Coma

ODPOWIEDZ
akaraki

Post autor: akaraki » 16 sty 2009, 12:48

Dla mnie Coma robi się już wtórna. Słuchałem nowej płytki i nie powaliła mnie ani trochę. Do przewidzenia. Nudzi mnie już Rogucki ze swoją manierą i tekstami, a poza tym Coma jest strasznie przereklamowana. Technicznie są ok, ale brakuje mi w nich świeżości.

Pozdro ;)
Gibson SG -> Boss GT-3 -> VOX V-847 -> Peavey ValveKing
----------------------------------------------------------
Prawo Greena: Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz, o czym mówisz.

Awatar użytkownika
genial

Post autor: genial » 17 sty 2009, 0:07

no po czesci masz racje czesc piosenek jest dosc podobna do siebie. Ale to jest tak jak z moim kumplem. Rozmawiamy sobie o muzyce i ja mu mowie ze slyszalem nowa piosenke Coldplay'a i nawet mi sie podobala bo wnosila cos nowego do zespolu, ktory mnie wczesniej zbytnio nie interesowal. A on mi odpowiedzial, ze nie lubi nowej plyty bo zespol odszedl od formy, ktora w nim kochal :P Tak wiec wszystko jest kwestia gustu, aczkolwiek w nowej plycie jest pare zmian stylu jak dla mnie :P
Give away the stone. Let the oceans take and transmutate this cold and fated anchor.
Give away the stone. Let the waters kiss and transmutate these leaden grudges into gold.

Awatar użytkownika
mihauu

Post autor: mihauu » 08 lut 2009, 22:42

Calkiem ciekawy zespól. Wlasnie slucham Hipertrofii i muszę powiedzieć że mi się podoba, chociaż wcześniejsze plyty chyba bardziej mi się podbaly. Klimat troszkę ciężki, chaotyczny, destrukcyjny i ponury zależy co komu się podoba. Hipertrofia czy jest wtórna? Myśle ze niestety tak muzycznie i wokalnie dużej zmiany niema, chociaż technicznie jest to bardzo dobra plyta. Co do Roguca może i jest trochę arogancki ja sobie to tlumacze iż jest to część jego geniuszu i tyle. Każdy artysta ma jakieś odchylenia a niewątpliwie jest on artystą do tego bardzo dobrym. Obecnie w Polsce niewiele osób pisze dobre teksty on jest jedną z osób która robi to bardzo dobrze. Do tego jest bardzo dobrym wokalistą o charakterystycznym glosie, bardzo często moduluje swój glos co się podoba lub nie. Osobiście mi się podoba nadaje dobrego klimatu utworom.
...jak dla mnie jest to obecnie jeden z lepszych polskich zespolow.
[color=#000080]Epiphone Les Paul Standard VS + Peavey Bandit 112[/color]

Tomaaz

Post autor: Tomaaz » 08 lut 2009, 23:13

mihauu pisze:Co do Roguca może i jest trochę arogancki ja sobie to tlumacze iż jest to część jego geniuszu i tyle.
Czy to jest żart? :)
mihauu pisze:Obecnie w Polsce niewiele osób pisze dobre teksty on jest jedną z osób która robi to bardzo dobrze.
A mogę dowiedzieć się kim są ci pozostali, którzy piszą tak dobre teksty jak on? :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2009, 23:34 przez Tomaaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubolski
Kontakt:

Post autor: Kubolski » 08 lut 2009, 23:14

Chłopaki mają swoją koncepcję grania wyhodowaną na sprawdzonych światowych wzorcach i potrafili wstrzelić się w kapryśny polski rynek, więc w sumie szacunek dla nich. Lubię czasem ich posłuchać, na pewno mają w swoim repertuarze kilka wybitnych utworów ("Spadam", "Leszek...", "Zaprzepaszczone siły...", "Wola istnienia"). Najbardziej podoba mi się pierwsza płyta - chyba najspójniejsza, chociaż brzmieniowo gorsza od kolejnych.

Co do tekstów... Są grafomańskie, ale i w tym właśnie tkwi ich urok. Chociaż do tekściarstwa np. kazikowskiego to daleko, no ale to też zupełnie inne style pisania.
[url=http://myspace.com/kumamaband][img]http://img367.imageshack.us/img367/1305/kumamasa4.jpg[/img][/url]

Tomaaz

Post autor: Tomaaz » 08 lut 2009, 23:30

Do tekściarstwa kazikowskiego z ostatnich kilkunastu lat to już bardzo blisko, ale to rzeczywiście zupełnie inne style grafomaństwa.

Awatar użytkownika
Kubolski
Kontakt:

Post autor: Kubolski » 08 lut 2009, 23:41

Ty to Tomaaz się nie odzywaj, bo dla Ciebie rock to już w ogóle zdechł ;) :lol:
[url=http://myspace.com/kumamaband][img]http://img367.imageshack.us/img367/1305/kumamasa4.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
mihauu

Post autor: mihauu » 09 lut 2009, 1:10

Tomaaz pisze:
mihauu pisze:Co do Roguca może i jest trochę arogancki ja sobie to tlumacze iż jest to część jego geniuszu i tyle.
Czy to jest żart? :)
mihauu pisze:Obecnie w Polsce niewiele osób pisze dobre teksty on jest jedną z osób która robi to bardzo dobrze.
A mogę dowiedzieć się kim są ci pozostali, którzy piszą tak dobre teksty jak on? :)
Dlaczego żart ? W pewnym sensie jest genialny bo mało kto pisze takie teksty i do tego umie je tak dosadnie wyrazić wokalnie.

Co do dobrych tekstów to np. wyżej wspomniany Kazik Staszewski, Maciej Maleńczuk, Marcin Świetlicki, Freak of Nature (szczerze powiem nie wiem kto u nich pisze teksty ale moim zdaniem są dobre).

MiesoPL

Post autor: MiesoPL » 10 lut 2009, 14:29

jak dla mnie zespoł jest bardzo fajny, jeden z moich ulubionych :)

Awatar użytkownika
Emerson Graaf

Post autor: Emerson Graaf » 13 lut 2009, 21:44

mihauu pisze: Dlaczego żart ? W pewnym sensie jest genialny bo mało kto pisze takie teksty i do tego umie je tak dosadnie wyrazić wokalnie.
(wulg.), nie genialny. Jego teksty są miałke, pozbawione ładu, sensu, grafomanią bije na kilometry. Głos ma fajny, ale nic ponadto.

Awatar użytkownika
mihauu

Post autor: mihauu » 14 lut 2009, 2:36

Emerson Graaf pisze: (wulg.), nie genialny. Jego teksty są miałke, pozbawione ładu, sensu, grafomanią bije na kilometry. Głos ma fajny, ale nic ponadto.
Każdy ma swoje spojrzenie ja mam inne. Co do grafomanii owszem w szczególności najnowsza płyta. "Pozbawione ładu" w pewnym sensie na pierwszy rzut oka tak, ale wszystko jest starannie przemyślane i składa się na jedną spójną sensowną całość. Nie sądzę aby pisząc teksty kierował się głownie swoja grafomanią do tego stopnia żeby utwór ciekawie brzmiał i był pozbawiony sensu.

jan

Post autor: jan » 14 lut 2009, 11:13

Kolejny polski melancholijny zespół. Czy w tym kraju może przebić się wkońcu ktoś kto nie gra smętów?

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 14 lut 2009, 11:26

jasne że tak - feel się przebił :D

jan

Post autor: jan » 14 lut 2009, 11:43

Feel to też smęty wole już britney

MiesoPL

Post autor: MiesoPL » 14 lut 2009, 14:19

jan pisze:Feel to też smęty wole już britney
ooo to gratuluje gustu... ale o gustach sie nie dyskutuje (to po co ten temat??? :P )

ktos zna taki zespol jak NieBoNie?

ODPOWIEDZ