Luźny kabel w gnieździe na kabel

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
Kurt Cobain

Luźny kabel w gnieździe na kabel

Post autor: Kurt Cobain » 17 paź 2020, 17:28

Witam. Posiadam gitarę ibanez GRG 140 SB oraz mam nowy kabel lecz kabel nie trzyma się sztywno w gnieździe co powoduje trzaski ze wzmacniacza i mam pytanie jak można to naprawić byłem u gościa to powiedział że w środku jest taka blaszka miedziana i coś z nią trzeba zrobić o co to chodzi bardzo proszę o pomoc.

Milu78

Re: Luźny kabel w gnieździe na kabel

Post autor: Milu78 » 17 paź 2020, 19:20

Siema.
Musisz odkręcić gniazdo z gitary, i włożyć do odkręconego gniazda kabel żeby zobaczyć w którym kierunku się rusza. jak to zdiagnozujesz to musisz leciutko wygiąć jedną z blasze, a potem gniazdo włóż spowrotem do gitary i mocno dokręć żeby nie latało.
Pozdrawiam

Kurt Cobain

Re: Luźny kabel w gnieździe na kabel

Post autor: Kurt Cobain » 17 paź 2020, 21:20

Milu78 pisze:
17 paź 2020, 19:20
Siema.
Musisz odkręcić gniazdo z gitary, i włożyć do odkręconego gniazda kabel żeby zobaczyć w którym kierunku się rusza. jak to zdiagnozujesz to musisz leciutko wygiąć jedną z blasze, a potem gniazdo włóż spowrotem do gitary i mocno dokręć żeby nie latało.
Pozdrawiam
Dziękuje bardzo za odpowiedź szkoda tylko że nie znalazłem kurcze filmiku jakiegoś na YT jak to zrobić, a wracajac do kwestii tej regulacji to elegancko mi gosc wyregulował dzisiaj nie brzęczy nic na niskich strojach nawet :)

ODPOWIEDZ