The Beatles

ODPOWIEDZ
Kwadrat

The Beatles

Post autor: Kwadrat » 07 maja 2007, 18:25

Nie znalazłem niczego o nich w wyszukiwaniu (poza trzema marginalnymi wzmiankami), co mnie strasznie zdziwiło.

Napiszcie coś o TB. Dla mnie największy zespół w historii muzyki. W ogóle największy akt muzyczny w historii, a wykroczył daleko poza muzykę. Beatlesi to legenda i mit. Przeminą Vaie, Satriani czy inni tacy wirtuozi, a oni pozostaną.

Abbey Road to jak dla mnie najlepszy album rockowy w ogóle. Tam jest wszystko. Od hard-rocka, przez groteskę, dziecięcą piosenkę, psychodelię, klasycznego rocka, nawet funk-rocka po suitę! (poza tym inne klasyki jak Sgt. Pepper czy White Album).

I bardzo mi smutno, że większość "poważnych" rockfanów ich ignoruje. Dlaczego? Dlatego, że u zarania grali pop i jako zespół popowy zostali wypromowani? Ale przecież jeżeli mielibyśmy wymienić kogoś, kto wymyślił rocka, to Beatlesi są najbliżej! Ich studyjny okres jest najbardziej twórczym chyba w dziejach muzyki! Dlaczego tę absolutnie genialną Czwórkę (nawet Ringo miał momenty chwały ;) ) fani Queen czy Pink Floyd (które też uwielbiam!) tratują z przymrużeniem oka albo wręcz pogardliwie?

Aha, jeszcze się przyznam, że z rok temu takie same miałem popowe uprzedzenia jak wielu. Jeżeli Beatlesów nie znacie, to polecam. Bo jak ich nie słyszeliście, to nie znacie muzyki rockowej, ba, muzyki w ogóle (chodzi mi o kanon). Nie zmuszam nikogo do lubienia, ale naprawdę warto, bo to jest największy kamień w skale rocka!

Pozdrawiam kwadratowo
Knopfler is god

Wojtas

Post autor: Wojtas » 07 maja 2007, 18:41

Bardzo lubię posłuchać. Lady Madonna rządzi. :) Jednak za bardzo ich twórczości nie znam szczerze powiedziawszy (dużo tego wydali...).

Awatar użytkownika
ninja

Post autor: ninja » 07 maja 2007, 18:53

Znam praktycznie całą dyskografie. Bardzo lubie słuchać, rzadziej grać.

Zespół który nie powala technicznym graniem, trudnymi rytmami czy riffami, ale za to ich muzyki słucha się bardzo przyjemnie, moje ulubione kawałki to:
Strawberry Fields Forever, Across The Universe, In My Life.
Lubie Lennona i Harissona (zdecydowanie najbardziej utalentowani z całej czwórki), Starra także jednak McCartney przez wszystko co robi i robił, nie przypadł mi specjalnie do gustu.

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 07 maja 2007, 19:20

Mam całą dyskografie, każdy film, każdy klip.... poprostu ich kocham od najmłodszych lat :twisted:
I najbardziej z całej czwórki doceniam Paula :wink:
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

Awatar użytkownika
Ranthram

Post autor: Ranthram » 07 maja 2007, 20:44

No cóż, jedna z moich ulubionych kapelek. Rozpatrywałem ich piosenki na wiele sposobów, nie będę wymieniał ulubionych. To jest po prostu dzieło :).

Bardzo lubię kompozycje, zawsze pozostającego w cieniu Harrisona.

Awatar użytkownika
Pacior
Kontakt:

Post autor: Pacior » 07 maja 2007, 21:07

Mistrzowie harmonii i melodii, bez dwóch zdań.
[img]http://img695.imageshack.us/img695/5792/muzr09.png[/img]
[img]http://img691.imageshack.us/img691/5450/nur09.png[/img]
[color=purple]http://www.myspace.com/brokenbettyband[/color]

Marcin

Post autor: Marcin » 07 maja 2007, 22:19

mam większość płyt najbardziej zdecydowanie lubię sierżanta peppera ale z przyjemnością słucham prawie każdego utworu są świetni, jeden z najlepszych i chyba najważniejszy zespół w historii rocka mnóstwo ciekawych i odkrywczych pomysłów jak na tamte czasy
nie trzeba dodawać że byli inspiracją dla ogromu późniejszych kapel
co myślicie o ich "najnowszej" płycie ?? mi szczerze mówiąc idea grzebania w i tak już idealnych kawałkach nie przypadła do gustu

pozdrawiam

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Re: The Beatles

Post autor: KOKA » 07 maja 2007, 22:51

Kwadrat pisze: Bo jak ich nie słyszeliście, to nie znacie muzyki rockowej, ba, muzyki w ogóle (chodzi mi o kanon)
Dobrze powiedziane. To tak jak z Hendrixem, Floydami i VAI. trzeba zrozumieć :) The Beatles to geniusze bez dwóch zdań.
Teraz uwaga, powiem coś waznego :)

Jak ktoś nie trawi Beatlesów i Hendrixa ze względu na to, że to "starocie" to polecam kapele KING'S X. To jest Hndx i Beatles w jednym, plus geniusz tych trzech gości. Oczywiście podane współcześnie :) KING'S X!
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

Awatar użytkownika
bl0od
Kontakt:

Post autor: bl0od » 07 maja 2007, 22:56

Podpisuję się pod tymi wypowiedziami. Również uważam zespół i ch twórczość za przełomową... Również świetnym zespołem, a jak ja to nazywam, polską odpowiedzią na Beatles'ów, są Czerwone Gitary...

Kwadrat

Post autor: Kwadrat » 07 maja 2007, 23:15

Jeszcze jest siła w narodzie :D Fajnie, że nie tylko ja ich lubię. Myślałem, że będzie tutaj tylko kręcenie nosem, że Love Me Do , taki pop itd.
A to, tak nawet historycznie rzecz biorąc, nie patrząc na gusta, najważniejszy zespół rockowy.
Też bardzo lubię rzeczy Harrisona. A jego solowa płytka All Things Must Pass - mistrzostwo!!! Dal mnie jeden z najlepszych albumów w ogóle!

A While My Guitar Gently Weeps to jest przecież prototyp takich typowych, prawdziwie rockowych ballad z lat 70-tych.

Mszę sprawdzić tych KING'S X, Koka. Uwielbiam Hendrixa.

A tak BTW, słyszeliście Helter Skelter? Metal jak się patrzy. W 68 roku!! 8) Byłem w szoku
Knopfler is god

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 07 maja 2007, 23:20

Kwadrat pisze:
Metal jak się patrzy
niezbyt

z metalem ma ten kawalek tyle wspolnego co swinie z lotami na ksiezyc.
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
mrys
Kontakt:

Post autor: mrys » 07 maja 2007, 23:53

zombie youth revolt pisze:
Kwadrat pisze:
Metal jak się patrzy
niezbyt

z metalem ma ten kawalek tyle wspolnego co swinie z lotami na ksiezyc.
Nie, no... tytuł się nada.

Beatlesów doceniam i częściowo lubię. Stworzyli wiele rzeczy znakomitych i trochę błachych a legenda ich zasłużona. Jednak jak czytam coś takiego: "Bo jak ich nie słyszeliście, to nie znacie muzyki rockowej, ba, muzyki w ogóle (chodzi mi o kanon)" to mi ręce opadają. Zwłaszcza przy muzyce "w ogóle". Panowie, jezeli równie dobrze jak Beatlesów znacie Bacha, Mozarta, Beethoovena, Paganiniego i jeszcze z setkę to możecie mówić o znajomości "muzyki w ogóle". Kochajmy Beatlesów, ale nie róbmy z nich Bogów.

Co do wspomnianego Kings-X, to młodzi to oni nie są - jak miałem... no ze dwadzieścia lat temu to biegałem do takiego jednego sklepu, coby mi na kasetę ich płyty ponagrywali. A muzykę tworzą znakomitą.
"Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."

Awatar użytkownika
ninja

Post autor: ninja » 07 maja 2007, 23:54

Jezeli ktoś słucha Metallici i Beatlesow polecam zespol Beatalica. Głos Heatfielda + kawałki Beatlesow w nieco cięższej aranżacji. Nie jest to ambitna muzyka ale napewno ciekawe połączenie.

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 08 maja 2007, 8:48

Słyszałem już przeróbki w stylu bluesa, reagee i country ale jeszcze nie w metalu :twisted:
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

Kwadrat

Post autor: Kwadrat » 08 maja 2007, 13:24

mrys pisze: Beatlesów doceniam i częściowo lubię. Stworzyli wiele rzeczy znakomitych i trochę błachych a legenda ich zasłużona. Jednak jak czytam coś takiego: "Bo jak ich nie słyszeliście, to nie znacie muzyki rockowej, ba, muzyki w ogóle (chodzi mi o kanon)" to mi ręce opadają. Zwłaszcza przy muzyce "w ogóle". Panowie, jezeli równie dobrze jak Beatlesów znacie Bacha, Mozarta, Beethoovena, Paganiniego i jeszcze z setkę to możecie mówić o znajomości "muzyki w ogóle". Kochajmy Beatlesów, ale nie róbmy z nich Bogów.
Bynajmniej nie robię. Napisałem tam w nawiasie, że chodzi mi o kanon muzyki. Muzyki w ogóle właśnie (w ogóle nie lubię rozgraniczeń w stylach). Tzn. nie chcę mówić, że Beatlesi muzykę wymyślili czy coś (lol), tylko raczej chodzi mi o to, że gdybym miał jakimś ufoludom zaprezentować taki trailer muzyczny z naszej planety to pewnie wybrałbym Abbey Road Bitli albo 9kę Beethoveena. Uwielbiam klasyków, szczególnie Beethovena i Griega, choć nie mogę powiedzieć, żebym był znawcą.

Jak dla mnie Helter Skelter to już taki metal. A jeśli nie metal to już na pewno hard-rock. Możemy się bić :lol:

A co do wspomnianego wyżej LOVE. Mi się bardzo podoba. Gdybym miał kogoś zapoznać z TB to poleciłbym tę płytkę. Chociaż oczywiście wolałbym zremasterowane oryginalne albumy w 5.1.... no cóż, poczekamy.
Knopfler is god

ODPOWIEDZ