NIE DLA IDIOTÓW ;-) Czy sprowadzać sprzęt z USA?

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
Isurez

Re: NIE DLA IDIOTÓW ;-) Czy sprowadzać sprzęt z USA?

Post autor: Isurez » 22 sie 2011, 17:07

Zapomniałem dodać, że nie jestem pełnoletni. Z tymi strunami to prawda ? Dwa lata temu przewiozłem gitarę ze strunami i laptopa ale leciałem Lotem...

Awatar użytkownika
Fear The Night

Post autor: Fear The Night » 22 sie 2011, 17:31

Trzeba zadzwonić i się zapytać.

Ja w te wakacje miałem w samolocie w bagażu podręcznym instrument strunowy, choć nie gitarę.

Isurez

Post autor: Isurez » 24 sie 2011, 2:54

OK, włożyłem Eleven Rack do bagażu, który idzie do luku. Jak myślicie, stanie się mu coś czy nie ?

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 24 sie 2011, 10:09

Jeśli dobrze opakowany, to nie.

Isurez

Post autor: Isurez » 09 wrz 2011, 23:17

Witam. Udało się mi przewieźć wszystko o co się pytałem (tj. gitara, słuchawki i Eleven Rack) i do niczego się nie przyczepili. Gitara miałem ze sobą jako bagaż podręczny (oprócz gitary miałem jeszcze plecak i dodam jeszcze, że gitarę obłożyłem ciuchami). Eleven Rack był w bagażu lukowym i nic się mu nie stało. Nie było żadnych problemów, nikt się o mnie o nic nie pytał. Może było to spowodowane tym, że loty były opóźnione (trzęsienia w NJ/NY oraz burze w Rzeszowie.) Zdjęcie całego sprzętu wstawię w odpowiednim temacie. Pozdrawiam.

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 10 wrz 2011, 1:24

Czym leciałeś? Bo sprawdziłem na szybko, i gitara, przynajmniej wg tego przewoźnika
http://www.ryanair.com/pl/pytania/dobre ... tualny-lot
na bagaż podręczny się nie nadaje.

Isurez

Post autor: Isurez » 10 wrz 2011, 13:05

Hej, leciałem Lufthansą która współpracowała z Continental Airlines. Z Newark do Frankfurtu leciałem Continental (Boeingiem 777, jeśli ktoś ciekaw gitara mieści się w schowku i jest jeszcze dużo miejsca.) a z Frankfurtu do Rzeszowa już Lufthansą (również gitara zmieściła się w schowku, samolot mały (międzymiastowy czy jakoś tak, nie pamiętam nazwy.)). Poza mną leciało też parę osób które miały gitary (był gość, który leciał do Polski z basówką 34" i się nie przyczepili.) Zapomniałem wyjąć z pokrowca klucze i też o nic się nie pytali. Nie wiem czy miałem fuksa czy coś ale wszystko jest całe. Gitara obecnie w regulacji, Eleven Rack działa i nie ma nawet najmniejszego wgniecenia ani zadrapania. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Paweł
Zasłużony
Kontakt:

Post autor: Paweł » 10 lis 2011, 15:39

Rlyeh, Ryanair to się za ocean nie zapuszcza, a na lotach kontynentalnych jest zwiększona tolerancja wagowa i wymiarowa bagażu, w końcu jak się parę tysi za bilet płaci to nie po to, żeby mieć problemy. A tanie linie, cóż - czasami się można mocno zdziwić jakie opłaty przyjdzie zapłacić poza biletem ;)
Richard Wright 1943-2008
[i]Nobody knows where you are
How near or how far...[/i]

[url]http://www.facebook.com/MojoDrive[/url]

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 12 lis 2011, 1:48

Oj, tak bilet kosztuje powiedzmy 100 zł a... bagaż rejestrowany do 20 kg 150 zł, każdy kolejny kilogram 30 zł, opłata za płatność kartą w systemie on line 20 zł (innej możliwości nie ma) itp. Przerabiałem to nie raz. Tanie linie wręcz żerują na tych opłatach dodatkowych.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Gawron

Re: Przetworniki

Post autor: Gawron » 24 lis 2011, 21:16

Witam, Proszę o wyrozumiałość w kwestiach etykiety/netykiety, to mój pierwszy post i szczerze mówiąc nie jestem pewien czy w odpowiednim miejscu, czy może powinienem założyć osobny temat. Ad rem.

Chciałbym zakupić pickupy Dimarzio w USA. Czy znacie jakiś e-shop etc., który wysyła pickupy Dimarzio bezpośrednio do PL? Polityka amerykańskiego dystrybutora tego sprzętu jest taka, że za wysyłanie do EU można wylecieć z sieci dystrybucji. Może jednak, jest ktoś kto się wyłamuje, ma alternatywne dojście do towaru i nie musi przejmować się zdaniem dystrybutora. Będe wdzięczny za odp.

Uprzedzając odpowiedzi które mogą się pojawić. Nie interesuje mnie zakup od "importerów" na allegro, nie mam cioci/wujka/kolegi w US, nie interesuje mnie zakup przez firmę typu pośrednik, nie wybieram się w najbliższych dniach do Stanów etc. Z racji bardzo specyficznych potrzeb (rzadkie wykończenie pickupów) oraz świadomości ze w US jest 40% taniej, chciałbym kupić w jakimś amerykańskim e-shopie z wysyłką do PL.
Set, który mnie interesuje w US to wydatek 151$+wysyłka, w PL teoretycznie ponad 800 przy sporej dawce szczęścia. Okazuje się, że dystrybutor tych pickupów na teren PL (niemiecka firma SoundService) ma w nosie niestandardowe zamówienia/zapytania polskich sklepów. Ciężko określić dostępność, czas oczekiwania, itp.

PS. własnie dziś Pan listonosz przyniósł mi nowego Fender FatFingera (Fender nie wprowadza tak drastycznych sankcji wobec sprzedawców) w cenie około 60%niższej niż w polskim sklepie, dlatego tym bardziej myślę, że warto. Dziękuje z góry.

To jest odpowiedni temat na takie dywagacje, przeniosłem. Bs69

mika_i_tomek

Post autor: mika_i_tomek » 10 mar 2012, 23:04

Nie sprowadzać!!! W szczególności nie sprowadzać przez eBaya! Naciąłem się dwukrotnie raz na piec drugi raz na gitarę :/ po kilku dniach siadło. wszystko.

Unguis

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 11 mar 2012, 0:03

Trzeba się po prostu porządnie rozejrzeć. Wiadomo, mogłeś mieć pecha po prostu, a może trefny sprzedający. Trochę jak loteria. Ja kupiłem już sporo rzeczy na ebayu. Staram się w miarę rozważnie wybierać sprzedających i jak na razie jest bez zarzutu. Ze wszystkiego jestem bardzo zadowolony.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Stallker

Post autor: Stallker » 10 maja 2012, 14:38

a jak np. sprowadzam gitarę wartą 800$ to muszę podać dokładną wartość, czy mogę to zaniżyć o jakieś 200-300$? Żeby mniejszy podatek/cło płacić.

TRaCe

Post autor: TRaCe » 10 maja 2012, 15:03

Podać możesz nawet że kupiłeś ją za 1$...ale jak się zorientują że wałek poszedł to możesz mieć problemy...tak myślę...
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

yusuf

Post autor: yusuf » 10 maja 2012, 16:00

Jeśli będziesz musiał udowodnić wpłaconą kwotę (wydruk z paypala, przelewu, aukcji itp), to będzie problem

ODPOWIEDZ