Nirvana

ODPOWIEDZ
Angelrat

Re: Nirvana

Post autor: Angelrat » 07 sty 2011, 10:00

Nirvana jest legendą i tyle, żadne dyskusje słusznie czy nie tego nie zmienią i są bezsensowne. Może się podobać lub nie, kwestia gustu, ale jest legendą. Jak już wcześniej wspomniałem, fanem ani fanatykiem nie jestem, ale Nevermind uważam za jedna z najlepszych płyt w historii, i często do niej wracam. Jest tam energia z serca, szczerość, autentyzm. W przeciwieństwie do pozostałych produkcji jest płytą genialną. Dla mnie. Trochę rozumiem Kurta i jego rozterki. Sam się męczyłem z niezrozumieniem rówieśników, bratnie dusze spotkałem dopiero na studiach. Ale dążenie do samodestrukcji i jego koniec świadczą o tym, że był "miękka faja" ;-) Brak charakteru. Miękki brzuch trzeba trochę chować w dżungli ludzkości.

Folk-el

Post autor: Folk-el » 09 lis 2011, 0:23

Nie lubię Nirvany, nie pasują mi teksty i przede wszystkim niektóre partie gitarowe.

Nie będę wspominał o dziewczynkach które słuchają "rocka", a jak dochodzi co do czego to okazuje się, że u nich Rock=Nirvana+ColdPlay. Bo zespół ocenia się po muzyce a nie po fanach.

Awatar użytkownika
aarf

Post autor: aarf » 09 lis 2011, 11:11

Nirvany nie lubie i tyle.

Wkurza mnie, jak 11-nastolatka wrzuca fotę Cobaina z podpisem \m/...Tym bardziej nie lubie Foo Shitersów, razem z Coldplayem tworzą nowy gatunek: defecation rock...

jezyk83

Post autor: jezyk83 » 09 lis 2011, 11:38

aarf takimi argumentami równasz do tych 11-nastek :lol:
Masz 14-lat i jesteś już na wyższym poziomie muzycznym tak?

Awatar użytkownika
aarf

Post autor: aarf » 09 lis 2011, 12:02

Szydzisz ze mnie. Ale to nie ma znaczenia w tym momencie.
Gusta są różne, moja niechęć do Nirvany jest spowodowana tym, że sam przez jakiś czas zachwycałem się tą kapelą. Uważałem nawet, że to świetna rzecz robić taką muzykę, twierdziłem że to mój styl itp.
Co do poziomu muzycznego...to napewno jestem wyżej, niż ta jedenastolatka, ty pewnie zresztą też, jeżeli ze mnie szydzisz na jednym z popularniejszych forów gitarowych.

Może nie mam gustu muzycznego, nie słucham Rolling Stonesów, nie mam płyt Hendrixa. Nie kieruję się gustem, raczej sentymentem muzycznym, który odziedziczyłem po przodkach. Mam kolekcję płyt z muzyką klasyczną, którą podpatrzyłem w kolekcji ojca. W rodzinie mam wykonawców folkowych, robiących muzykę z pasji, nie dla kariery. Nigdy nie zagłębiłem się w jazzie-ale i to da się zmienić, w miarę kształtowania nie gustu, a sentymentu do muzyki.

Koniec offtopu.

czajnus

Post autor: czajnus » 10 lis 2011, 16:19

W pewnych kwestiach macie racje, te "jedenastki" bedace "fankami" nirvany troche odrzucaja ten zespol od prawdziwego sluchacza, ale podobny problem jest wedlug mnie np z metallica. Ja osobiscie bardzo lubie nirvane a necermind to co by nie mowic jedna z lepszych i wazniejszych plyt w historii rocka :D

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 11 lis 2011, 6:54

ale co to ma do rzeczy, że tego zespołu słuchają jedenastolatki ? Czy to znaczy że robili złą muzę ?
imo - nawet niech tego słuchają noworodki, mi się podoba to sobie będę słuchał :D
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

gor

Post autor: gor » 11 lis 2011, 8:14

Cóż, Nirvana to chyba taki zespół, który nie bardzo chciał być ponadczasowy... Wartość tego co nagrał moim zdaniem nie leży w wysmakowanej, wyłuskanej produkcji, bombowych popisów gitarowych czy arii tenora. To miały być trzy akordy darcie mordy, na piosenki oparte na prostym schemacie, bez fajerwerków, z brudem, za to z wielką energią i bez napinki. I chyba w tym tkwiła ich wielkość, bo pokazali, że brud może być fajny, w czasach, gdy muzyka gitarowa stawała się tak wypieszczona, że aż nudna jak flaki z olejem - wielcy technicy zaszywali się na długie miesiące w studiach nagraniowych, żeby wypluć w końcu kolejny krążek, nudny jak cała reszta... To że po 20-tu latach te płyty nie porażają to chyba nic złego i wcale nie umniejsza roli, jaką ta kapela odegrała w historii rocka. Taka muzyka powróci, gdy każdemu znudzą się kolesie z indii, festiwalowy popik i gwiazdy co tańczą za loda.

agrim666

Post autor: agrim666 » 05 gru 2011, 13:19

Fajna muzyka której naprawdę miło się słucha, niestety jak widać po postach bardzo alergiczna;) Gotowy byłem synkowi dać na imię Kurt, ale jakoś wyleczyłem się z tego pomysłu:P
I jeszcze dodam:
To jest tak, że bardzo często ten kto lubi Guns 'N Roses nienawidzi Nirvany i vice versa i to tyle.

Folk-el

Post autor: Folk-el » 07 gru 2011, 0:29

agrim666 pisze: I jeszcze dodam:
To jest tak, że bardzo często ten kto lubi Guns 'N Roses nienawidzi Nirvany i vice versa i to tyle.
No ja jakoś nie lubię oby zespołów. :P Muzycznie jakoś do mnie nie przemawiają. A jeśli chodzi o Image zespołów to już w ogóle jak dla mnie porażka.
Jeśli chodzi o Nirvanę to ta muzyka nie jest jakaś wysublimowana, chyba o to im chodziło. Ale ja naprawdę z trudem przełykam ich niektóre piosenki. Nie mogę też zrozumieć całej otoczki i kultu jaka utworzyła się wokół "magicznego Kurta". A nazywanie ich klasyką to już chyba jakieś żarty, a nieraz się z tym określeniem spotkałem.

xyz

Post autor: xyz » 12 sty 2012, 16:27

Nirvana jest OK, ale jeśli chodzi o grunge to wolę np. Alice in Chains lub Soundgarden.

Okmin

Post autor: Okmin » 12 sty 2012, 21:41

Ja kocham wszystkie...ale żeby słuchać tej muzyki trzeba być inteligentnym :). Teksty Kurta są trudne do zrozumienia, a jeśli wiesz o czym jest piosenka to od razu inaczej się ją słucha. Był genialny i oczekuję tylko szacunku do niego a nie obelg typu: "samobójca" czy "ćpun". Dobra, brał i co? Nie zabił się bo nie miał po co. A pisał genialnie, komponował genialnie, wszystko robił genialnie. NIRVANA! <3. Dzięki CoboseSon' ie ;) ;**

Awatar użytkownika
InCognito

Post autor: InCognito » 13 sty 2012, 8:33

Osobiście podoba mi się wokal, dużo utworów nie przesłuchałem bo tylko "Smells like teen spirit" "Lithium" i album "Bleach". Od czasu do czasu posłucham ich dzieł.
[b]Ja się nie znam.[/b]

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 19 lut 2012, 13:50

Może Nirvana nie jest moim ulubionym zespołem, ale podoba mi się wiele ich kawałków. Uważam, że zdecydowanie za mało doceniona jest piosenka 'You know you're right'- ma w sobie coś niezwykłego, interesującego. Wprawdzie niezbyt skomplikowany riff, ale przecież w Nirvanie nie o to chodziło :D

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 19 lut 2012, 16:10

ja jakoś nie stwierdzam w całej ich dyskografii skomplikowanych riffów :D Ale właśnie o to chodzi - co słusznie zauważył kolega wyżej. Prosto, konkretnie a jak wpadnie w ucho - zostaje ;)
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

ODPOWIEDZ