Grzegorz Skawinski – Me and My Guitar

ODPOWIEDZ
Chem10

Grzegorz Skawinski – Me and My Guitar

Post autor: Chem10 » 21 kwie 2012, 23:53

Szukałem, szukałem, ale nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam, (jeżeli takowy istnieje to proszę o usunięcie).

Co sądzicie o solowym projekt Grzegorza Skawińskiego - Me & My Gitar?.

Prawdę mówiąc czekałem na tą płytę i….. jest świetna!, różnorodna, ciekawa, czasami mocniejsza „New better World”, czasami lekko bluesowa „Last Thing” (jak dla mnie kawałek w stylu stevie ray vaughana 8) ), nie mówiąc już o tytułowym utworze „Me & My Gitar lub „Stratosphere”.
Naprawdę jestem zaskoczony poziomem tej płyty (oczywiście nie mówię o poziomie umiejętności Skawy :gitara: bo tych chyba nie trzeba udowadniać), chodzi mi o kompozycje, które są zaj…. I wpadają w ucho po pierwszym przesłuchaniu.

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Re: Grzegorz Skawinski – Me and My Guitar

Post autor: Unguis » 22 kwie 2012, 8:11

Płytka jest jak najbardziej miodzio i w pełni się zgadzam z Tobą. Jest różnorodna, ciekawa, dosyć mocna. Coś a la Skawiński z czasów O.N.A. . Co do utworu Me & My Guitar to akurat mam mieszane uczucia, bo odniosłem wrażenie, że to taki kawałek w stylu - "Spadajcie, nadal jestem mega wymiataczem". Niemniej płyta świetna.

kryho
Kontakt:

Post autor: kryho » 01 cze 2012, 16:28

No cóż, realizacja bardzo na czasie, na dokładkę przepompowane kompresorem. Szkoda, że blach prawie nie słychać, ale wszystko zrealizowane na 'łupnięcie'.
Co do treści, kompozycje mało świeże, wtórne, kilka zagrywek prawie przekopiowanych z poprzednich płyt, a na dokładkę niestrawny angielski. Szkoda :(
telewizor Beco 28', suszarka Super Dryer 1800, golarka Braun, telefon LG cookie, pralka Ardo A600X, lodówka Mastercook, rowery Merida Matts Sport 300, Merida Speeder T3, Amulet Route 35

http://www.myspace.com/kryho
http://www.youtube.com/user/kryho

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 02 cze 2012, 10:46

Podzielam opinię kryha, spodziewałem się po Grześku dużo więcej. Ani dobrych numerów, ani dobrego selektywnego brzmienia, ani fajnych zagrywek. Wolę płytę "Skawiński" i oba Skawalkery. W "Me and my guitar" żaden gitarzysta się nie przyłożył do sola.

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 02 cze 2012, 11:01

Mi tam płyty słucha się bardzo miło, nie wybrzydzam :) Jedynie utwór tytułowy mi nie odpowiada bo jak Jekyll zauważył sola są dosyć niechlujne i bez życia (z resztą już o tym pisałem). Skompreszona jest bardzo no ale cóż poradzić. Sam fakt, że Skawa wrócił do "starego" grania już mnie bardzo cieszy.

Musterion

Post autor: Musterion » 18 gru 2012, 9:17

Unguis pisze:Mi tam płyty słucha się bardzo miło, nie wybrzydzam :) Jedynie utwór tytułowy mi nie odpowiada bo jak Jekyll zauważył sola są dosyć niechlujne i bez życia (z resztą już o tym pisałem). Skompreszona jest bardzo no ale cóż poradzić. Sam fakt, że Skawa wrócił do "starego" grania już mnie bardzo cieszy.
Mi płyta bardzo się spodobała bo po tylu latach w Kombii mało kto chyba spodziewał się że Skawa wogóle jeszcze pamięta jak się faktycznie gra porządne rzeczy na gitarze :)

Ciekawe tylko czy jeszcze kiedyś zrobi taką płytę bo liczba osób chodzących na jego solowe występy mogłaby sugerować, że jednak powinien coś takiego jeszcze nagrać, no ale oby nie przyszło nam znowu czekać na następną jego solową płyte kolejnych +20 lat :)

Melomaniak
Kontakt:

Post autor: Melomaniak » 21 gru 2012, 10:03

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem w Radiu Świdnik

http://www.radio.swidnik.net/content/wy ... tkaczykiem

Wywiad został przeprowadzony 10 czerwca 2012 r. w Świdniku.

W rozmowie o najważniejszych wydarzeniach z 35 lat pracy artystycznej, radiowej Trójce, Liście Przebojów Programu Trzeciego, solowej płycie Grzegorza Skawińskiego „Me & My Guitar”, planowaniu kolejnej płyty.
RADIO ŚWIDNIK
http://www.radio.swidnik.net

xto89pl

Grzegorz Skawiński - Me an my guitar

Post autor: xto89pl » 13 kwie 2014, 16:56

Udało mi się dostać tą świetną płytę w dobrej cenie 7 zł :) w Saturnie jest teraz promocja. Z resztą na allegro ceny podobne. Rewelacyjne gitarowe granie :)

Przeniosłem do odpowiedniego tematu. szpenio

ODPOWIEDZ