Hey

ODPOWIEDZ
Dżordż

Hey

Post autor: Dżordż » 28 sie 2009, 21:35

Co sądzicie o tym zespole? Jak dla mnie ciekawe zjawisko na polskiej scenie, zróżnicowane płyty choć ostatni echosystem nie był moim zdaniem tak dobry jak poprzednie płyty.

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Re: Hey

Post autor: zombiak » 28 sie 2009, 21:43

Nigdy nie potrafiłem się przekonać do Heya. Nigdy. Owszem, niektóre piosenki czasem wpadały mi w ucho i towarzyszyły przez dzień-dwa, ale muzyka nigdy nie skusiła mnie na tyle żeby przesłuchać całą płytę, iść na koncert (nawet darmowy), cokolwiek. Niektórzy uważają ten zespół za kultowy, ja mam neutralny stosunek. Nosowska jest specyficzną, jedyną w swoim rodzaju wokalistką i tekściarką - tu się zgadzam z fanami. Ciężko mi jednak powiedzieć czy ta specyficzność podoba mi się czy nie ;) Muzyka sama w sobie (melodie gitary etc.) to raczej nic szczególnego, więc generalnie mam neutralny-lekko przychylny stosunek do Heya, i raczej już się to nie zmieni.

Aha, no i nie znoszę Teksańskiego :mrgreen: Za to ten utworek jest w pompkę:
http://www.youtube.com/watch?v=jytsaLBC69U
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

Chris

Post autor: Chris » 28 sie 2009, 21:46

Zespół ze Szczecina (choć teraz się powyprowadzali :P ). Nie przepadam za wokalem Nosowskiej. Kilka utworów mają udanych,szkoda że już bez Banacha graja,bo to bardzo w porządku gośc (nie raz miałem okazję go widzieć czy to w Empiku czy w supermarkecie,o sklepach muzycznych czy koncertach nie wspominając). Echosystem mi też nie przypadł do gustu,oprócz utworu "Byłabym",przyznam że nie raz mi chodził po głowie :D
Pierwsze dwie płyty zdecydowanie najciekawsze.

Dżordż

Post autor: Dżordż » 28 sie 2009, 21:52

Osobiście moim ulubionym utworem Hey jest Anioł.A na echosystemie Anioł. Jak dla mnie ciekawy kawałek. I bardzo lubię wokal Nosowskiej. Chodź zdania na temat jej głosu i tekstów są różne. Co do Teksańskiego długo nie wiedziałem o co chodzi w jego tekście... A że zespół ze Szczecina to może stąd moja sympatia, którą darzę twórczość Heya. Co do Banacha to od kiedy odszedł z zespołu brzmienie Heya radykalnie się zmieniło, według mnie na lepsze.

Tomaaz

Post autor: Tomaaz » 28 sie 2009, 22:18

He, he. Hey - zespół mojej młodości. Jak debiutowali byłem we wczesnym liceum. Pamiętam jak się wtedy mówiło o płycie "Fire", że to już brzmienie i produkcja niczym nie ustępujące rzeczom światowym. Dzisiaj niestety słychać, że nie była to prawda. Ale Hey królował na listach przebojów. To były czasy kiedy rock trzymał się jeszcze dość dobrze, miał silne oddziaływanie i pojawiały się rzeczy, choć nie zawsze udane artystycznie, to intrygujące, obiecujące, oryginalne, mające w sobie potencjał.

Mi generalnie Hey jest obojętny, no może z lekkim wskazaniem na "nie". Sam bym sobie nie puścił, ale jak leci i komuś się podoba to niech będzie. Mój ulubiony kawałek to "Muka!" - http://darcangel.wrzuta.pl/audio/50drrIzyJz7/hey_-_muka .

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Post autor: KOKA » 29 sie 2009, 0:36

niestety kapela pomyłka.

no po prostu żenada teksty i wokal. dziewczyna dostała przed laty szansę i uwierzyła że jest wyjątkowa. Ma tupet i to ciągnie by nie iśc do normalnej pracy, a ludzie myślą, że jak coś jest bez sensu to ma wartość. stąd Nosowska...

druga żenada to perkusista. sorry ale ten gościu się męczy i do tej pory nie może się nauczyć. Jak Lars Ulrich, chociaż ten jest niebo lepszy :)
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

Awatar użytkownika
Arnold Layne

Post autor: Arnold Layne » 29 sie 2009, 2:08

Mi Hey zupełnie nie leży tekstowo, a muzycznie jest dla mnie obojętny. Wkurza mnie niemiłosiernie głos Nosowskiej, kiedy śpiewa wyższe partie. Aczkolwiek płytę Nosowska/Osiecka uważam za całkiem niezłą, zapewne dlatego, że miejsce grafomanii Nosowskiej zajęła poezja Osieckiej.

piowo2007

Post autor: piowo2007 » 04 paź 2009, 23:42

Utwór "List" dla mie najlepszy z Heya.

Awatar użytkownika
wroorzek

Post autor: wroorzek » 05 paź 2009, 0:25

piowo2007 pisze:Utwór "List" dla mie najlepszy z Heya.
Dla mnie "czas spełnienia" i "4 pory". Tak jak ktoś napisał, zespół raczej mi obojętny, jednak z lekkim wskazaniem na tak, kojarzą mi się z moim młodzieńczym "okresem buntu";)
[color=#000080]Wytrzaśnięty boczkowy złodziej:mały, ciepły, puszysty, okrągły i na dwoch łapkach. I noc nie chciała odejść...wypłosz[/color]

heyomaniak

Post autor: heyomaniak » 01 mar 2012, 21:47

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Przyznano ostrzeżenie z powodu:
SPAM. Pierwsze ostrzeżenie.

aris

Post autor: aris » 04 mar 2012, 21:55

Jakoś nie mogę się przekonać do tego zespołu. Byłem na ich koncercie i był nudny. Wprawdzie wokal bardzo mi odpowiada, ale jako zespół to nic ciekawego nie jest.

5150

Post autor: 5150 » 05 mar 2012, 17:20

" aris" przestań pisać bzdury, bo pomyślę że masz 13 lat. ( Chyba że masz).
.... cyt." ale jako zespół to nic ciekawego nie jest" - weż się odnieś do tego zdania bo nie wiem o co ci chodzi?
Co ci nie pasuje. Brzmienie profesjonalnego gitarzysty? Gitarzysta basowy? Nosowska ma za duże włosy w nosie? Napisz bo ja nie znoszę takich ludzi 'którzy myślą że udają fachowców, którzy udają fachowców".
Hey jest zespołem specyficznym . Szanujmy muzyków...

aris

Post autor: aris » 09 mar 2012, 16:38

Nie mam 13 lat. Po prostu w tym zespole nie odnajduje nic ciekawego dla siebie. Muzykę, którą tworzy ten zespół nie pociąga mnie, nie znajduje nic, czym mógłbym się zainteresować. Zadowolony?

Janowski

Post autor: Janowski » 29 sty 2019, 10:32

5150 pisze:
05 mar 2012, 17:20
" aris" przestań pisać bzdury, bo pomyślę że masz 13 lat. ( Chyba że masz).
.... cyt." ale jako zespół to nic ciekawego nie jest" - weż się odnieś do tego zdania bo nie wiem o co ci chodzi?
Co ci nie pasuje. Brzmienie profesjonalnego gitarzysty? Gitarzysta basowy? Nosowska ma za duże włosy w nosie? Napisz bo ja nie znoszę takich ludzi 'którzy myślą że udają fachowców, którzy udają fachowców".
Hey jest zespołem specyficznym . Szanujmy muzyków...
Każdy ma prawo do swojego zdania. W żaden sposób nie obraził zespołu Hey :), więc nie wiem po co te nerwy :).
A co sądzicie o nowej płycie Kasi :D? Mnie bardzo przypadła do gustu :D. Mądre teksty plus cholernie dobre produkcje Michała Foxa, którego osobiście jestem fanem :P. Właśnie przeczytałem na MojeKatowice, że koncert Kasi odbędzie się w Katowicach :D! Mam zamiar na niego iść :D. Koncerty Hey bardzo mi się podobały, więc mam nadzieje, że Kasia mnie nie zwiedzie haha :D

Derayes

Post autor: Derayes » 29 sty 2019, 12:23

Kojarzę utwory Teksański i Misie, stworzone na bazie popularnego podówczas stylu grunge, czyli jak od początku, tam Beatlesi u nas Czerwone Gitary itd.

Nie lubię wokalu Nosowskiej ani jej zblazowanej pozy, o wyglądzie też nie mogę rzec nic szczególnie ciekawego choc to najmniej ważne w tej kategorii.

ODPOWIEDZ