AC/DC

TRaCe

Re: AC/DC

Post autor: TRaCe » 05 lut 2012, 21:12

Kolorowe ubranka kojarzą mi się z glam metalem :D. A poza tym, to że nie powstają zespoły które dają czadu i graja w "starym stylu" jak AC/DC to bujda...spójrz np. na Airbourne...zespół powstał w 2001 roku a daje czadu jak mało kto :).
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 06 lut 2012, 16:12

Obrazek

ze specjalną dedykacją ;)
1. Dlaczego zespoły nowe miałyby grać ciągle w starym stylu ? Może jeszcze na kasety miałyby się nagrywać, zeby były fajniejsze ?
2. Włączam Itunes - parę kliknięć i mam większość radiów ( :D ) większości starych zespołów z ACDC włącznie. Nikt mi nie każe słuchać eski.
3. Jaka szkoda że działa postęp i ewolucja, nie ? :D
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Trolololo

Post autor: Trolololo » 07 lut 2012, 21:52

Postęp jeszcze nigdy nie przyniósł niczego dobrego dla ziemi a w szczególności dla człowieka. Jest to ślepe dążenie do nieosiągalnego celu łamiąc przy tym prawa,które nadała nam natura. Ludzie zwiący się postępowymi nie zdają sobie sprawy jakimi są IDIOTAMI.

Johnny Cash pozdrawia zx...

fuck you.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mqu

Post autor: mqu » 07 lut 2012, 21:53

Wracaj do jaskini :)

Edit

Post autor: Edit » 07 lut 2012, 22:02

O rany...Wojtek, ale ty pier...niczysz. Aż się czytać nie da. Naprawdę chciałbyś, żeby wszystkie zespoły grały w starym stylu? I to jeszcze tylko w stylu AC/DC, Led Zeppelin itp.? Ja bym takiej monotonii nie zniósł. A Twoje twierdzenie, że postęp jest zły, z racji tego, że jest postępem...Kojarzy mi się łasica z cyklu pt. "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka...Też ganiła ludzi za ogromną część rzeczy, które robią. Na tym polega problem, że ona pochodziła z innej planety i wiedzę o ludziach miała, z tego co pamiętam, tylko z książek z Biblioteki Narodowej. A te jak bardzo zgodne z prawdą czasami są to każdy wie :)

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 07 lut 2012, 22:13

Wojtek pisze: Ludzie zwiący się postępowymi nie zdają sobie sprawy jakimi są IDIOTAMI.
Właśnie zorałeś z ziemią takich ludzi jak Leo Fender, czy Jim Marshall. Brawo :roll: Skoro postęp nie przyniósłby nic dobrego to nie przyniósłby również AC/DC, którego styl wywodzi się z rock and roll'a który ma korzenie w bluesie itd. itd. Skoro jesteś taki nie postępowy to nie wiem dlaczego grasz na gitarze elektrycznej, a nie na na akustyku, który - o zgrozo - też powstał w wyniku postępu! :lol: Wkopałeś się.

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 07 lut 2012, 22:14

W sumie nie wiem po co komentuję te dyrdymały ale młody człowieku nudzący się w czasie ferii zauważ, ze gdyby nie postęp techniczny to by nie powstała gitara elektryczna i AC/DC.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Yey

Post autor: Yey » 07 lut 2012, 23:00

Wojtek pisze:... Ludzie zwiący się postępowymi nie zdają sobie sprawy jakimi są IDIOTAMI..
A ja sądzę, że największymi idiotami są ci, którzy korzystają pełną gębą z owego postępu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Wojtek pisze:...Johnny Cash pozdrawia zx...
A to to już było bardzo nieładne, Kolego.
No, gdyby wszyscy grali jak AC/DC to trochę by było nudno, siła muzyki polega między innymi na jej różnorodności. Ja osobiście nie przepadam za tą kapelą, pewnie z tego powodu nie odróżniam utworów, dla mnie są takie same :? . Choć trzeba przyznać, że ich gra ma fajny, niepowtarzalny klimat. I ten śmieszny ludek w krótkich porciętach, skaczący na jednej nodze :wink: .
"...Żeby wyrzeźbić twarz w kamieniu trzeba skuć wszystko co nie jest twarzą. Żeby słuchać muzyki trzeba odrzucić wszystko co nią nie jest..."

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 08 lut 2012, 7:00

Obrazek
Yey - już prawie się przejąłem :D
Nie będę się wykłócał z Wojtkiem, bo ma swoje zdanie ;)
Ja mam inne.
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

RajzEgejnst

Post autor: RajzEgejnst » 12 lut 2012, 15:11

Co do mnie AC\DC mi średnio podchodzi. Co prawda nie znam całej ich twórczości, bo przed dalszym ich poznaniem odpycha mnie kilka czynników:
1. ten sam schemat basu w każdej piosence, czyli gramy jeden dźwięk w takcie ósemkami. Co prawda nie jestem basistą, ale nie lubię nudnych schematów i nie cierpię gdy bas jest obecny w piosence z przymusu. Chociaż z drugiej strony ta "prostota" basu pasuje do AC\DC (w znaczeniu pozytywnym) i chyba mnie samemu trudno byłoby wymyslić coś lepszego pod względem technicznym jak i jednocześnie pasującego do klimatu zespołu.
2. Ta sama nudna perkusja w prawie każdej piosence. Nie jestem perkusistą, ale perkusja w AC\DC denerwuje mnie. AC\DC mogłoby w sumie uzywać metronomu i wcale przez to nie byłoby gorsze moim zdaniem.
3. Jeśli chodzi o starsze płyty AC\DC, to nie podchodzi mi wokal Bona Scotta. Nie mówię, że jest słaby, miałki, czy nudny, bo nie jestem muzykologiem. Po prostu mnie jako słuchaczowi nie podchodzi.

4. Hard rock a.k.a rock'n roll nie jest moim ulubionym stylem, bardziej gustuję w melodyjnym "hartkorze" (o czym świadczy mój nick).

Za to gitary są spoko, wokal Johnsona również. Nie ukrywam, AC\DC wywarło na mnie wpływ, jest dla mnie pewną inspiracją (uczę się kilku riffów). Nie zdziwię się, gdy w przyszłości dojrzeję do starszego, surowego brzmienia i będę wychwalał Australijczyków pod niebiosa. Chyba podobnie będzie ze starą Metallicą. Na razie jednak pozostanę przy Rise Against, które wciąż odkrywam. Przy okazji zaznaczę, ze lubię RA ogólnie za całokształt, a nie za pojedyncze piosenki (Appeal To Reason to pierwsza płyta w ogóle, którą udało mi się przesłuchać w całości bez jakiegoś szczególnego przymusu, co nie oznacza, że każda tamtejsza piosenka jest idealna). Pozdrawiam :gitara:

Kamus

Post autor: Kamus » 20 lip 2012, 23:04

Dla zwyklych sluchaczy najlepsze jest to ze do kazdego ich riffu mozna stukac noga.

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Post autor: KOKA » 21 lip 2012, 1:51

dla niezwykłych słuchaczy też
:)
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

Kenobi

Post autor: Kenobi » 30 lip 2012, 4:12

Mój ulubiony zespół, mimo że nie wybitni technicznie, jest moc.
Zakochałem się w nich, mają to "coś", po prostu - są legendą :twisted:
Ostatnio kupiłem singiel AC/DC - Touch Too Much za 30 zł :D
A parę dni temu również kasetę magnetofonową Blow Up Your Video ;] (tylko że jeszcze nie doszła :evil: )
Obrazek

Moim ulubionym członkiem zespołu jest Bon.

Miczli

Post autor: Miczli » 30 lip 2012, 10:18

NOOO Powiem Wam kurde Piękny ROCK i bardzo Charakterystyczny GItarzysta Angus hehe :gitara:

Awatar użytkownika
mqu

Post autor: mqu » 11 sie 2012, 20:59

Ostatnio słuchałem ich dużo, mają trochę niezłych utworów, ale po czasie zacząłem rzygać tymi durami :mrgreen:

ODPOWIEDZ