Streight Jack Cat

ODPOWIEDZ
joonecky

Streight Jack Cat

Post autor: joonecky » 02 cze 2014, 22:06

Obrazek
Zobaczyłem ich po raz pierwszy w MBTM i zrobili na mnie wielkie wrażenie. Dawno nie widziałem tak wymiatającego polskiego zespołu. To moje subiektywne odczucia, ale podbili moje serce. Jak dla mnie narodowy skarb. Co sądzicie?

Oficjalny Facebook:
KLIK

Strona (można posłuchać ich muzy):
KLIK

Występ z MBTM:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Gibolę?

Re: Streight Jack Cat

Post autor: Gibolę? » 03 cze 2014, 2:44

Krakowskie chłopoki , widziałem ich dwa razy na żywo . Jak dla mnie totalna amatorka . Może i duch w nich jest , ale z instrumentami raczej obchodzą się na poziomie przedszkolaków. To co do posłuchania jednak brzmi fajnie więc plus .
Namnożyło się takich śmiesznych zespolików i nastolatków w damskich spodniach próbujących coś przekazać , poderwać parę lasek i pograć parę koncertów a chłopcy nie potrafią nawet poprawnie trzymać instrumentu :wink:
Jednym słowem , jakoś mnie to nie przekonuje.

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 03 cze 2014, 9:56

Jak wyżej. Takie to bezjajeczne, masło maślane... Wokal nie przekonuje charakterem, gra instrumentów bardzo prosta - typowe indie rockowe granie jakiego np. w Wielkiej Brytanii od groma. Nic nowego również na polskiej scenie :wink: Ale może się chłopaki rozwiną, ciekaw jestem jak to wypada w odsłuchu na żywo.
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

joonecky

Post autor: joonecky » 03 cze 2014, 13:38

A mi się bardzo podobają. Niektóre utwory stylowo przypominają mi bardziej Jack'a White'a z The White Stripes. Ciekawe jak wypadają na żywo. Bywam często w Krakowie, więc może będę miał okazję zobaczyć i posłuchać.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

giovan

Post autor: giovan » 03 cze 2014, 15:24

Tylko jest roznica miedzy swiadomym dozowaniem prostotą a waleniem nią niczym młotem po łbie. Mi to nie pasuje zwłaszcza po spojrzeniu na wystep a brzmieniowo tez kojarzylo mi sie z White Stripes a co za duzo to niezdrowo zwlaszcza przy obliczu popularnosci solowej tworczosci Jacka White.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 16:32 przez giovan, łącznie zmieniany 1 raz.

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 03 cze 2014, 16:11

Jak dla mnie przerost formy nad treścią plus denerwując wokal ( z trudem wytrzymałem do końca filmiku).

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 03 cze 2014, 16:20

A jak dla mnie to nie ma nic z Jackiem White wspólnego... Ot, kolejny band w wąskich spodniach, z delikatnym brzmieniem, z kluskiem w gębie i alternatywny do bólu. Całkiem przyjemne do posłuchania, ale nie urywa no. Jest tego u nas mnóstwo i myślę że słyszałem już sporo lepszych wykonawców o podobnej stylistyce i w podobnym wieku. Tylko mieli na tyle rozumu żeby nie iść do MBTM :wink:
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

joonecky

Post autor: joonecky » 03 cze 2014, 16:45

Myślę, że to kwestia gustu. Mnie osobiście przypadli... może nie wszystkie kawałki, które można przesłuchać na ich stronie, ale mam ogólnie pozytywny obraz po przesłuchaniu tego wszystkiego. Styl nie każdemu musi się podobać.

Na jesień grają wspólną trasę z Comą.

Podoba mi się zespół... ten styl... ale nie ma co oceniać dnia przed zachodem słońca. Zobaczymy jak dalej będą budować swój repertuar i jak będą się rozwijać. Ja ze swojej strony życzę im wszystkiego najlepszego :smile:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 03 cze 2014, 18:56

Pierwsze co mi się skojarzyło, to potwornieee, nerwowo niezdarna podróba stylu Zeppelinów. Ale oni mogą się dotrzeć, trzeba poczekać. P.S. Miałem kiedyś taką koszulę jak wokalista. :mrgreen:

ODPOWIEDZ