John Lennon

Awatar użytkownika
Inq

Re: John Lennon

Post autor: Inq » 17 cze 2009, 13:58

Skoro myślisz takimi kategoriami to twoje życie musi być maksymalnie nudne.
Nie mozesz tego zrozumieć, czy jak, że ludziejak każde inne zwierze mięsożerne nie jest przystosowane do życia w pokoju? Każde stado (u ludzi naród) zawsze dąży do dominacji nad słabszym i zagarnięciem jego zasobów (czy to terenów łowieckich, czy - u ludzi - żłóż ropy naftowej). Religia jest pierwszą rzeczą jaką ludzie tworzą bo daje ona poczucie bezpieczeństwa i przynależności do grupy. Nie wiem co więcej w tej piosence było, ale jeśli ktoś uważa, że wizja Lennona jest taka fajna, polecam film Equalibrium.

Moim zdaniem pisanie tekstów jak ten z Imagine ma takich sam sens jak pisanie wierszy o tym, co by było, gdyby Ziemia była płaska.
[quote]Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ![/quote]

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 17 cze 2009, 14:10

W takim razie o czym powinny być teksty utworów lirycznych? O uprawie boczniaka na oborniku końskim czy o teorii molekularnej cząstek pierwotnych w przestrzeni kwantowej?
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 17 cze 2009, 14:25

Inq pisze:
Skoro myślisz takimi kategoriami to twoje życie musi być maksymalnie nudne.
Nie mozesz tego zrozumieć, czy jak, że ludziejak każde inne zwierze mięsożerne nie jest przystosowane do życia w pokoju? Każde stado (u ludzi naród) zawsze dąży do dominacji nad słabszym i zagarnięciem jego zasobów (czy to terenów łowieckich, czy - u ludzi - żłóż ropy naftowej). Religia jest pierwszą rzeczą jaką ludzie tworzą bo daje ona poczucie bezpieczeństwa i przynależności do grupy. Nie wiem co więcej w tej piosence było, ale jeśli ktoś uważa, że wizja Lennona jest taka fajna, polecam film Equalibrium.

Moim zdaniem pisanie tekstów jak ten z Imagine ma takich sam sens jak pisanie wierszy o tym, co by było, gdyby Ziemia była płaska.
Kurczę Inq, zawsze myślałem że masz bardziej otwarty umysł. Nie chodzi mi tu teraz o tę konkretną piosenkę czy wizję utopijnego świata tylko o twój maksymalnie ograniczony tok rozumowania, który pokazałeś w tych postach. Zero jakiejś młodzieńczej fantazji, lekkiego podejścia do świata czy marzeń, tylko twarde stąpanie po Ziemi i przeświadczenie że niczego nie zmienisz. Gadasz jak 40 letni (bez obrazy dla naszych starszych towarzyszy) robotnik, zarabiający 2000 tysiące miesięcznie i żyjący trybem praca->piwo->sen.

Tomek.G.J

Post autor: Tomek.G.J » 17 cze 2009, 14:32

+ gazeta . Co by było gdyba szafa miała sznurek?
- byłaby windą . Człowiek ma wybór !! Jak to mówią ; tylko martwe ryby płyną z prądem .
Peace
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 14:43 przez Tomek.G.J, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 17 cze 2009, 14:41

Kurczę Inq, zawsze myślałem że masz bardziej otwarty umysł.
Mam umysł bardzo otwarty.
Nie chodzi mi tu teraz o tę konkretną piosenkę czy wizję utopijnego świata tylko o twój maksymalnie ograniczony tok rozumowania,
Tylko ludzie o ograniczonym toku rozumowania nie dostrzegają naiwności postulatów Lennona.
Zero jakiejś młodzieńczej fantazji, lekkiego podejścia do świata czy marzeń, tylko twarde stąpanie po Ziemi i przeświadczenie że niczego nie zmienisz.
Młodzieńczą fantazję mam, ale bynajmniej nie dotyczny ona tego co wynika bezpośrednio z ewolucji i czego przez następne kilka milionów lat raczej nie da się zmienić. Moja fantazja koncentruje się na rzeczach realnych.
A w to, że mogę coś zmienić, głęboko wierzę.
Gadasz jak 40 letni (bez obrazy dla naszych starszych towarzyszy) robotnik, zarabiający 2000 tysiące miesięcznie i żyjący trybem praca->piwo->sen.
Większość robotników żyjących trybem życia praca->piwo->sen nigdy by nawet o tym nie pomyślała. Stawiam, że taki robotnik prędzej utożsamiłby się z poglądami zawartymi w tej piosence niż pomyślał to, co ja napisałem powyżej.
W takim razie o czym powinny być teksty utworów lirycznych? O uprawie boczniaka na oborniku końskim czy o teorii molekularnej cząstek pierwotnych w przestrzeni kwantowej?
O czymkolwiek nieoderwanym od rzeczywistości*. O miłości, o podróżach w kosmos, o budowaniu instrumentów, o ochronie środowiska, o służbie zdrowia...

* - nie żebym miał coś do zespołów opierających swoje teksty o mitologię, czy legendy.

edit:
BARDO polecam piosenkę What keeps mankind alive? - doskonała odpowiedź na imaginacje Lennona. Polecam wsłuchać się w tekst.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 14:49 przez Inq, łącznie zmieniany 2 razy.
[quote]Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ![/quote]

Awatar użytkownika
NiecnyKsiaze

Post autor: NiecnyKsiaze » 17 cze 2009, 14:43

woj74 pisze:
Inq pisze:
A o czym tu pisać teksty jak nie o pragnieniach ludzi? Czyż pokój na świecie, motyw przewodni Imagine, nie jest takim pragnieniem?
Nie.
Jak trzymasz z Niemcem (nuta H zamiast B) to się nie dziwię, ze pokój to nie jest Twój pomysł na świat. :lol:
W Koenigshuette w kwestiach narodowościowych lepiej być ostrożnym ;-)
[size=85]
[url=http://nk.art.pl/mp3/nk_grom_molowo.mp3]Piosenka o adminach[/url]
[url=http://nk.art.pl/mp3/nk_wojny_gwiezdne.mp3]Piosenka o forach[/url]
Antek[/size]

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 17 cze 2009, 14:55

Tylko ludzie o ograniczonym toku rozumowania nie dostrzegają naiwności postulatów Lennona.
Zgadza się, ale w tym tekście nie chodzi tylko o przedstawienie tych postulatów. Ja nie odbieram tej piosenki jako protest-song czy manifest. To jest pewna wizja, którą mogę odtworzyć w swojej głowie i zastanowić się nad nią. Mogę nią wzgardzić, mogę ją zaakceptować, częściowo lub całościowo.
Młodzieńczą fantazję mam, ale bynajmniej nie dotyczny ona tego co wynika bezpośrednio z ewolucji i czego przez następne kilka milionów lat raczej nie da się zmienić. Moja fantazja koncentruje się na rzeczach realnych.
A w to, że mogę coś zmienić, głęboko wierzę.
Cieszy mnie to.
Większość robotników żyjących trybem życia praca->piwo->sen nigdy by nawet o tym nie pomyślała. Stawiam, że taki robotnik prędzej utożsamiłby się z poglądami zawartymi w tej piosence niż pomyślał to, co ja napisałem powyżej.
Rzecz w tym, że moim zdaniem ty nic nie pomyślałeś, tylko z góry, bez zastanowienia, zanegowałeś tekst, bo nie przepadasz za tym utworem. A wyżej wymieniony robotnik zapytany o zdanie zapewne powiedziałby:

-Panie co pan? Dzie pokój na świecie. Dzie bez religii, te amerykańce na łby poupadali!

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 17 cze 2009, 15:00

Inq pisze:Moja fantazja koncentruje się na rzeczach realnych
To ja już się wyłączam z dyskusji. :roll:
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 17 cze 2009, 15:07

Rzecz w tym, że moim zdaniem ty nic nie pomyślałeś, tylko z góry, bez zastanowienia, zanegowałeś tekst, bo nie przepadasz za tym utworem.
To akurat prawda.
A wyżej wymieniony robotnik zapytany o zdanie zapewne powiedziałby:

-Panie co pan? Dzie pokój na świecie. Dzie bez religii, te amerykańce na łby poupadali!
I powiedziałby bardzo dobrze :wink:
Trochę się interesuję historią i z tego co wiem, to ze świata bez:
1) wojen (Jezus Chrystus)
2) religii (komunizm)
3) państw (hm... też komunizm)
nic dobrego nie wynikło.

Bardzo ciekawą książką opisującą taki fajny świat jest Nowy Wspaniały Świat. Nakręcono też całkiem niezły film na jej podstawie.

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 17 cze 2009, 15:20

Ze świata bez wojen nic nie wynikło, bo takiego świata nigdy nie było :).
I powiedziałby bardzo dobrze :wink:
Napiszę po raz kolejny. Nie chodzi mi o słuszność wizji Lennona, bo to jedna z tych kwestii o których dyskusja może ciągnąć się latami i nigdy nikt nie będzie miał racji. Chodzi o to, żeby się nad tą wizją zastanowić i o tym jest ten tekst, on nie wymaga postawienia się po którejś ze stron.

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 17 cze 2009, 15:21

To akurat (Brave New World Huxleya) fantastyka. Co prawda najwyższych lotów, ale nadal fantastyka.
[color=#273886]Nie mogę Ci pomóc. Jestem nieobecny.
[/color]

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 17 cze 2009, 15:24

Wiesz, Wilku, jak patrze te amerykańce na łby poupadali i co się na tym (nowym, wspaniałym) świecie wyprawia, to nie wiem, jak długo ta książka będzie zaliczać się do fantastyki.
on nie wymaga postawienia się po którejś ze stron.
Posądzę cię o brak własnego zdania :D

Tomek.G.J

Post autor: Tomek.G.J » 17 cze 2009, 18:50

Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ! Bo są jego. - Bez urazy :wink:
Na całym świecie na łby upadają nie tylko amerykańce. Polityka jest dla polityków, a idealne rozwiązania nie istnieją .
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 19:06 przez Tomek.G.J, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 17 cze 2009, 18:53

Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ! Bo są jego. - Bez urazy :wink:
Nie ma się o co obrażać, bo lepiej i szczerzej tego nie mogłeś powiedzieć :D

Tomek.G.J

Post autor: Tomek.G.J » 17 cze 2009, 19:17

Więc dobrze że jest muza , książki przyroda i cztery pory roku itd.. Świat jest uroczy i okrutny zarazem , jak to mówią w kupie raźniej , a historia się powtarza
Y - Peace

ODPOWIEDZ