Led Zeppelin

rollinhatin

Re: Led Zeppelin

Post autor: rollinhatin » 16 sie 2011, 13:33

finito22 pisze:Panowie moglibyście mi powiedzieć w jakim utworze Page przestaje grać, potem gra krótką wstawke "klasyczną" i powraca do głównego utworu. Cały dzień tego szukam i nie mogeo znaleźć, byłbym dozgonnie wdzięczny gdzyby ktoś napisał co to za utwór.
Ta krótka wstawka to bourree w e mollu, Bacha, cała nazwa: J. S. Bach: Bourree from Lute Suite BWV 996
link: http://www.youtube.com/watch?v=ZrnRL5i7 ... C&index=61

I dla odrobiny powiewu lat dawnych polecam moją playlistę z klasyczną muzyką: http://www.youtube.com/playlist?list=PL2DB9EC9C2060DFCC

Moje ulubione kawałki Zeppelinów to: When The Levee Breaks, za całe instrumentalium, wokal, klimat
In My Time of Dying, za genialny slide Dżimiego
Moby Dick z How The West Was Won- za riff oraz perkusyjną improwizację Bonza
Bron-Yr-Aur- świetny solowy popis Page'a
Dazed and Confused- bas JPJ
Ramble On- klimacik

Anihilujące riffy: Immigrant Song, Dancing Days, Heastbreaker, Moby Dick, Whole Lotta Love, Rock & Roll, Black Dog, Communication Breakdown

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 20 sie 2011, 12:29

Happy birthday Robert Plant! :D Obyś szybko do nas powrócił ;)

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 01 wrz 2011, 19:06

Jeśli ktoś chciałby posłuchać najlepszej wersji Whole Lotta Love to zarzucam linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=4z6-93tDt-A
http://www.youtube.com/watch?v=_IYRl-qKijE

Lepszej nie ma, posłuchajcie tylko Jonesy'ego, Page'a... A w dodatku jest to ostatni utwór zagrany przez Led Zeppelin na żywo. Przez prawdziwe Led Zeppelin.

Awatar użytkownika
Mektan
Zasłużony

Post autor: Mektan » 05 wrz 2011, 22:22

No i jest moc.
Chociaz ten kawałek Page`owi nigdy nie zabrzmiał jak na płycie (choć wiadomo, ze nie o to chodzi) ale ten przesterowany dźwięk z plyty nie może się z niczym równać. To jeden z naprawdę cięższych kawałków tego zespołu, John Paul też w tym kawałku na płycie pokazał co potrafi, a plant nawet tak nie skrzeczał i nie piszczał - to razem dało coś niezwykłego...
Nie wiem, może to tylko moja opinia, ale to jeden z oryginalniejszych utwórów hardrocka jakie powstały, mimo, że niby zerżnięty, to jednak całkiem nowy kawałek.
"Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów" <Arystoteles>

Folk-el

Post autor: Folk-el » 09 lis 2011, 0:11

Spędziłem wiele godzin na próbie wybrania ich najlepszej piosenki... Doszedłem do w wniosku, że to tak jakby kazać matce wybrać jej najlepsze dziecko.
Ale skoro nie idzie wybrać najlepszej, to mogę powiedzieć, że moją ulubioną jest chyba "Gallows Pole". Podoba mi się bardzo układ tej piosenki; najpierw spokojna, potem jakby się rozkręca i na końcu moment kulminacyjny. DLA MNIE BOMBA! :D

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 09 lis 2011, 12:05

A Stairway To Heaven słyszałeś? :D Taki sam schemat ;P

Folk-el

Post autor: Folk-el » 09 lis 2011, 22:03

Mam nadzieje że żartujesz. ;)
Nie chciałem pisać o "Schodach do nieba", gdyż oczywista dla mnie jest ponadczasowość tego utworu. Generalnie u mnie jest to kompozycja z tej strefy Sacrum. :D

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 09 lis 2011, 23:59

to nie jest utwór żadnej sfery sacrum (kto tego dzisiaj słucha?), tylko led zeppelin.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Daniel Wu.

Post autor: Daniel Wu. » 29 cze 2012, 1:30

Led Zeppelin? UBÓSTWIAM! Moim zdaniem nie ma w ich twórczości czegoś takiego jak najlepsza płyta, gdyż prawie wszystkie są genialne! Nie było drugiego takiego zespołu, w którym muzyków łączyłaby taka magia jak panów JP JPJ JB i RP. Z tego też zresztą powodu się rozpadli... stracili 25 % swojego "ja", więc jakżeby mogli próbować na siłę kogoś tej magii uczyć?
Ich koncertówki to coś niesamowitego - ile oni mieli luzu, groove'a, feelingu - a wszystko jednocześnie wspaniale ze sobą współgrało.
Zresztą, nie ma nad czym tu się rozwodzić, trzeba słuchać. I pierwszy raz, i drugi, i trzeci... nie liczę ile razy przesłuchałem całą dyskografię, pięć pierwszych krążków mogę liczyć w setkach, a może i tysiącach...

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 29 cze 2012, 10:06

Posłuchaj bootlegów, tam dopiero zaczyna się prawdziwe LZ ;)

Awatar użytkownika
Daniel Wu.

Post autor: Daniel Wu. » 29 cze 2012, 10:19

Właśnie o bootlegi mi m.in. chodziło :D magiczny zespół

Awatar użytkownika
DarkenHue

Post autor: DarkenHue » 30 cze 2012, 12:30

Prawdziwa moc "Sterowca" objawiła się na The Song Remains The Same, nie słyszałem do pierwszego przesłuchania jej, żeby ktoś tak bawił się utworami, przykładowo słuchając Stairway to Heaven z IV, TSRTS i jeszcze dodajmy kolejną koncertową składankę How The West Was Won to każda z tych wersji jest inna, ale tak samo zabójcza. Moim zdaniem dobrze, że nie reaktywowali się w 2007 na dłużej, bo to zniszczyłoby tą niesamowitą legendę.

Awatar użytkownika
Daniel Wu.

Post autor: Daniel Wu. » 30 lip 2012, 16:55

Empik ma teraz niezłe promocje - płytki można wyhaczyć za 20-25 zł, poza tym widziałem "bbc sessions" za 36 zł i chyba za tyle samo "how the west was won". Bardzo kuszące :D
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 17:08 przez Daniel Wu., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
suley
Kontakt:

Post autor: suley » 31 lip 2012, 0:46

Ano, ostatnio wyczaiłem "IV" za 22 zł ;), ale reszta była w normalnych :cry:. Polecam też biografię Zeppsów napisaną przez pana Witka Łukaszewskiego - bardzo zgrabnie się czyta i wsysa jak diabli, a 3 dychy to mało jak na muzyczną książkę ;).
Fender Strat USA & Burny LP Standard
Marshall JCM 800
DD-3, CS-3, SD-1 Keeley, Russian Muff, MXR Phase 90, GCB 95

[i]"I don't really know what to say about my style. There's always a melodic intent in there." [/i] - [b]David Gilmour[/b]

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 31 lip 2012, 11:10

Proszę, powiedz, że żartujesz z tymi nieszczęsnymi "Schodami do Nieba" :cry: Ten grafomański twór należy omijać szerokim łukiem! Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś prawdziwego o Zeppelinach to:

Hołd (również jako Celebration) - Dave'a Lewisa
Kiedy Giganci Chodzili Po Ziemi - Micka Walla

I o dziwo, po sprawdzeniu okazało się, że "Młot Bogów" zawiera również sporo prawdziwych informacji. Te 3 tytuły to podstawa jeśli chodzi o LZ, a wymienione wyżej "Schodami Do Nieba" można przeczytać, żeby się pośmiać, ale broń Boże nie czerpać stamtąd informacji dotyczących Zeppelinów, bo można się potem ośmieszyć "błyszcząc" nimi ;)

ODPOWIEDZ