Led Zeppelin

ODPOWIEDZ
finito22

Re: Led Zeppelin

Post autor: finito22 » 25 lip 2010, 21:56

Panowie moglibyście mi powiedzieć w jakim utworze Page przestaje grać, potem gra krótką wstawke "klasyczną" i powraca do głównego utworu. Cały dzień tego szukam i nie mogeo znaleźć, byłbym dozgonnie wdzięczny gdzyby ktoś napisał co to za utwór.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 25 lip 2010, 22:31

Co rozumiesz przez klasyczną wstawkę? Ew. podaj choć kawałek tekstu to Ci to znajdę.

EDIT: Strzelam, że chodzi Ci o "What Is And What Should Never Be", piosenka jest z "Led Zeppelin II" jak coś:

http://www.youtube.com/watch?v=XtoeOQksSzE

finito22

Post autor: finito22 » 25 lip 2010, 22:52

Nie chodziło mi o What Is And What Should Never Be ale wkońcu znalazłem BBC Session Heartbreaker około 2:40 pod "klasyczna" miałem na myśli muzykę klasyczną.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 14 sie 2010, 20:50

Mógłby mi ktoś powiedzieć co to za gitara, na której Pagey tu gra? Wygląda trochę jak Pacifica, ale nie jestem do końca przekonany.

Obrazek

Tutaj fotka w większej rozdzielczości, jak coś:

http://i185.photobucket.com/albums/x45/ ... 101975.jpg

Dżejcob

Post autor: Dżejcob » 26 wrz 2010, 14:57

Led Zeppelin - mój ulubiony zespól.
[i]sex, drugs and Rock'n'Roll[/i]

EooN
Kontakt:

Post autor: EooN » 04 maja 2011, 0:19

http://www.youtube.com/watch?v=xxqi2oVv ... ll&list=WL

polecam wszystkim, bardzo dobry dokument o Robercie P. i całej otoczce :)
http://www.youtube.com/user/Eoon
Zapraszam na mój kanał YouTube!

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 04 maja 2011, 14:46

Faktycznie, bardzo ciekawe, obejrzałem za jednym zamachem :D

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Re: Linki do różnych śmiesznych rzeczy

Post autor: Bloodsucker69 » 26 lip 2011, 1:46

Awatar użytkownika
messer

Post autor: messer » 26 lip 2011, 4:35

@^: Przekozaki :D Super wykonanie, jak na YT zdecydowanie odstaje.

Kocham Physical Graffiti, głównie dzięki tej płycie zainteresowałem się muzyką, gdy dostałem ją na któreś moje nastoletnie urodziny od kuzynki.
Może faktycznie jest trochę prawdy w krytyce tej i późniejszych płyt Zeppów, dotyczącej brudnego brzmienia Page'a, kryjącego jego problemy z techniką wynikające z uzależnień, jednak mi to nie przeszkadza zupełnie. Wciąż w ich graniu czuć było wizję czegoś potężnego i groźnego :)
"The Rover" ma coś więcej w sobie niż przeciętny kawałek rockowy, jakiś taki sekciarski smaczek :D "Sick Again" też ma masę powera w sobie...
Jednak z biegiem czasu coraz bardziej irytuje mnie "cock rockowy" wokal Planta. Gdy zaczyna wyć jak powiedzmy, że szczytująca kobieta, to wstydzę się tego co myślą sobie sąsiedzi.
Nie przepadam za artystami, którzy w pewnym momencie kariery zaczynają parodiować samych siebie z okresu świetności, wtedy kończy się sztuka moim zdaniem...

Radzę się nie zapominać, bo będzie odpoczynek od forum. Bs69

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 26 lip 2011, 7:00

kurcze ale oni nieźle ogarniają...
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 26 lip 2011, 14:18

Przeniosłem temat tutaj, bo tam nie bardzo pasował. Co do pogarszającej się gry Page'a to tutaj wcale nie chodziło o drugi tylko o postępujące zapalenie ścięgien i problemy z nadgarstkami przez co grając czuł ogromny ból. Sam mówił o tym w wywiadzie i to już na początku 73 roku. Opowiadał o tym jak stracił praktycznie wszystko czego nauczył się podczas ostatniej trasy i po 10 minutach gry czuje taki ból, że nie jest w stanie dalej grać. Do tego dochodzą często łamane palce i mamy pełny obraz "sloppy Page'a". A Sick Again to najlepiej wypadało na koncertach w 75, potem jeszcze w Knebworth fajnie wyszło, w 77 jakoś straciło moc, może to wina kiepskiej jakości nagrań, może większych sal, kto wie. Physical Graffiti to też mój ulubiony album Zeppelinów, za Sick Again, Trampled Under Foot i wiele innych :D

Awatar użytkownika
messer

Post autor: messer » 26 lip 2011, 19:00

Mnie rozkłada ta sytuacja, Page spocony jak świnia, wyraźnie ma już dość życia na ten dzień i jeszcze na dobitkę strzela mu struna (7:55):
http://www.youtube.com/watch?v=20XfsejP ... age#t=465s

Wiesz, długie rękawy i spocona koszula jakby ktoś wylał na niego kubeł wody...
To nie były wyłącznie problemy ze ścięgnami.

Ok, postaram się być grzeczniejszy/zwracać uwagę na to co piszę pod kątem wulgarności :? Dzielę wulgaryzmy na trzy kategorie:
- wypowiadane z nienawiścią w kierunku innej osoby
- służące jako prymitywny przerywnik (k zamiast przecinka)
- używane dla dodania humorystycznego zabarwienia wypowiedzi (choćby Śródk***ienie)
Drugiej kategorii unikam, bo nie chcę być odbierany jak prymityw, dowcipny zbyt nie jestem, alarmuje mnie tylko użycie przekleństw w złości (pierwsza kategoria), to dla mnie jest ofensywne. Więc to nie jest tak że się zapominam :roll:

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 26 lip 2011, 19:56

Akurat tego dnia bylo cholernie gorąco i nie tylko on był spocony jak świnia, tyle, że po reszcie tak tego nie widać. Nie twierdzę, że heroina nie miała wpływu na jego grę, ale na pewno nie tak wielki jak się powszechnie uważa ;) No i ten drugi koncert w Knebworth to akurat nie był najlepszy pokaz ich umiejętności, pierwszy był o wiele lepszy.

TomaszZabdyr

Post autor: TomaszZabdyr » 26 lip 2011, 20:00

zespol z kosmosu , najbardziej akustycznie genialne kompozycje , ponadczasowe , poprostu nie do ogarnięcia ;)

mkmarcin

Post autor: mkmarcin » 16 sie 2011, 12:54

Bardzo ich lubię t jeden z moich ulubionych zespołów.Uwielbiam gre Page'a.Moja ulubiona solówka to stairway to heaven:)

ODPOWIEDZ