Ciekawostki aukcyjne.

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
szpenio11
Zasłużony

Re: Ciekawostki aukcyjne.

Post autor: szpenio11 » 27 paź 2015, 8:28

Wiesz blood, system wymontowujesz, sprzedajesz za duży hajs, kupujesz porządne klucze i jeszcze zostaje w kieszeni parę stówek ;). Trzeba umieć handlować ^^.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 27 paź 2015, 8:44

Wiem, że można. Bawi mnie tylko ta pseudo rewolucja Gibsona skierowana nie na ten element gitary, na który powinna.

MickTheShaggy
Doradca
Doradca

Post autor: MickTheShaggy » 27 paź 2015, 11:49

Chyba największy problem z innowacjami Gibsona to taki, że nikt ich tam nie chce. Żadnych. Wystarczy zobaczyć na modele na 2016 rok i porównać z tymi z 2015. Regulowane siodełko - już nie ma, szersza podstrunnica chyba też już poszła w niepamięć.

Btw - czemu nie lubicie tych kluczy? Przecież chyba są dokładne? A jak komuś nie pasuje automatyczne strojenie, to przecież zawsze można stroić ręcznie? Pytam serio, nie miałem tego w ręku, więc może nie wiem o jakichś problemach?

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 27 paź 2015, 14:48

Gibson coś tam próbuje poprawić, zbajerować ale mniejsza o to, niech próbują, może coś fajnego wsadzą kiedyś ;). Ten automatuczny system można używać jak zwykłych kluczy więc nie ma problemu.
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 27 paź 2015, 20:16

A w zasadzie to jak działa taka automatyczna regulacja (strojenie)? Przecież faktycznie strun nie stroi się tak żeby tylko nieprzyciśnięte grały jak trzeba tylko ten strój temperowany , jego niedokładności raczej , trzeba jakoś na struny rozłożyć umiejętnie. Ten system ma jakiś algorytm czy jak? Tylko że każda gitara jest trochę inna , nie bardzo sobie to mogę wybrazić , że system nastroi puste struny i w akordach ma być dobrze? To samo z tym stroikiem , że wszystkie struny naraz , jak dla mnie ściema.

MickTheShaggy
Doradca
Doradca

Post autor: MickTheShaggy » 27 paź 2015, 20:36

E tam, czemu zaraz ściema? Idąc Twoim tokiem rozumowania - to w takim razie jaki sens ma istnienie tunerów w ogóle (nawet tych niepolifonicznych)? Przecież i tu i tu stroi się puste struny do stałych częstotliwości. W gitarze z dobrym setupem to po prostu działa. Oczywiście jedne akordy będą "stroić" ładniej, inne gorzej. A strój temperowany przecież nie obowiązuje tylko dla gitary. Częstotliwości odniesienia w tunerach przecież chyba już uwzględniają "temperament"?

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 27 paź 2015, 21:42

Jak tak dalej pójdzie, to gitara sama się nastroi i sama będzie grać. :lol: Aż strach pomyśleć. W instrumentach klawiszowych już to w zasadzie nastąpiło w pewnych obszarach "muzyki". Gwiazdy disco-polo czerpią całymi garściami z dobrodziejstw techniki, porywając za sobą tłumy fanek i fanów, dla których nierzadko gitarzysta B.B King kojarzy się jedynie z gitarzystą Ricky Kingiem... :wink:

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 28 paź 2015, 20:06

Mick , nie uwierzę że stroisz tylko puste struny i jest o.k. Do tunera stroję tylko A , reszta ma stroić jak najbardziej poprawnie się da , sprawdzam strój w wielu pozycjach i opcjach ; kwinty , oktawy i całe akordy. Poprawnie jest wtedy jak prawie że niedoskonałości już nie słychać tak na ,,pierwsze ucho'' , no bo one są ale w miarę można je zniwelować.
Strojenie wyłącznie pustych strun :surp: ? No chciałbym usłyszeć jak wyłącznie po takim zabiegu brzmią akordy w pozycjach otwartych i np. na 12-stym progu.

MickTheShaggy
Doradca
Doradca

Post autor: MickTheShaggy » 28 paź 2015, 23:02

michel, powiem Ci że jest w miarę ok. Ale żaden akord rzeczywiście nie stroi super idealnie i można go poprawić. Tylko że takie dostrajanie do konkretnego akordu oczywiście wcale nie jest lepsze, bo dla innych akordów pogarsza sprawę.

A co do porównywania strojenia akordów w otwartych pozycjach z tymi na 12 progu - no cóż, to oczywiście przypadek ekstremalny - w niskich pozycjach odchylenie paradoksalnie jest najwyższe (oczywiście mówimy o prawidłowo ustawionej menzurze), ze względu na większą siłę potrzebną do dociśnięcia struny blisko siodełka. Może to być częściowo wyeliminowane siodełkiem kompensowanym (Earvana, MusicMan). Ja mam Earvana i to wydaje się działać, w porównaniu do innej gitary (bez) otwarte akordy brzmią (stroją) dużo lepiej. Szkoda tylko, że pewnie niedługo będę się musiał pozbyć tego siodełka, bo szczeliny już za głębokie i sztuczka z sodą i superglue już nie bardzo działa.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 29 paź 2015, 20:04

No nie dostrajam specjalnie do akordu tylko sprawdzam czy dostroiłem poprawnie. Generalnie sprawdzam jak brzmią oktawy i kwinty w różnych pozycjach. Dzisiaj właśnie to robiłem. Spróbuj , wg. mnie to działa. Jak ktoś ma życzenie mogę opisać dokładnie jak dostrajam ale zapewne każdy ma swój sposób. No , niektórzy idą na łatwiznę , mają polifoniczny stroik raz dwa i myślą , że już :wink: . O ile z Wa-wy tradycyjnie zapraszam z wiosełkiem , sprawdzimy które lepiej stroi :guitar: .

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 29 paź 2015, 23:03

Ja w strojeniu jestem noga więc chętnie poprosze o radę lub poradnik!
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 31 paź 2015, 19:59

Szpenio , nie rób se jajców :wink: .
Chyba , że naprawdę chcecie poznać ,,moją tajną broń'' :surp: ?
Mówiąc poważnie , strojenie wyłącznie pustych strun uważam za niedostateczne. Co nie znaczy , że błędne ale myślę że korekta jest pożądana i wskazana , no tak jakby żeby było 8) .
Myślę , że uśrednienie ,,niedostrojenia'' w stosunku do całości gryfu jest o.k.

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 31 paź 2015, 21:36

michel51 pisze:Chyba , że naprawdę chcecie poznać ,,moją tajną broń'' ?
Chcemy, chcemy! :lol: A może wychodząc z tego offtopa stworzymy nowy temat p.t. "Jak stroję swoją gitarę", np. w dziale "Akademia gitary - teoria i praktyka"? Mogę zacząć.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 01 lis 2015, 17:53

O ile nie wg. tunera polifonicznego to zaczynaj :grin: . Temat mimo pozornej prostoty , poważny bo przecież chodzi o to żeby grało się jak najlepiej a jak gitara stroi optymalnie to jest 8) .

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 01 lis 2015, 18:05

Już zacząłem. We wspomnianym dziale i proponowanym tytule tematu.

ODPOWIEDZ