Metalcore - co sądzicie ?

Awatar użytkownika
mlody

Re: Metalcore - co sądzicie ?

Post autor: mlody » 04 lut 2013, 23:04

W BMTH nie masz gitary?? Ogarnij pierwszą płytę ich. Chociaż ja tam u nich słyszę gitarę dobrze :)

BlackSabburai

Post autor: BlackSabburai » 07 lut 2013, 15:16

Metalcore... Metalcore... Jako jedna z najbardziej popularnych odmian muzyki OKOŁO metalowej, jest również pełna różnego chłamu, grających na odwal się te same riffy. Nie mniej, nawet w bagnie da się ujrzeć kilka diamentów... tylko czy będziemy mieć dość determinacji by je znaleść?

Awatar użytkownika
Shadows

Post autor: Shadows » 07 lut 2013, 15:21

nie warto w tym gatunku nawet szukać...
[i][b]Dream on[/b][/i], po prostu [i][b]Dream on[/b][/i] .

[b]Epiphone g400/Jay Turser JT300m[/b] +[b]merlin hellfire[/b] ---> [b]vox ad50vt-xl[/b]

TheJanadja

Post autor: TheJanadja » 03 lut 2014, 15:07

A ja osobiście uważam że gatunek nie jest zły, przeciętny, jedynie kilka zespołów wybiło się ponad normę i tych właśnie zespołów się przyjemnie słucha.

Graveyard Shift

Post autor: Graveyard Shift » 19 paź 2014, 19:04

Osobiście lubię metalcore (polecam sprawdzić sobie mój profil i długaśną listę grup, których jestem fanem), choć staram się rozumieć zastrzeżenia wielu metalowych konserwatystów, którzy uważają , że ta muza "to nie metal". nie mniej jednak można w tym gatunku znaleźć wiele ciekawych patentów, rozwiązań harmonicznych i fascynujących zmian tempa.

Mnie (momentami) ta muzyka porywa, choć faktem jest, iż w ostatnich latach namnożyło się grup metalcorowych czy post hardcorowych, które nie dość , że grają te same riffy i oklepane patenty to jeszcze wyglądają jak spod kserokopiarki. W temacie nie znalazłem niczego o Avenged Sevenfold! A myślę, że przy okazji tematu METALCORE warto o ową grupę zahaczyć, gdyż ich kariera to znakomity przykład jak z metalcorowej twierdzy można wypłynąć na szersze wody. Dziś panowie z Avenged Sevenfold sprawnie mieszają metalcore, hard rock, thrash metal, metal progresywny, heavy metal tworząc intrygującą stylistyczną mieszankę składającą się na bardzo eklektyczne, acz charakterystyczne i momentalnie rozpoznawalne brzmienie. Wiem, że spadną na mnie gromy (wielu nienawidzi i nie ceni twórczości A7X), ale uważam ,że to jedna z ciekawszych w miarę młodych metalowych grup. :guitar:

A co do tradycyjnego metalcore i wszystkiego co ma w końcówce szeroko pojęty CORE (choćby post hardcore, deathcore) to warto wymienić takie bandy jak KILLSWITCH ENGAGE, PARKWAY DRIVE, BRING ME THE HORIZON, ASKING ALEXANDRIA, MOTIONLESS IN WHITE, YASHIN, TRIVIUM, ISSUES, BURY TOMORROW, A DAY TO REMEMBER, WOLVES AT THE GATE, PIERCE THE VEIL, CROWN THE EMPIRE, MISS MAY I, SUICIDE SILENCE, CHELSA GRIN, IN FLAMES, RISE TO REMAIN, BLESSTHEFALL, ALESANA, WORD ALIVE, BETRAYING THE MARTYRS, CROSSFAITH, SILVERSTEIN, WE CAME AS ROMANS to chociażby kilkanaście grup, którym warto poświęcić choćby chwilę uwagi. Choć warto zaznaczyć, iż nie jest to muzyka na każdy gust. :smile:

serwissat

Post autor: serwissat » 26 sty 2015, 17:58

Idealna na budzik.

undertaker

Post autor: undertaker » 13 lut 2015, 21:41

Dla mnie metalcore tak średnio się podoba, lecz deathcore to co innego

https://www.youtube.com/watch?v=Bx4157TlEBE < whitechapel warto posłuchac

Krishna

Post autor: Krishna » 18 lut 2015, 1:33

jak dla mnie metalcore i wszelkie podobne to g*wno.

wszystko co mocne dla mnie kończy się na Black Sabbath, Ozzym i Deep Purple.
Mnie kręcą bluesy ;)

ODPOWIEDZ