Glam metal (temat ropoczęty jako Dokken)

RickyYoung

Re: Glam metal (temat ropoczęty jako Dokken)

Post autor: RickyYoung » 30 lis 2010, 12:05

w katowicach... troche offtop :P poison był dla mnie za miękki... mało dobrych riffów i takie wszystko cukierkowe zbyt

WildChild

Post autor: WildChild » 16 sie 2011, 3:50

RickyYoung pisze: Aktualnie szukamy gitary solowej ;/
Szkoda, ze nie zarejestrowalam sie wczesniej, akurat w czasie, kiedy pisales ten post, od pol roku szukalam kapeli...No chyba, ze nie to miasto.

Ktos wspomnial, ze lubi W.A.S.P...Imo to nie Glam. Owszem, zasluzyli sie dla tej muzyki i wielu ich z nia kojarzy, jednak to Theatrical Shock Metal...Lub po prostu Heavy z shock rockowym imagem.

Nikt nie wspominal o Pretty Boy Floyd...Panowie, przeciez to podstawa. ;)
Rock'N'Roll, Leather Boyz With Electric Toyz, Everybody Needs A Hero...

Kapela Wrathchild ma swietny szlagier Stakk Attakk.

RickyYoung

Post autor: RickyYoung » 22 wrz 2011, 2:04

coś tu ucichło... nikt już nie rozprawia o glam i hair metalu :P

zajrzyjcie. http://www.myspace.com/tequilabones zespół, który muzycznie w te klimaty chce iść

WildChild

Post autor: WildChild » 23 wrz 2011, 11:42

Twój?

Świetne są obecne skandynawskie zespoły Glam. Chociaż tu się dość mocny spór toczy...Ja jednak uważam, że panowie dają radę, ich muzyka chwyta, jest energiczna...
A z polskich polecam Nasty Dollz i Insane Nightz.

rough

Post autor: rough » 21 lis 2011, 4:40

Ostatnio słuchałem trochę Steel Panther. Pierwszy album nawet spoko. Taki hołd w stronę glamu, pół żartem-pół serio. A i trochę metalowo potrafiło zabrzmieć więc ogólnie wrażenie na plus.

Niestety nowy album pt. 'Balls Out' to już czysta żenada. Oprócz żenujących tytułów warstwa tekstowa nie pozostaje w tyle... w dodatku ilość lukru i maksymalnej obróbki w studio przekracza poziom żenady :(

Wywiad z gitarzystą
http://youtu.be/rqY-kSlBpbw
:?

Graveyard Shift

Post autor: Graveyard Shift » 19 paź 2014, 22:48

A ja do dyskusji o glam metalu/hair metalu mam swoje 4 propozycje, które (mam wrażenie) jeszcze nie padły!

Pierwszą z nich jest formacja Vinnie Vincnet Invasion, którą tworzyli znamienici muzycy z Vinnie Vincentem (Kiss), Markiem Slaughterem (Slaughter) i Dana Strumem (Slaughter) na czele. Formacja podpisała wielomilionowy kontrakt z lebelem Chrystalis, ale rozpadła się na skutek licznych dziwactw i nieprzejednanego charakteru jej lidera- czyli genialnego i szalonego zarazem gitarzysty Vinny'ego Vincenta. Grupa nagrała dwie dobrze przyjęte płyty "Vinnie Vincent Invasion" (1986) i "All Systems Go" (1988). Popularność składu sięgnęła szczyty z chwilą nagrania ballady "Love Kills" do horroru "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów".

Oto ich teledyski oraz przykładowe numery:
"Boyz Are Gonna Rock":

"Love Kills":

"That Time Of Year":

"Ashes to Ashes":
[youtube]http://www.youtube.com/results?search_q ... s+to+ashes[/youtube]

"Animal"

"Invasion":

"Breakout":

'Love Kills" z pełną solówką Vinny'ego:

-- 19 paź 2014 22:54 --

Moja kolejna propozycja to fińska formacja glam metalowa Santa Cruz, która mimo młodego wieku fantastycznie odtwarza klimat lat 80-ych wieku. Muzycy mają na koncie nieźle przyjęty album "Screaming for Adrenaline". Obecnie grupa pracuje nad drugim krążkiem studyjnym, który ukaże się prawdopodobnie na początku 2015 roku.

"Aiming high":

"Relentless Renegades":

"Nothing Compares to You":

"We Are The Ones to Fall":

-- 19 paź 2014 23:07 --

Trzecią moją propozycją będzie muzyka młodziutkiej amerykańskiej nowojorskiej formacji Nasty Habit. Chłopaki mają na koncie jeden wydany własnym sumptem album oraz EP-kę, którą nagrali dzięki akcji crowdfundingowej na portalu KICKSTARTER. Mimo, że muzycy nie tak dawno opuścili mury szkoły średniej mają już na koncie spore sukcesy w postaci kilku artykułów w prasie branżowej (chwalą one grupę), występ na festiwalu ROCKLAHOMA oraz zainteresowanie ze strony Stevena Tylera (lidera legendarnej formacji Aerosmith). Grupa potencjał ma spory o czym świadczą ich teledyski oraz występny na żywo jakie znajdziemy na YT.
"Saturday Night":

"Hip Shakin' Fox":

"Heartless":

"Strut Your Stuff':

"Tripped":

"Silver Bullets":

"Heaven's Gate":

"Dancin' on My Tongue":

-- 19 paź 2014 23:25 --

Czwartą i ostatnią propozycją z mojej strony będzie ALICE COOPER, czyli żywa legenda i król shock rocka, który w latach 80-ych i na początku lat 90-ych przeżywał swoje wielkie komercyjne triumfy (i drugą artystyczną młodość) dzięki wydaniu płyt "Trash" (1989) i "Hey Stoopid" (1991). Oba te albumy to pełnokrwisty glam metal w najczystszej postaci z domieszką szalonej osobowości Coopera. Jazda obowiązkowa dla miłośników tej stylistyki. Na zachętę dodam ,że w przygotowaniu płyt Cooperowi pomagali Desmond Child, Joe Satriani, Slash, Nikki Sixx, Steve Vai, Joe Perry, Steven Tyler i Jon Bon Jovi.

"Poison":

"House of Fire":

"Only My Heart Talkin":

"Bed of Nails":

"Hey Stoopid":

"Love's Loaded Gun":

"Feed My Frankenstein":

"Snakebite":

"Hell is Living Without You":
[youtube]http://www.youtube.com/results?search_q ... ithout+you[/youtube]

"Little By Little":

"This Maniac's Is Love With You":