Metalcore - co sądzicie ?

Shadykiller
Kontakt:

Metalcore - co sądzicie ?

Post autor: Shadykiller » 05 sty 2013, 19:06

Witam. Jestem ciekaw co wy, forumowicze sądzicie o tym gatunku muzyki metalowej ? Osobiście jestem zwolennikiem i niesamowicie pociąga mnie ten nurt, całkiem młody powstały z połączenia metalu i hardcore.
Schecter Demon + POD Studio GX

Awatar użytkownika
mlody

Re: Metalcore - co sądzicie ?

Post autor: mlody » 05 sty 2013, 22:40

Jestem tego samego zdania. Styl ciekawy, dający wiele możliwości twórcom. Sam gram w corowej kapelce:)

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Post autor: mewash » 16 sty 2013, 18:43

Z tym "wiele" bym za bardzo nie przesadzał. Metalcore już od paru lat zjada własny ogon.

Sam gatunek lubię, ale wolę gdy zbacza bardziej w stronę hardcore'u niż metalu.
Fender Mark Hoppus Jazz Bass => Korg Pitchblack => Tech 21 VT Bass => BBE Sonic Stomp => Peavey Tour 450 + Ashdown Mag 410T

Fender Modern Player Jaguar => Laney Cub 12

Awatar użytkownika
mlody

Post autor: mlody » 16 sty 2013, 21:23

Ja bym się upierał jednak przy ty "wiele", choćby dlatego, że, jak kolega wyżej pisze, może zbaczać w różne strony:)

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Post autor: mewash » 17 sty 2013, 14:33

Dobrze, dobrze, ja się nie będę kłócił :) Tak czy siak, metalcore skończył się dla mnie na pierwszej płycie As I Lay Dying i "Of Bitterness and Hope" Bridge To Solace, a najbardziej lubię Shai Huluda.
Fender Mark Hoppus Jazz Bass => Korg Pitchblack => Tech 21 VT Bass => BBE Sonic Stomp => Peavey Tour 450 + Ashdown Mag 410T

Fender Modern Player Jaguar => Laney Cub 12

innszy

Post autor: innszy » 25 sty 2013, 11:00

Ostatnio w mojej mieścinie był koncert zespołu który grał metalcore i najbardziej mi się podobało to że robią przerwy w trakcie piosenki i zaraz tak ostro wchodzą z fajnymi riffami, a nie podoba mi się wokal kojarzy mi się z amerykańskimi skejtami i Tonym Hawkiem. Czy to dziwne?

Jane_Doe

Post autor: Jane_Doe » 25 sty 2013, 13:02

Metalcore jak dla mnie jest to muzyka, która ma ograniczone możliwości (mówie tylko o moich spostrzeżeniach) co druga kapela metalcorowa gra tak podobne riffy że wydaje mi sie ze jedna zrzyna od drugiej :D ale ogólnie podoba mi sie taki typ muzyki moim ulubieńcem jest zespół Unearth choć nie jestem pewien czy to jest ten styl muzyczny :D
Cort EVL-K4/ESP-LTD KH-25/Digitech Rp500

Awatar użytkownika
Ptakuba

Post autor: Ptakuba » 25 sty 2013, 13:31

Z jednej strony trafi się czasem coś fajnego, utwór który szczerze mi się spodoba, zaimponuje mi, porwie mnie.

Z drugiej strony całościowo szczerze gatunkiem gardzę za schematyczność, wymuszoność, wręcz pozerstwo, w pewnym sensie pretensjonalność. Dla mnie to taki gatunek jakby banda dzieciaków chciała grać coś co można tagować inaczej niż "metal" bo metal to już zbyt oklepane i niemodne, więc żeby móc nazywać się metalcore cisną na siłę pod szablon jakoby zarzucony z góry. Plus technika grania byle szybciej.
Może mam uraz bo żadna z młodocianych kapel w mieście nie gra rasowego dobrego rocka, a za to metalcore'y były większością i im bardziej znane tym bardziej schematyczne, zwłaszcza patrząc na najoczywistsze progresje power chordów w graniu i ciągle tą samą budowę. Może mam uraz bo to modne bardziej niż moje granie - ale serio mam dość tych wszystkich marnych bandów robiących kariery, zwłaszcza gdy wokalista nie potrafi nawet fajnie ryknąć tylko robi z siebie zarzynanego makaka lub bizona.

No i ten polewkowy wygląd na deser : D Tacy ironiczni xD

innszy

Post autor: innszy » 27 sty 2013, 15:17

Właśnie w moim mieście nie ma żadnej kapeli grającej metalcore ani nigdzie w pobliżu. U mnie panują zespoły które grają kawałki Metallicy i Slayera :gitara: Heheh Thrash Metal rządzi. :lol:

Awatar użytkownika
Shadows

Post autor: Shadows » 29 sty 2013, 12:08

ja jestem przeciwnikiem metal core. Trochę "tradycyjnie podchodzę do metalu". I jak dla mnie to nie metal :)
[i][b]Dream on[/b][/i], po prostu [i][b]Dream on[/b][/i] .

[b]Epiphone g400/Jay Turser JT300m[/b] +[b]merlin hellfire[/b] ---> [b]vox ad50vt-xl[/b]

FallingInReverse

Post autor: FallingInReverse » 03 lut 2013, 9:35

Do metalcore możemy zaliczyć też post-hardcore i screamo . Uwielbiam te gatunki . Posłuchajcie sobie takich zespołów jak Falling in reverse czy escape the fate

Awatar użytkownika
mlody

Post autor: mlody » 03 lut 2013, 15:13

Albo Killswitch Engage z rodzimym gitarzystą :) Ja ten styl zacząłem poznawać od Bring Me The Horizon i jakos mi zostało sporo do nich sympatii. A Jak Escape The Fate to jeszcze Modern Day Escape :lol:

FallingInReverse

Post autor: FallingInReverse » 04 lut 2013, 13:09

Słuchałem trochę Bring me the horizon i mi się nie spodobało . Fak Oliver Sykes ma extra screamo i głos

Awatar użytkownika
mlody

Post autor: mlody » 04 lut 2013, 13:44

Co do głosu Olliego to jest fajny, ale on z gardła leci strasznie i na koncertach średnio wyrabia.

FallingInReverse

Post autor: FallingInReverse » 04 lut 2013, 21:00

W tym zespole nie podoba mi się gitara itp . Jest taka cicha i wgl jej nie ma ...

ODPOWIEDZ