NIE DLA IDIOTÓW ;-) Czy sprowadzać sprzęt z USA?

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
Awatar użytkownika
Guitar master

Post autor: Guitar master » 30 cze 2008, 15:21

Ze stanow cos kolo 3 tygodni.

Awatar użytkownika
kiper
Kontakt:

Post autor: kiper » 30 cze 2008, 15:50

wysłany lotniczo: 7 do 9 dni roboczych
załozyłem netlabel - zapraszam do odwiedzania [url]http://www.fangtune.net[/url]
[img]http://www.kpolakow.webd.pl/banner.JPG[/img]

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 30 cze 2008, 15:54

Ale naprawdę można za pobraniem?
[size=85]Już z wiosłem --> jednak Fender :)[/size]

Awatar użytkownika
kiper
Kontakt:

Post autor: kiper » 30 cze 2008, 15:57

jak ja kupowałem swoje wiosło w USA to nie natknąłem się na opcję "płatność za pobraniem". Główne sposoby zapłaty to karta kredytowa i PayPal :)
załozyłem netlabel - zapraszam do odwiedzania [url]http://www.fangtune.net[/url]

Awatar użytkownika
Huascar

Post autor: Huascar » 30 cze 2008, 16:12

KLapovchy pisze:Ale naprawdę można za pobraniem?
Raczej sie nie da.
Postaw sie w sytuacji takiego goscia / sklepu zza oceanu.
Wysylaja paczke do jakiegos chlopa w Polsce (to tam gdzie niedzwiedzie po ulicach chodza). On nie odbiera z przyczyny oczywistej - niedzwiedz go zjadl. I oni ponosza tylko koszty - ktore sa nie male.

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 30 cze 2008, 16:15

Hmm, czyli muszę zapłacić kartą? Dobra tylko jak, i jakie mam gwarancje że przyślą mi sprzęt, no warto dodać, żeby był jednym kawałku

Awatar użytkownika
kiper
Kontakt:

Post autor: kiper » 30 cze 2008, 16:34

Żeby zapłacić kartą musisz posiadać kartę kredytową z wypukłymi elementami na karcie. Żadna całkowicie płaska VISA czy MasterCard nic Ci nie da. Po dodaniu przedmiotu do koszyka, wybierasz płatność kartą, podajesz numer karty, datę ważności i nazwisko właściciela karty. Zazwyczaj po takiej transakcji do właściciela karty dzwoni bank z pytaniem czy jesteśmy świadomi operacji na daną kwotę i prosi o autoryzację właściciela karty dla tej operacji. W przypadku udzielenia jej, bank znosi zabezpieczenia na tą konkretną operację lub do określonej godziny na wszystkie operacje. Karta kredytowa ,jak sama nazwa wskazuje, polega na tym że bank wykłada za Ciebie kasę a Ty mu ją oddajesz. Zależnie od czasu wpłaty zależy potrącany procent. I tyle.
Co do PayPal'a to odsyłam na ich stronę www, bo sam nie posiadam tam konta.

A gwarancję, że Ci przyślą masz taką samą jakbyś zamawiał cokolwiek w sklepie internetowym w Polsce. To leży w ich interesie, żebyś dostał zamówiony produkt zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 30 cze 2008, 16:36

Poczytam poczytam. Strasznie się przejmuję i przyznam że w tych sprawach jestem kompletnie zielony :D Dzięki za pomoc, ogram tylko jeszcze kilka wioseł i ostatecznie zadecyduję.

lolo

Post autor: lolo » 30 cze 2008, 18:38

kiper pisze:
A gwarancję, że Ci przyślą masz taką samą jakbyś zamawiał cokolwiek w sklepie internetowym w Polsce. To leży w ich interesie, żebyś dostał zamówiony produkt zgodny z Twoimi oczekiwaniami.
No i nie do końca. :P Bo sklep musi dbać o renomę, bo inaczej straci klientów. A jakiś gośc, który raz chce coś sprezdać i nie myśli o sprzedawaniu w przyszłości moze chcieć wstawić wała, żeby tylko na jakimś szicie zarobić jak najwięcej sie da. 8)

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 30 cze 2008, 18:41

To ja ze sklepu patrzyłem tylko :P Sklep który reklamuje się na e bayu :D

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 30 cze 2008, 22:03

kiper pisze:Żeby zapłacić kartą musisz posiadać kartę kredytową z wypukłymi elementami na karcie. Żadna całkowicie płaska VISA czy MasterCard nic Ci nie da. Po dodaniu przedmiotu do koszyka, wybierasz płatność kartą, podajesz numer karty, datę ważności i nazwisko właściciela karty. Zazwyczaj po takiej transakcji do właściciela karty dzwoni bank z pytaniem czy jesteśmy świadomi operacji na daną kwotę i prosi o autoryzację właściciela karty dla tej operacji. W przypadku udzielenia jej, bank znosi zabezpieczenia na tą konkretną operację lub do określonej godziny na wszystkie operacje. Karta kredytowa ,jak sama nazwa wskazuje, polega na tym że bank wykłada za Ciebie kasę a Ty mu ją oddajesz. Zależnie od czasu wpłaty zależy potrącany procent. I tyle.
Co do PayPal'a to odsyłam na ich stronę www, bo sam nie posiadam tam konta.

Kupowałem za prawie $500 podałem dane karty w formularzu i jedyne co dostałem z banku to tą kwotą przeliczoną na PLN na wyciągu

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 30 cze 2008, 22:04

A rzecz którą kupowałeś?

Awatar użytkownika
kiper
Kontakt:

Post autor: kiper » 30 cze 2008, 22:22

woj74 pisze: Kupowałem za prawie $500 podałem dane karty w formularzu i jedyne co dostałem z banku to tą kwotą przeliczoną na PLN na wyciągu
to myślę, że zależy od banku :)

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 30 cze 2008, 22:28

to był citibank kupowałem gryf i hardware to mojego Telusia u Warmotha

Arek

Post autor: Arek » 08 lip 2008, 16:10

Wszystko zalezy od instrumentu, czy tez sprzetu generalnie.
Generlanie warto sprowadzac instrumenty rzadkie, wyjatkowe, ktorych w PL nie ma szans dostac lub na ktore ceny sa zwyczjanie skandalicznie zawyzone!!!

Podam 2 przyklady:

1. Ceny MusicMan w Polsce to zwyczajne rzniecie klienta na kase!!!

Jestem w stanie sciagnac nowego leworecznego (bardzo rzadkie...) Axis Sporta do UK ponizej 4300zl z wszelkimi oplatami wlacznie z ubezpieczeniem za przesylke.

W tej chwili jest ebay US leworeczny Axis Sport za 1200 zielonych przed oplatami.

2. Konkretna gitara: Guild D-55:

Polowalem na tego akustyka bardzo dlugo, z racji, iz jestem leworeczny.
W koncu udalo sie i sciagnalem go do UK dokladnie za 4400zl (w przeliczeniu na PLN).

Ta gitara w PL kosztuje 13 000 zl praworeczna? Przepraszam, czy kogos PORYLO!?!

Tak samo jest w PL z wieloma modelami USA Fender (w Kraku widzialem ostatnio Highway 1 za ...3300zl, czyste ZDZIERSTWO!!!)

Ogolnie zasady oplat za sprzet z USA do Europy sa takie same dla kazdego kraju czlonkowskiego UE, z tym, ze docelowa dostawa po dotarci obiektu do Polski to za duze ryzyko dla mnie. Sprowadzam wszystko do UK.

Wszystkie moje elektryki zostaly prywatnie importowane z USA (do UK).
Wszystkie byly duzo tansze niz gdziekolwiek w Europie (np. Schecter USA Custom Research Traditional 'S' w Szwajcarii stoi prawie 2000 EURO, w UK stoi od 1800 funtow w gore), swojego sciagnalem nówke za 750 funtow.

Szukac, szukac, szukac i byc cierpliwym.

Dobra niewazne, napijmy sie :)
'Człowiek się do czegoś przyzwyczaja, a potem mu się wydaje, że to lubi'.

ODPOWIEDZ