimś forumowiczem ale tak mi się wydaje. sztuczne podbijanie robi bałagan w dyskusjach.
(chyba się mylę)jak wchodzę na stronę główną forum to patrze czy jest jakiś nowy post. U Was wchodzę i nie ma. Ale jak wejdę w konkretny temat to odnajduje się "sześć" nowych wpisów.
:)
Wszystko okej. Trzeba się połapać się w tych kolorach, oznaczeniach, przyklejonych ...
Po prostu oczopląs :D

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 03 gru 2010, 15:13

Sober Frank pisze:trochę zabrudzone to forum :D jakieś kolorki przyklejanki wycinanki duperelki. Nie ma w tym porządku. Mimo to dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam serdecznie :)

aktywne tematy same się bronią. ja nie jestem jakimś forumowiczem ale tak mi się wydaje. sztuczne podbijanie robi bałagan w dyskusjach.
(chyba się mylę)jak wchodzę na stronę główną forum to patrze czy jest jakiś nowy post. U Was wchodzę i nie ma. Ale jak wejdę w konkretny temat to odnajduje się "sześć" nowych wpisów.
:)
Wszystko okej. Trzeba się połapać się w tych kolorach, oznaczeniach, przyklejonych ...
Po prostu oczopląs :D
no nie do końca, bo oczopląs to (łac. nystagmus) – objaw wrodzony lub wywołany niektórymi chorobami lub lekami, polegający na mimowolnych, rytmicznych oscylacjach gałek ocznych w płaszczyźnie poziomej lub elipsoidalnej, które występują w następstwie fizjologicznego lub patologicznego pobudzenia komórek receptorowych narządu przedsionkowego.

:wink:
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 03 gru 2010, 17:07

zxc - :roll:

Sober Frank - tematy się wyświetlają, a takie tematy, o których mówisz to te, do których nie wchodziłeś w danej sesji forum, kiedy były nowe posty. Później wchodząc do tematu widzisz, że np. posty sprzed miesiąca są oznaczone jako nowe...
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Sober Frank

Post autor: Sober Frank » 03 gru 2010, 20:00

zxc :D jeszcze wyjaśnij daltonizm :D

Chyba bardziej przekonuje mnie prostota przekazu w tej skomplikowanej materii ;) Ja się dostosuję.
pozdrowienia :)

shutupandplay

Post autor: shutupandplay » 03 gru 2010, 21:10

Ja mam problem z wejsciem na prywatne wiadomosci. Kiedy wchodze to przenosi mnie do strony magazynu git. Potem wchodze i znow mnie wylogowuje. I tak w kolo macieju. Usunalem cookies i dalej to samo.

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 03 gru 2010, 22:47

tylko żartowałem ;)
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

ODPOWIEDZ