Schematy połączeń

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
mwczesniak

Re: Schematy połączeń

Post autor: mwczesniak » 23 kwie 2012, 20:53

Cześć! Otóż w nówce Ibanezie S420 jest problem z przełącznikiem bądź przetwornikiem pod mostkiem. Po podłączeniu do wzmacniacza, gdy przełącznik w gitarze ustawiony jest najbardziej na prawo (1-pozycja) i powinien grać cały przetwornik pod mostkiem, gitara gra ale bardzo cicho w stosunku do tego jak gra, gdy ustawię przełącznik na każdą z innych pozycji. Znalazłem schemat do S7320 http://www.ibanez.com/supportResources/ ... _S7320.pdf. U mnie oryginalnie najbardziej z lewej strony jest przylutowany przewód czerwony od pickupa Bridge, a nie czarny jak na schemacie od S7320. I analogicznie tam gdzie jest czerwony z białym w pdf od S7320, to u mnie jest czarny z białym. Po przelutowaniu tak jak na tym schemacie, dalej cicho chodzi w pozycji 1-szej hub pod mostkiem, a w pozycji drugiej jakby większy szum się pojawił w stosunku do tego co było oryginalnie.
Czy ktoś z Białegostoku ma taką gitarę, albo czy ktoś mógłby mi napisać jak ma podłączone przewody do przełącznika? Próbowaliśmy z użytkownikiem Unguis, rozwiązać problem, ale niestety nic to nie dało. Proszę o pomoc.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 24 kwie 2012, 20:05

Daj przewody z przetwornika bezpośrednio do wyjścia . Dowiesz się czy to wina przetwornika czy szukać w instalacji . Schemat masz tu ; http://forum.ibanez.com/default.aspx?g=posts&t=79963 .

mwczesniak

Post autor: mwczesniak » 24 kwie 2012, 22:22

Daj przewody z przetwornika bezpośrednio do wyjścia.
Tzn. mam podłączyć przewody z przetwornika przy mostku bezpośrednio do gniazda jack? Jeśli tak, to jak je podłączyć, tzn. które kolory przewodów gdzie mają iść.

Grzegorz Ko

Post autor: Grzegorz Ko » 26 kwie 2012, 19:14

Cześć!
Szukam uniwersalnego schematu układu elektrycznego dla gitary z dwoma humbuckerami z rozłączanymi cewkami. Założenie jest takie, żeby było możliwie uniwersalnie, ale funkcjonalnie i bez narażania się na zakłócenia. Pomysły?

Kłopotem nie jest zlokalizowanie źródła schematów. Nie miałem nigdy wiosła z rozłączanymi cewkami i chciałbym dowiedzieć się jakie połączenia są w praktyce wykorzystywane (i do jakich celów), a następnie pod oczekiwania dobrać schemat i technikalia (np. rodzaj switcha itp.). Dlatego też początkowo nie wrzuciłem pytania do "schematy połączeń"..

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 26 kwie 2012, 20:32

Pod mostkiem powinien być INF2 . Zewrzyj ; niebieski z oplotem - masa , biały z czarnym , czerwony - bezpośrednio do wyjścia . edit ; Grzegorz Ko , w zasadzie jakiej porady oczekujesz , jak znasz schematy ? Co to jest ,,split'' czy coś bardziej konkretnego ? Bez zakłóceń , przecież splitem zmieniasz humbuckera w singla , nie takie straszne te zakłócenia . Tu są animacje switchy ; http://www.skguitar.com/SKGS/sk/switches.htm , i tu sporo ; www.1728.org/guitar.htm .

Grzegorz Ko

Post autor: Grzegorz Ko » 01 maja 2012, 15:39

Cześć!
Znalazłem schemat, który chciałbym zastosować w gitarze, ale mam kłopot z dopasowaniem posiadanych pickupów do niego:
Schemat:
Obrazek

Pickup neck to Caparison PH-F, color code (w zestawieniu z dimarzio):
Caparison White Red Black Green
Dimarzio Red Black Green White

Problem w tym, że z mojego wychodzą: biały, czerwony, niebieski, zielony i golas.
1. Czy założyć, że czarna izolacja została u mnie zastąpiona niebieską?
2. Na forum Jemsite pisali, że kondensator na potencjometrze volume jest zbędny - prawda li to?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 01 maja 2012, 18:32

Ad 1. -załóż jak napisałeś , goły to masa . Ad 2. - kondensator w założeniu ma powodować że przy skręcaniu vol. nie będą ginęły wysokie tony , tzw. ,,treble bleed'' , nie jest obowiązkowo potrzebny . Ze swojego doświadczenia mogę jedynie dodać że jego wartość najlepiej dobrać doświadczalnie , w zakresie od ok. 300pF do 5nF . Zapaleńcom od modów , polecam ,,94 Sound Wiring Circuit '' , do strata , ze strony ,,1728'' , do dwóch humbuckerów jest tam zaledwie 72 możliwości :wink: .

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 01 maja 2012, 21:21

Do treble bleed standardowo zakładam 1nF szeregowo z rezystorem 150k-220k. Można oczywiście kombinować z innymi wartościami lub zignorować rezystor.
Tip: przylutuj dwa kabelki do nóżek potencjometru i na końcu daj krokodylki. Do krokodylków podłączaj różne wartości kondensatorów i potencjometrów i badaj co dział najlepiej. Wtedy bez lutowania i demontowania najłatwiej dobrać odpowiednie dla siebie wartości.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Grzegorz Ko

Post autor: Grzegorz Ko » 01 maja 2012, 22:51

Wielkie dzięki za wsparcie, dam znać jak poszło. W Poznaniu zapraszam na piwo po uzgodnieniu terminu.

mwczesniak

Post autor: mwczesniak » 05 maja 2012, 17:45

Problem z cichą grą przetwornika przy mostku w S420 został rozwiązany. Otóż najzwyczajniej w świecie padnięta była jedna z cewek (ta, na której jest napis INF2) i humb nie robił roboty. Po zmianie na V8 ze starego Ibka wszystko gra (dosłownie i w przenośni). Chcę podziękować użytkownikowi Unguis za pomoc w rozwiązaniu problemu i ogólnie za opinie o tej gitarce.

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 05 maja 2012, 19:18

Czyli jednak miałem rację. A szczerze powiedziawszy do końca w to nie wierzyłem, że ta cewa jest padnięta. Takie rzeczy (chyba) sie praktycznie nie zdarzają.. Weź im go odeślij na gwarancję a Tobie niech odeślą sprawną sztukę.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 05 maja 2012, 19:35

Odesłać do wymiany , jak najbardziej . Jak widać czasem i cewka wysiada , co wydaje się prawie niewiarygodne . Wydaje się jednak rozsądne że każdy , jak sobie chce sam naprawić czy ,,zmodować'' gitarę powinien zaopatrzyć się w miernik uniwersalny . Ceny naprawdę przystępne a praca istotnie ułatwiona .

mwczesniak

Post autor: mwczesniak » 05 maja 2012, 20:31

W poniedziałek sprzedawca wysyła mi nowy przetwornik, bo napisał, że w piątek dostał go z Niemiec od Meinla, ale i tak nie będę wymieniać, bo podejrzewam, że V8 mimo tego, że trochę szumi, to gra lepiej od oryginalnego Inf2.
@michel51 Dzięki za animacje przełączników. A multimetr posiadam :D

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 07 maja 2012, 9:47

Multimetr owszem dobra rzecz ;) Co do V8 to nie wiem jak sprawa wygląda z graniem, ale ten INF pod mostem względnie mi się podobał, a ściślej podobał mi sie dopóki nie wrzuciłem tam Merlina :mrgreen:

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 27 maja 2012, 21:13

Błagam o bardzo szybką pomoc. Jutro przychodzi Hellfire i chcę go jak najszybciej zamontować.
Problem leży w tym, że mam podłączone do obydwóch humbów split coil, a hellfire tego nie ma(i bardzo dobrze IMHO swoja drogą). Jak to wszystko połączyć ?
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

ODPOWIEDZ