Alter Bridge

sukenik

.

Post autor: sukenik » 31 sty 2009, 17:04

bafiozo pisze:Kupicha wielokrotnie wypowiadał się , że Alter Bridge to jego ulubiony zespół i stara się ich naśladować ( muzycznie coś ciężko mu idzie )

Jeśli to prawda, to z inspiracji zostaje im tyle, co Stonesom z mistrzów R&B. :lol: Oczywiście nie zaryzykuję stwierdzenia, co by było, gdyby to Alter Bridge zaczął naśladować Feel.

Mojej przyjaciółeczce puściłem ten cały Alter Bridge i jak to kobieta fuknęła: "A, feee. To ma być oryginalny i dobry zespół? Brzmią jak Szymon wydra na odkręconym wzmaku".
Every Day I've Got the Blues

pantokrator666

Re: .

Post autor: pantokrator666 » 01 lut 2009, 3:05

sukenik pisze:
bafiozo pisze:Kupicha wielokrotnie wypowiadał się , że Alter Bridge to jego ulubiony zespół i stara się ich naśladować ( muzycznie coś ciężko mu idzie )

Jeśli to prawda, to z inspiracji zostaje im tyle, co Stonesom z mistrzów R&B. :lol: Oczywiście nie zaryzykuję stwierdzenia, co by było, gdyby to Alter Bridge zaczął naśladować Feel.

Mojej przyjaciółeczce puściłem ten cały Alter Bridge i jak to kobieta fuknęła: "A, feee. To ma być oryginalny i dobry zespół? Brzmią jak Szymon wydra na odkręconym wzmaku".

to wez pusc jej blackbird bo widze ze dziewczyna jakas wybredna :x
porownywac do wydry taka kapele to sorry ale trzeba miec duza wiedze na temat muzyki :E

sukenik

.

Post autor: sukenik » 01 lut 2009, 5:14

No cóż. To jej opinia. :lol:
Every Day I've Got the Blues

pantokrator666

Post autor: pantokrator666 » 06 lut 2009, 11:46

swietny cover
http://www.youtube.com/watch?v=uXFUQ84W ... annel_page po 4:45 jest fajnie : )

pantokrator666

Re: Alter Bridge

Post autor: pantokrator666 » 08 kwie 2009, 0:22

DVD live preview
cos pieknego : D
http://www.youtube.com/watch?v=WR4_chcw ... annel_page

Proszę połączyć posty, bo polecą oba.
WilK

w jaki sposob je polaczyc ?? miedzy nimi jest wyrazna roznica w dacie...jeden jest z lutego a drugi z kwietnia

pantokrator666

Post autor: pantokrator666 » 01 cze 2009, 23:19

Jeśli kolega po 9 miesiącach pobytu na forum nie dostrzegł jeszcze, że podbijanie swoich postów czyli tzw. "bumpowanie" dozwolone jest, zachowaniem ściśle określonych reguł, wyłącznie w działach "ogłoszenia" i "Wasza Twórczość" to przykro mi bardzo.
WilK

Awatar użytkownika
szp#

Post autor: szp# » 08 wrz 2010, 22:22

W ostatnim czasie pojawił się singiel z AB III, nosi tytuł Isolation.
http://www.youtube.com/watch?v=9S9D5RRwQ8g
IMO całkiem fajnie im to wyszło.

Awatar użytkownika
shaman

Post autor: shaman » 05 cze 2011, 14:45

Byłem na ich koncercie w Wawie i powiem, że nawet skopali dupe... :gitara:

Pelo

Post autor: Pelo » 13 cze 2011, 18:00

Też tam byłem.
Specjalnie na nich pojechałem do Wawy i się nie zawiodłem. Zmietli wszystkich tego dnia, a najbardziej ten śmieszny support przed nimi. Trza przyznać, że było niesamowicie.

wolfus5

Post autor: wolfus5 » 13 cze 2011, 19:48

Tremonti to świetny gitarowy. Mnie najbardziej podobają się w AB mocne, ciężkie riffy i melodie, które duet Tremonti - Kennedy świetnie wprowadza. A poza solówkami w AB, to polecam przesłuchać kawałek Overcome z ostatniej płyty Creeda. Jak dla mnie świetne solo.

Młoda

Post autor: Młoda » 04 wrz 2011, 18:41

Kto nie widzi powiazania Alter z Creed niech przeczyta opinie samych muzyków na ten temat. Sami członkowie Alter w wywiadzie w miesieczniku rockowym mówili o powiazaniu obu tych zespołów.
Jeśli chodzi o porównanie Feel-a do Alter. Myśle że to obraza. Rozumiem to wasza opinia ale Kupicha może marzyć o współpracy z takimi muzykami z jakimi współpracuje Myles czy Tremontini. Zreszta to troche żałosne porównywać popowy zespół do zespółu coraz cześciej określanego jako zespół grajacy metal alternatywny. Nawet jeśli to ewentualnie Feel może brać z Alter przykład a nie odwrotnie.
Co do samego zespołu. To kwestia gustu. Dla mnie osobiście perełka. Fakt faktem narazie nie wyglada na to żeby była to legenda ale chłopaki nagrali dopiero 3 płyty dużo przed nimi. Mogą się jeszcze rozkrecić.
Co do gitarzysty dla mnie nic fenomenalnego. Gra dobrze ale żeby odrazu najlepszy gitarzysta roku?
A jeśli chodzi o wokaliste. Myles to dla mnie coś niesamowitego. Nad jego głosem trza by było chyba jeszcze troche popracować ale mimo wszystko on porywa dużo osób. Wystarczy posłuchać jego wersje "Halleluja" Niesamowite. Po za tym facet współpracuje z wyśmienitymi muzykami. Myśle że to o czyms świadczy.

shaybus

Post autor: shaybus » 20 kwie 2017, 16:27

Tremonti to świetny gitarzysta, fakt, ale w tym zespole najbardziej urzekł mnie wokal Kennedy'ego. Niesamowita barwa i skala głosu. Jakoś tak jednocześnie kontrastuje i komponuje się z ciężkimi riffami w niektórych utworach :)

bans

Post autor: bans » 24 kwie 2017, 8:37

Dla mnie to typowy amerykański band: nienaganny od strony technicznej, ale muzyka to totalne popłuczyny bez pomysłu, jeden na dziesięć kawałków ma w ogóle jakiś temat, melodię. Taką muzę (no, ciut lżejszą - ale identycznie wtórną ;) puszcza Mann w piątkowe poranki, jednego kawałka nie da się odróżnić od drugiego. To wszytko brzmi tak jakby to już wcześniej zagrało 100 kapel, kawałki zbudowane z klisz i oklepanych, nudnych zagrywek.

ODPOWIEDZ