King Crimson

ODPOWIEDZ
zxcvbnmasdqwe

Re: King Crimson

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 01 cze 2010, 13:35

a ja właśnie nie lubię tego z Belewem :D
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
Bronson

Post autor: Bronson » 06 cze 2010, 19:27

My tu GaduGadu a
Nad tym pomysłem pracowałem ponad trzy lata. Cały czas coś się nie zazębiało i nie było możliwe spięcie ostateczne święta fanów muzyki King Crimson.
Już 3 lipca w Warszawskiej Sali Kongresowej będziemy mogli posłuchać prawie wszystkich członków ostatnich składów KING CRIMSON. Na jednej scenie w trzech projektach wystąpią: Adrian Belew, Trey Gunn, Pat Mastelotto, Tony Levin.
Ten niezwykły wieczór w kolorze purpury będzie zwieńczeniem kilku lat starań.
Wszystkie projekty, które zobaczymy na scenie Sali Kongresowej są rozwinięciem idei KING CRIMSON, kontynuacją działań muzycznych naznaczonych piętnem Roberta Frippa i jego koncepcji aranżacji, kompozycji i przepływu energii.
serdecznie zapraszam
Troszkę naściemniali w tym opisie i go lekko zmodyfikowałem.
Jedzie ktoś ?
Ja w przyszłym tygodniu zamawiam bilet (jak jeszcze będą;x)
[color=#000040]"Jazz[/color] [color=#0000BF]Is[/color] [color=#004000]Not[/color] [color=#004080]Dead[/color], [color=#008000]It[/color] [color=#400000]Just[/color] [color=#FF4000]Smells[/color] [color=#FF0080]Funny"[/color]
http://www.myspace.com/dawidcedro

Awatar użytkownika
Bronson

Post autor: Bronson » 13 lip 2011, 17:10

Dla fanów którzy jeszcze nie wiedzą wyszedł nowy projekt spod łona Roberta "a King Crimson Project" w całkowicie świeżym i hmm innym składzie :)
Robert Fripp - Guitars, Soundscapes
Mel Collins - Alto & Soprano Saxophones, Flute
Jakko M Jakszyk - Guitars, Vocals, Gu Zheng, Keyboards
Tony Levin - Bass & Chapman Stick
Gavin Harrison - Drums & Percussion

A to co o projekcie pisze Rockserwis:

"Ta płyta to prawdziwa sensacja wśród tegorocznych wydawnictw i określana jest jako nowa płyta King Crimson. Mowa o "A Scarcity of Miracles" wydanej pod szyldem A King Crimson Projekct, która ukaże się 30 maja tego roku i będzie dostępna w trzech wersjach: jako pojedyncze CD, zestaw CD/DVD-A zawierający na dysku DVD między innymi cały album zmiksowany w formacie 5.1 surround, high definition 24/96 stereo, alternatywne miksy, improwizacje z pierwszych sesji i wideoklip do utworu tytułowego, a także w limitowanym nakładzie na 200 gramowej płycie winylowej.

Kiedy w lutym 2009 roku doszło do spotkania Roberta Frippa i Jakko Jakszyka, żaden z nich nie podejrzewał, że sesje gitarowych improwizacji zakończą się nagraniem pełnego albumu i to wydanego jako projekt King Crimson. Przyjazd saksofonisty i byłego członka King Crimson, Mela Collinsa, dodał barw i wzbogacił nowe utwory. Skład grupy uzupełnili ostatecznie basista Tony Levin i Gavin Harrison (obaj dołączyli do King Crimson w 2008 roku), którzy nagrali swoje partie w swoich studiach. I tak coś, co zaczęło się jako prosta wymiana muzycznych pomysłów, przerodziło się w album pełen znakomitych utworów, które ujawniają coś nowego przy każdym kolejnym przesłuchaniu. To bogaty brzmieniowo zbiór zaskakująco przystępnych kompozycji, które są jednocześnie bardzo intymne i pełne rozmachu, i na pewno znajdą drogę do serc słuchaczy, których nigdy nie podejrzewanoby o "karmazynowe" skłonności. Wszystko to jest oczywiście zasługą znakomitych muzyków, a sam Robert Fripp przyznał, że jest to jego ulubiony album spośród tych, do których powstania znacząco się przyczynił. "

Dla mnie ta płyta to na pewno coś nowego w świecie Crimsonów. Jest bardzo cukierkowa i widać że podstarzały Robert nie ma już chyba ochoty na powerowe klimaty z choćby Thrak.
Na pewno warto posłuchać, ale mi się osobiście średnio podoba.
[color=#000040]"Jazz[/color] [color=#0000BF]Is[/color] [color=#004000]Not[/color] [color=#004080]Dead[/color], [color=#008000]It[/color] [color=#400000]Just[/color] [color=#FF4000]Smells[/color] [color=#FF0080]Funny"[/color]

Morran

Post autor: Morran » 31 lip 2011, 0:36

Nikt nie odpowiada?
We mnie ta płyta budzi mieszane uczucia - z jednej strony sam jakoś szczególnie nie przepadam za jego (pod szyldem KC) nowszymi płytami, wole jednak klimat Discipline, a także pierwszych płyt , cieszę się więc na zmianę stylistyki. Utwory przypominają mi trochę czasy Lizardu i Islands. Brakuje jednak tej płycie tego niepokoju, chaosu, poszukiwania, które Lizard i Islands imho mają. Jest to dobra płyta i tylko dobra.
Tak swoją drogą umieszczenie KC w temacie Rock i Punk jest trochę... dziwne

Awatar użytkownika
Bronson

Post autor: Bronson » 01 sie 2011, 20:00

Ja słuchając tej płyty odnoszę wrażenie jakby Fripp miał "bliższy" kontakt z Peterem Gabrielem. Zrobił się z tego taki Garbarek połączony z Gabrielem i Pink Floyd. Na starość powinien iść bardziej ścieżką taką jaką podąża Zorn, Frith i podążali Davis czy Zappa. Powinien postawić sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Stworzyć coś na wzór In The Wake of Poseidon wprowadzając w to Weberna czy Pendereckiego, podążając dalej ścieżką prawdziwego Schizoid Man. Mając za sobą taki bagaż doświadczen powinien wzbudzić w słuchaczu prawdziwy niepokój i zachwyt, odkrywać nowe, jeszcze nie przetarte szlaki. A po tylu latach przerwy zrobił coś co jest tylko dobre. Dla mnie to za mało. Stać go na więcej.
No ale każdy podąża swoją ścieżką, ja bym go wolał takim jak napisałem wyżej.

Rock, jazz, muzyka etniczna czy muzyka tak zwana konkretna są tak obszernymi pojęciami że tak naprawdę w każdym po trochu mógłby się znaleźć KC i nie tylko on.

Melomaniak
Kontakt:

Post autor: Melomaniak » 29 maja 2015, 12:11

Zachęcam do wysłuchania audycji o Robercie Frippie:

Link do audycji: Giganci Gitary - Robert Fripp
Program jest w formie podcastu, można go słuchać w dowolnym momencie.

Moim głównym rozmówcą jest Mariusz Kiryła - świdnicki artysta, malarz.
Szczególnie ciekawe są obrazowe opisy utworów.

W audycji pojawili się również:
Piotr Fiodorczuk - gitarzysta, East Earth Band, Free-Dom
Jerzy Janiszewski - Radio Lublin, Program III PR
Łukasz Kurpiewski - gitarzysta, Inside, laureat 1. miejsca na Festiwalu Solo Życia 2012
Paweł Czajkowski - gitarzysta L'Orange Electrique
RADIO ŚWIDNIK
http://www.radio.swidnik.net

Awatar użytkownika
LewY

Post autor: LewY » 26 sty 2016, 23:32

http://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-New ... -roku-5261

Widzę, że jeszcze nikt nie wstawił żadnego info. Bilety (chyba) jeszcze w sprzedaży.
[img]http://www.gitaraelektryczna.pl/szukammuzyka/styles/prosilver/imageset/site_logo.gif[/img]
"With my feet upon the ground I move myself between the sounds and open wide to suck it in.
I feel it move across my skin"- Tool Lateralus

mariuszek

Post autor: mariuszek » 17 lut 2016, 17:48

Jestem tu pierwszy raz, więc na początek witam wszystkich fanów muzyki.
Nie mniej zgodnie z tematem napisze o King Crimson Smile

Wszyscy jak mniemam wiedzą że są koncerty w Polsce, nie czekając zakupiłem bilety na koncerty w Zabrzu w sobotę. I tu jest sedno sprawy, ponieważ część osób nie może skonsumować koncertu w sobotę, ale mogą w niedzielę.
Wobec powyższego jestem w posiadaniu 4 biletów "sobotnich" (ładna nazwa, nie ?), które chętnie zamienię na "niedzielne" oczywiście ze wszystkimi konsekwencjami (tu mam na myśli , cena, miejsce, dopłata, odpłata itd Smile)

Szczegóły oczywiście na telefon, podam jeśli ktoś będzie zainteresowany

pozdrawiam

nixon

Post autor: nixon » 24 lut 2016, 9:32

Kojarzy ktoś jaki będzie repertuar na jesiennych koncertach?

Przekrój przez wszystko, czy może utwory bardziej nadające się pod filharmonię?
Jest już przekazana jakas wizja tego wydarzenia? :smile:

ODPOWIEDZ