RIVERSIDE

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 27 gru 2007, 11:04

na fali zainteresowania prog rockiem przesłuchałem dwie ich płyty out of myself i 2nd life syndrom - jak na Polskie granie - świetne, niebanalne. Jednak może powinienem bardziej się jakoś wsłuchać, bo nie porwało mnie.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Janoosh

Post autor: Janoosh » 27 gru 2007, 11:45

Najnowsza płyta właśnie dla mnie jedna z najlepszych.
Parasomnia! Ultimate Trip!

Awatar użytkownika
Ranthram

Post autor: Ranthram » 27 gru 2007, 11:47

zxcvbnmasdqwe pisze:na fali zainteresowania prog rockiem przesłuchałem dwie ich płyty out of myself i 2nd life syndrom - jak na Polskie granie - świetne, niebanalne. Jednak może powinienem bardziej się jakoś wsłuchać, bo nie porwało mnie.
Tylko dlaczego piszesz "jak na polskie granie"? czy muzyka, która powstaje u nas jest jakoś naturalnie upośledzona i ja o tym nie wiem?

Awatar użytkownika
Troc
Kontakt:

Post autor: Troc » 27 gru 2007, 12:32

Ranthram pisze:Tylko dlaczego piszesz "jak na polskie granie"? czy muzyka, która powstaje u nas jest jakoś naturalnie upośledzona i ja o tym nie wiem?
nie oszukujac sie, w zdecydowanej wiekszosci taka jest.

zawsze znajda sie wyjatki

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 27 gru 2007, 12:50

Troc pisze:
Ranthram pisze:Tylko dlaczego piszesz "jak na polskie granie"? czy muzyka, która powstaje u nas jest jakoś naturalnie upośledzona i ja o tym nie wiem?
nie oszukujac sie, w zdecydowanej wiekszosci taka jest.

zawsze znajda sie wyjatki
tak to wlasnie jest :)
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 27 gru 2007, 13:43

Riverside średnio mi podchodzi a muzyki tego typu słucham dużo.

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 27 gru 2007, 15:48

Ranthram pisze:
zxcvbnmasdqwe pisze:na fali zainteresowania prog rockiem przesłuchałem dwie ich płyty out of myself i 2nd life syndrom - jak na Polskie granie - świetne, niebanalne. Jednak może powinienem bardziej się jakoś wsłuchać, bo nie porwało mnie.
Tylko dlaczego piszesz "jak na polskie granie"? czy muzyka, która powstaje u nas jest jakoś naturalnie upośledzona i ja o tym nie wiem?
bardziej chodziło mi o falę zespołów/wokalistów/śpiewaków/piosenkarek/artystów jaka w Polsce ma z miejsca ułatwiony start/granie/. Kiedyś o tym chyba było na forum

Chodziło mi o to że jak na polskie warunki gdzie spora większość odbiorców muzyki to ludzie, dla których szczyt ambicji to kanikułyyyy cośtam cośtam - riverside gra muzykę trudną, niebanalną, sporo inną od tego co teraz w Polsce jest na topie. Nie da się z tego zrobić przeboju w stylu Gosi Andrzejewicz. Goście z Riverside musieli sporo pracować by wyrobić sobie markę na jaką zasłuygiją. Nie znam też zbyt wielkiej ilości zespołów w Polsce które grałyby podobną muzykę do nich. Z tego powodu napisałem JAK NA POLSKIE WARUNKI. Zwyczajnie goście są dobrzy w tym co robią, w Polsce czegoś takiego się nie słucha. Co nie znaczy zaraz że grają źle. Jasne że nie. Moim ulubionym zespołem prog rockowym/metalowym jest Dream theater i MOIM zdaniem jeszcze trochę do DT Riverside brakucje. Wiem - można pisać - inna liga, inne granie - ale chodzi mi tylko o "lubienie".

Trzeba też przyznać że jak na tak trudny rodzaj muzyki panowie osiągnęli sporo - o co trudno w Polsce.

Akceptujesz takie wyjaśnienie czy dalej mamy się łapać za słowa ?
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
mrys
Kontakt:

Post autor: mrys » 29 gru 2007, 13:38

zxcvbnmasdqwe pisze:jak na Polskie granie - świetne, niebanalne. Jednak może powinienem bardziej się jakoś wsłuchać, bo nie porwało mnie.
Ja jeszcze wrócę do tego "jak na polskie granie". Ni emasz racji. Toi, że w radio leci sobie Doda to nie znaczy, że nie ma u nas zespołów na poziomie co najmniej europejskim (mówiąc o tzw. prog metalu/rocku). Posłuchaj INDUKTI, Animation, Newbreed, Division by Zero. Naprawdę nie ma się czego wstydzić a takie INDUKTI IMO rozkłada na łopatki wiele kapel z tzw. czołówki światowej. Więc może pozbądźmy sie takich kompleksów. Zaręczam, że w USA dennych kapel jest 100 razy wiecej niz dobrych
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."

Awatar użytkownika
Gep
Zasłużony

Post autor: Gep » 29 gru 2007, 13:47

a powiedz co chcesz od dody? co nie podoba Ci sie w jej muzyce? to ze zachowuje sie jak sie zachowuje nie znaczy ze np kiepsko spiewa.

Awatar użytkownika
mrys
Kontakt:

Post autor: mrys » 29 gru 2007, 14:40

Doda porządnie produkuje płytką i bezwartościową muzykę. Taką, która nadaje sie do radia. I tyle. Co do jakości jej głosu to skala i możliwości nie powoduję, że jest on ciekawy. Ot przeciętna pieśniareczka jakich wiele.

A co do stylu życia, to oczywiście rozumiem że się trzeba "lansować", ale sposób jest delikatnie mówiąc wulgarny.
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."

Awatar użytkownika
Soulmag

Post autor: Soulmag » 29 gru 2007, 16:01

Z tym Indukti to popieram, kapela w pytke.
[img]http://img.userbars.pl/42/8381.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kerajh

Post autor: kerajh » 29 gru 2007, 17:20

Gep pisze:a powiedz co chcesz od dody? co nie podoba Ci sie w jej muzyce? to ze zachowuje sie jak sie zachowuje nie znaczy ze np kiepsko spiewa.
Gep Ty tak na serio? :lol: To że się tak zachowuje to nic dla mnie nie znaczy, ale ona kiepsko śpiewa i nie wiem czy ona sama pisze sobie piosenki czy ma od tego jakiś sztab, ale ten jej "songwriting" jest porównywalnie kiepski choćby z zespołem pierwszym z brzegu - taki powiedzmy Feel. Jakby ktoś nie wiedział co to za dziwoląg to przytoczę słowa refrenu: "Chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie" :D Nie nie to nie disco polo! Ten zespół jest lansowany w radiu jako rockowy.

A do Riverside na razie nie mogę się przekonać, chociaż od niedawna ich słucham. Jak dla mnie trochę zbyt rozwlekłe formy mają ich utwory. Ale po kilkukrotnym przesłuchaniu paru kawałków coś mi tam się chyba nawet spodobało. Ale fakt, że ja takiej muzyki raczej wcześniej wiele nie słuchałem.

Fjasz

Post autor: Fjasz » 29 gru 2007, 17:35

http://www.youtube.com/watch?v=GQbQvHBYkHk <- pierwszy singiel Dody. Gitarzysta prawie metalowo gra :O !.
[color=violet]Wybitnie Nielubiany[/color]

[url=http://imageshack.us][img]http://img373.imageshack.us/img373/1444/komitetgr1.png[/img][/url]

Janoosh

Post autor: Janoosh » 30 gru 2007, 0:20

october pisze:Riverside średnio mi podchodzi a muzyki tego typu słucham dużo.
Polecisz coś może?
fjasz pisze:pierwszy singiel Dody. Gitarzysta prawie metalowo gra :O !.
przeca doda z Artrosis nagrała song

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 30 gru 2007, 11:49

PARADISE LOST
ANATHEMA
KATATONIA
Lake Of Tears
Theatre Of Tragedy

ODPOWIEDZ