Metallica

ODPOWIEDZ
Palesiak23

Re: Metallica

Post autor: Palesiak23 » 18 sie 2012, 20:33

IMHO właśnie w tym, że nie grają po mistrzowsku leży troche sukces mety.
Zaczynali jako zespół, który wyglądał jakby wyszedł z rynsztoka (gdzieś ktoś chyba tak o nnich mówił w jakimś dokumencie, który widziałem na YT) i podobnie grali, byli kapelą która grała 'brudnie', nieczysto, daleko było im do perfekcji. ale właśnie czymś takim zdobyli publike, a dzisiaj, po wielu eksperymentach, i wielu latach są paczką starych gości, w których nadal drzemie coś z młodego ducha.
i nie, nie mówie że są super świetni (sam urlich gdzieś się przyznawał, że z wiekiem coraz trudniej mu grać, i to co kiedyś grał dobrze dzisiaj mu nie wychodzi), można ich lubić albo nie ale są ikoną swojej muzyki, i na to ciężko coś poradzić :gitara:
Washburn N1 --> ZOOM G2.1u --> Laney LX20

Awatar użytkownika
sebe1996

Post autor: sebe1996 » 20 wrz 2012, 23:04

Brawo dla pana wyżej. Mam dokładnie takie samo zdanie.
Gibson Les Paul Studio WRCH; Epiphone SG G310 RE z Merlin Legend i Merlin Hellfire; Fender Mustang I; Marshall MS-4; Takamine G320S; Yamaha C40; Stary Defil.

joonecky

Post autor: joonecky » 13 wrz 2013, 15:56

Zastanawiałem się czy pisać w filmach, czy tutaj... :scratch:
Co sądzicie o ""Metallica Through The Never"". Film/koncert :grin: Z tego co czytałem fabuła nie porywa, ale raczej nie o to w tym filmie chodzi. Wybiera się ktoś?

I jak to w końcu jest? Za 2 tygodnie ma wejść do IMAXów, a na stronie IMAXu jak na razie nic nie ma :(
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Dziobak666

Post autor: Dziobak666 » 15 paź 2013, 20:19

Film to po prostu koncert z bardziej rozbudowaną oprawą sceniczną. Wątek fabularny owszem, ciekawy, ale moim zdaniem zbyt skromny.

Ralph

Post autor: Ralph » 27 lis 2013, 22:50

panowie zdaje sie, wracają do formy ;) http://www.youtube.com/watch?v=HhuH0l9Wqfc

mati8959

Post autor: mati8959 » 23 kwie 2014, 20:27

Jeżeli chodzi o film, to jak najbardziej polecam :D Kto nie słyszał niech obczai https://www.youtube.com/watch?v=AiOtev3rEKI MIAZGA

knypken

Post autor: knypken » 30 cze 2014, 16:23

Ostatnio coś tu cicho.
Może powiecie coś o nowym kawałku Mety pt. "Lords of Summer" ? Jak dla mnie jest on po prostu przeciętny i monotonny. Został stworzony z myślą o koncertach i miejmy nadzieję, że nowy album będzie lepszy . Wyrażcie swoje opinie na temat nowego utworu.

ZoSo

Post autor: ZoSo » 02 lip 2014, 16:02

knypken pisze:Ostatnio coś tu cicho.
Może powiecie coś o nowym kawałku Mety pt. "Lords of Summer" ? Jak dla mnie jest on po prostu przeciętny i monotonny. Został stworzony z myślą o koncertach i miejmy nadzieję, że nowy album będzie lepszy . Wyrażcie swoje opinie na temat nowego utworu.
Zgadzam się w całej rozciągłości. Meta straciła dawną magię, pasję do thrashu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że sam album (który jest już ponoć gotowy) będzie się bronił lepiej niż utwór.
Poza tym wiadomo, że Metallica skończyła się na Kill'Em All :smile:
"Jeden akord jest w porządku, dwa to lekka przesada, trzy to już jazz..."
-Lou Reed

stillG

Post autor: stillG » 04 lip 2014, 17:31

ZoSo pisze:
knypken pisze:Metallica skończyła się na Kill'Em All :smile:
Ile razy ja już to czytałem -ech. Jak nowa płyta będzie trzymać poziom nowego kawałka to będzie dobrze :smile: .
KM-7

wolnyczlowiek

Post autor: wolnyczlowiek » 05 wrz 2014, 20:26

Dla mnie kazda plyta Metallici jest wyjatkowa i rownie wazna Jest to jeden z zespolow ktory mial najwazniejszy wplyw na moja tozsamosc muzyczna

Graveyard Shift

Post autor: Graveyard Shift » 19 paź 2014, 20:06

Metallikę można kochać lub nie, ale nie sposób negować wkładu tej kapeli w popularyzację thrash metalu (jako stylu muzycznego) oraz ciężkiego brzmienia na całym świecie. Warto pamiętać, że to właśnie klipy Metalliki, Anthraxu, Annhillatora, Leatherwolf, Megadeath w latach 80-ych i na początku lat 90-ych najczęściej gościły na antenie MTV (nie tylko w kultowym programie MTV HEADBANGERS BALL) obok dziesiątek popularnych teledysków grup glam metalowych i heavy metalowych kształtując wrażliwość, modę oraz gusta muzyczne nastolatków na całym świecie.

Metallika już zawsze będzie kojarzyć się mi ze złotą erą ciężkiego grania, gdy MELAL WŁADAŁ POPKULTURĄ, a telewizja i radio wypełnione były muzyką i klipami takich składów jak Iron Maiden, Dio, Anthraxu, Annihilatora, Dangerous Toys, Whitesnake, Dokken, Cinderella, Bon Jovi, Winger, Warrant, Aerosmith, Vinnie Vincent Invasion, Tesla, Lizzy Borden, odrodzonego Alice Coopera, Motley Crue, Judas Priest, Firehouse, W.A.S.P., Queensryche, Savatage, Twisted Sister, Quiet Riot, Van Halen, Ozzy'ego Osbourne'a, Ratt, Britny Fox, Skid Row, Guns'n'Roses, Megadeath, Poison czy Europe.
To były piękne czasy, które niestety już nigdy nie wrócą...

A co do samej METY to bardzo cenię ich twórczość. Oto mój ranking albumów METALLICY od (moim zdaniem) najlepszego do najgorszego:
1. "Master Of Puppets" (10/10) - za całokształt
2. "...And Justice for All" (10/10)- za odwagę i energię oraz kompozytorskie wariacje
3. "Metallica" (czyli słynny black album) (10/10) - za producencki szlif Boba Rocka i przebojowość
4. 'Ride The Lighting" (9/10) - za stylowe thrashowe łojenie
5. "Kill 'Em All" (9/10) - za brudną i spontaniczną metalową energię
6. "Garage, INC" (8/10) - to kawał dobrej metalowej roboty zarówno jeśli idzie o przeróbki jak i oryginalne utwory
7. "Death Magnetic" (7.5/10) - to udany powrót po latach do tradycyjnego brzmienia METY
8. 'Load" (7/10) - wbrew wielu zarzutom i kilku mieliznom lubię , gdy ci agresywny Kalifornijczycy sięgają po szczyptę szlachetnego bluesa i country
9. "Trough The Never" (7/10) - dobry album koncertowy, ale w połączeniu z obrazem te wykonania jeszcze zyskują na sile
10. "S&M" (6/10) - Metallica z orkiestrą symfoniczną brzmi epicko i świeżo tylko momentami
11. 'Reload" (5.5/10) - wszystko jest niby na swoim miejscu, ale energii i dobrych pomysłów, których w latach 80-ych band miał na pęczki tutaj jakoś brak
12. "St. Anger" (4/10) - generalnie to nieudany muzyczny eksperyment i tyle
13. "Lulu" (2/10) - kolaboracja z Lou Reedem to materiał nudny, niemrawy i ciężki do zniesienia

Wydania koncertowe DVD:
1. "Cunning Stunts" (10/10) - energia, bigl i Meta w Najlepszej formie, a do tego świetna realizacja
2. "Trough The Never" (9/10) - imponujący muzyczny spektakl, choć połączenie koncertu i filmu fabularnego jest zabiegiem nie do końca udanym
3. "The Big Four : Live From Sofia" (8/10) - uczta dla fanów Mety, Anthraxu, slayera i Megadeath, hcoć setlista METY by mogła być bardziej imponująca.
4. "LiVe From Quebec" (7/10) - solidny koncert, choć bez fajerwerków

mnazarek

Post autor: mnazarek » 27 kwie 2015, 13:07

Chyba najbardziej rozpoznawalny amerykański zespół heavymetalowy, trzeba im oddać, że maja parę utworów zrywających czapki z głowy ale nie jestem jakimś ich wielkim fanem. Szczególnie perkusja zawsze była u nich niezbyt mocna.

ODPOWIEDZ