Led Zeppelin

Los_Kamilos94

Re: Led Zeppelin

Post autor: Los_Kamilos94 » 09 lut 2013, 23:10

Z jednej strony fakt TVP skróciło nagranie o 1/2, ale z drugiej strony lepsze to niż nic.Osobiście wszystkim fanom Led Zeppelin polecam DVD o nazwie Heavy Metal Kids :)

Xylo

Post autor: Xylo » 10 lut 2013, 4:07

Sorki ale to mnie nie pociesza. Chciabyś zobaczyc połowe filmu a reszty sie domyslać? To jakies kastrowanie ludziom przezyc. Dla mnie to czysty wandalizm, działania ponizej pasa tylko i wyłacznie podyktowane zarobkiem na reklamach. Ohyda jakich mało. NIc mnie juz nie zdziwi, zeby sprzedac więcej reklam potna wszystko bezmyslnie na dziesiatki kawałków, sprzedadza na tysiace sposobów i wmowia nam, ze własnie tego pragniemy. Przepraszam ale ogarnia mnie Swiatowstręt.....

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 10 lut 2013, 8:56

Los_Kamilos94 pisze:Z jednej strony fakt TVP skróciło nagranie o 1/2, ale z drugiej strony lepsze to niż nic.Osobiście wszystkim fanom Led Zeppelin polecam DVD o nazwie Heavy Metal Kids :)
Heavy Metal Kids to bootleg z Earls Court, w dodatku chyba z najgorszego transferu ;P Jeśli już to polecam "In the court of King James" przez większość nagrania jakość jest taka jak na oficjalnym LZ DVD, poza dźwiękiem oczywiście, ale źle też nie jest ;)

Awatar użytkownika
Shadows

Post autor: Shadows » 10 lut 2013, 9:43

Xylo pisze:Sorki ale to mnie nie pociesza. Chciabyś zobaczyc połowe filmu a reszty sie domyslać? To jakies kastrowanie ludziom przezyc. Dla mnie to czysty wandalizm, działania ponizej pasa tylko i wyłacznie podyktowane zarobkiem na reklamach. Ohyda jakich mało. NIc mnie juz nie zdziwi, zeby sprzedac więcej reklam potna wszystko bezmyslnie na dziesiatki kawałków, sprzedadza na tysiace sposobów i wmowia nam, ze własnie tego pragniemy. Przepraszam ale ogarnia mnie Swiatowstręt.....
Dobre i to, że LZ w Polsce niby mogło trafić na szerszą publiczność. No ale tvp nie dość,że godzinę wybrało taką nijaką, to i skróciło koncert.
Wiesz jak najbardziej twoja opinia jest przeze mnie z jednej strony popierana lecz z drugiej zawsze nawet na tą jedną godzinę mógł ktoś przypadkowo przełączyć i mogły się dla niego otworzyć nowe horyzonty muzyczne ( a nie tylko ścierwo o nazwie pop).
Ostatnio zmieniony 10 lut 2013, 14:44 przez Shadows, łącznie zmieniany 1 raz.
[i][b]Dream on[/b][/i], po prostu [i][b]Dream on[/b][/i] .

[b]Epiphone g400/Jay Turser JT300m[/b] +[b]merlin hellfire[/b] ---> [b]vox ad50vt-xl[/b]

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 10 lut 2013, 10:19

Koncert w skróconej formie był puszczany również w BBC, więc jest to międzynarodowa wersja, a nie kaprys TVP ;)

Awatar użytkownika
Shadows

Post autor: Shadows » 10 lut 2013, 11:33

No to bs69 odebrałeś mi wiarę w ludzi na całym świecie :D
[i][b]Dream on[/b][/i], po prostu [i][b]Dream on[/b][/i] .

[b]Epiphone g400/Jay Turser JT300m[/b] +[b]merlin hellfire[/b] ---> [b]vox ad50vt-xl[/b]

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 10 lut 2013, 13:11

Ta wersja w TV to z założenia miała być reklama wydawnictwa DVD/BR ;) To miało zachęcić ludzi do kupna koncertu i obejrzenia go w całości, coś w stylu wersji demo, taki chłyt marketingowy, myślę, że całkiem skuteczny.

Los_Kamilos94

Post autor: Los_Kamilos94 » 10 lut 2013, 18:45

Bloodsucker69 pisze:
Los_Kamilos94 pisze:Z jednej strony fakt TVP skróciło nagranie o 1/2, ale z drugiej strony lepsze to niż nic.Osobiście wszystkim fanom Led Zeppelin polecam DVD o nazwie Heavy Metal Kids :)
Heavy Metal Kids to bootleg z Earls Court, w dodatku chyba z najgorszego transferu ;P Jeśli już to polecam "In the court of King James" przez większość nagrania jakość jest taka jak na oficjalnym LZ DVD, poza dźwiękiem oczywiście, ale źle też nie jest ;)

A czy mógłbyś podać stronę z której można ściągnąć wspomniane przez Cb nagranie,bo szukałem na różnych stronach i niestety nie ma :( Co do Heavy Metal Kids racja jakość obrazu może nie powala na kolana,ale główną zaletą tego bootlega jest to że trwa ponad 4h,gdyż zawiera cały koncert z 24 i fragmenty z 25 maja 1975r xD

Buszu

Post autor: Buszu » 10 lut 2013, 18:59

Troszkę nie na temat, więc z góry wybaczcie, ale w okolicach świąt w TVP Kultura można było obejrzeć koncert Roryego Gallaghera w Montreaux z 1994r. Również nie był to pełen występ - z tego co widzę można go nabyć i trwa on zdecydowanie dłużej niż godzinę. Tak czy inaczej, wg mnie dobrze że w ogóle taka muzyka jest tam puszczana - tym bardziej, że RG jest jednak mniej popularny niż LZ. Poza tym z ciekawości teraz sprawdziłem, i już jutro będzie można obejrzeć dokument o Rorym z materiałami z lat 70'. Kolejnym plusem dla Tvp jest puszczenie cyklu pod tytułem Historia Bluesa. Wychodzi na to ze wcale nie jest tak źle z tą telewizją.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 10 lut 2013, 19:06

Tak samo w TVP Kultura w ubiegłym roku leciało "Ladies and Gentlemen" Stonesów i trwało ok. 30 minut, kiedy cały koncert trwa prawie dwie godziny, taką mają politykę...

Xylo

Post autor: Xylo » 11 lut 2013, 18:11

Wygląda na to, że nie wystarczy płacić abonamentu RTV, dodatkowo za kablówkę, w moim przypadku jeszcze HBO i Canal+ bo i tak dostaje się w większosci reklamy albo ćwiartki czegoś co jeszcze trzeba kupić osobno, żeby miec wreszcie całość. Nie wiem jak was ale mnie to delikatnie wnerwia. Okolo 200zł z internetem co miesiąc i jeszcze mało, będą mnie raczyć fragmentami i reklamami. Jak chcę zobaczyć tenis Janowicza, Radwańską czy jakieś walki bokserskie to jeszcze też PPV albo cos innego do płacenia. wwwwwwrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Nakręciłem się, ide na łyżwy...... :evil:

PS: Za oglądanie Janowicza w Paryżu na Masters 1000 zapłaciłem w sumie 64zł. Oczywiście bym na to nie poszedł ale mnie nacięli krętacze. Płaci się chyba 5zł na 3 dni ale za specjalnego-kosmicznego-extra sms-a chyba z Marsa, zapłaciłem prawie 60zł. Zobaczyłem w rachunku po miesiącu..........szlag by ich trafił złodziei. Nigdzie słowem o tym nie wspomnieli. Tak sie teraz robi ludzi w bambuko, mam nauczkę - tenisa mi sie zachciało!!!

Dobosz153

Post autor: Dobosz153 » 28 lut 2013, 15:46

A może tu nie chodzi o promocje filmu tylko ale tez i o uprawnienia do puszczenia całego materiału w TV??
There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it’s all dark
https://soundcloud.com/dobosz153

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 28 lut 2013, 16:20

Wątpię, to przecież management Zeppelinów raczej zaplanował tę akcję, a nie stacje telewizyjne, no i też głupotą byłoby puszczanie koncertu w całości w TV niedługo po jego premierze.

Melomaniak
Kontakt:

Post autor: Melomaniak » 16 sty 2015, 16:33

Zapraszam do wysłuchania audycji o Jimmym Page'u.

Link: Giganci Gitary - Jimmy Page
Program jest w formie podcastu, można go słuchać w dowolnym momencie.

W audycji znalazły się wspomnienia Yaniu - Forum Okolice Bluesa,
oraz rozmowy z:
Adamem Bartosiem - wokalista, gitarzysta Adam Blues Band,
Pawłem Czajkowskim - gitarzysta L'Orange Electrique,
Piotrem Fiodorczukiem - gitarzysta East Earth Band, Free-Dom,
Jerzym Janiszewskim - Radio Lublin, Program III PR,
Grzegorzem Kabasą - gitarzysta Bremenn
Jackiem Królikiem - gitarzysta Giganci Gitary,
Filipem Paprockim - gitarzysta Mel Tripson,
Łukaszem Pawletą - wokalista SHEEP,
Markiem Piekarczykiem - wokalista TSA,
Wojciechem Piłatem - gitarzysta SpectAmentiA,
Marcinem Rogacewiczem - aktor, gitarzysta ex-Cider,
Ryszardem Sygitowiczem - gitarzysta Giganci Gitary.
RADIO ŚWIDNIK
http://www.radio.swidnik.net

Alutka

Post autor: Alutka » 19 kwie 2015, 21:04

Nooo Led Zepelin to zdecydowanie klasyk... uwielbiam ich i mam nadzieje, ze taka muzyka jeszcze kiedys bedzie powstawac, bo teraz niestety lipa troche z tymi nowymi zespolami ;/

ODPOWIEDZ