Prosze o informacje na temat gitary i wzmacniacza.

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
Kurt Cobain

Prosze o informacje na temat gitary i wzmacniacza.

Post autor: Kurt Cobain » 21 wrz 2020, 13:44

Witam.
Jak widać po moim nicku jestem fanem Nirvany. Bardzo chciałbym grac ich kawałki ale nie wiem jak dobrze ustawić czysty kanał pod granie nirvany bardzo prosze o pomoc. Moj wzmacniacz to fender mustang I V2 i posiadam oprogramowanie na komputerze Fender Fuse. Chciałbym ustawić jakoś ten czysty kanał żeby był podobny do nirvany i żeby nie było słychać brzęczenia strun z wzmacniacza bo jedynie na cleanie mam z tym problem a jak gram już mocniejszy preset to nie słyszę brzeczenia w wzmacniaczu.

Oraz mam jeszcze takie pytanie bo przykleiłem sobie od picu taką karteczke że niby mam naklejke na korpusie gitary i przykleiłem ją na taśme bezbarwną taki dosłownie mały kawałek i jak później zostanie klej na korpusie czy zmywanie go spirytusem lub octem spirytusowym nie uszkodzi drewna czy lakieru ?

Bardzo prosze o odpowiedź nie ma mi kto pomóc mam nadzieje że znajde odpowiedzi na tym forum. Dzieki wielkie pozdrawiam

Milu78

Re: Prosze o informacje na temat gitary i wzmacniacza.

Post autor: Milu78 » 21 wrz 2020, 20:27

Siema
Po pierwsze primo jaką masz gitare?
Po secundo jak brzeczy to znacxy ze jest źle wyregulowana-daj ją do lutnika albo obejrzyj filmik jak to zrobic w domu.
Po trzecie nirvana ma w sobie plbrzmienie chorusa, lekkiego reverba i krótkiego delaya. Musisz do tego popróbować na róznych ustawieniach gainu na czystym, aby ustawic fajne nasycenie.
Powodzenia i pozdrawiam
Mikołaj

Kurt Cobain

Post autor: Kurt Cobain » 22 wrz 2020, 0:05

Dzięki wielkie za odpowiedź. Popróbuje coś poustawiać moja gitara to ibanez GRG140 SB już odkąd ta gitara przyszła do mnie ze sklepu muzycznego już brzęczało na pierwszych 4 progach głównie struny E6 i A5. Źle wyregulowana?? To znaczy że być może za nisko mam struny ustawione?

Milu78

Post autor: Milu78 » 28 wrz 2020, 21:05

Jak brzeczy to znaczy ze sa za nisko, ale moga byc tez progi zle nabite. Generalnie wybral bym sie z nią do serwisu i niech ocenią jak sprawa wygląda.
Powodzenia
Mikołaj

Kurt Cobain

Post autor: Kurt Cobain » 28 wrz 2020, 22:58

Milu78 pisze:
28 wrz 2020, 21:05
Jak brzeczy to znaczy ze sa za nisko, ale moga byc tez progi zle nabite. Generalnie wybral bym sie z nią do serwisu i niech ocenią jak sprawa wygląda.
Powodzenia
Mikołaj
Nie wiem mam nadzieję że będzie potrzebna jedynie drobna regulacja bo jak progi są źle nabite choć wyglądają normalnie i na innych strunach nic nie brzęczy ani tam niżej na progach 6,7,8,9 itp bo tak to się wykosztuje masakryczne. A co do tego clean nirvany to mój wzmacniacz mustang I v2 nie mogę ustawić jednocześnie delay i Reverb bo są na tym samym procesorze czy jak by to nazwać i planuje kupić boss ds 1 distortion to będzie dobre do refrenów i bridge a ponoć do clean nirvany sprawdza się przester small clone

Milu78

Post autor: Milu78 » 29 wrz 2020, 19:00

Musisz poszukać i poeksperymentować.
Wkazdym bądź razie powodzenia
Pozdrawiam
Mikolaj

Kurt Cobain

Post autor: Kurt Cobain » 29 wrz 2020, 19:32

Milu78 pisze:
29 wrz 2020, 19:00
Pozdrawiam
Mikolaj
A Ty nie masz może jakiś sugestii co do ustawienia Fender mustang I v2 pod clean nirvany?

Milu78

Post autor: Milu78 » 29 wrz 2020, 20:22

Kurt Cobain pisze:
29 wrz 2020, 19:32
Milu78 pisze:
Pozdrawiam
Mikolaj
A Ty nie masz może jakiś sugestii co do ustawienia Fender mustang I v2 pod clean nirvany?
No ja dalbym duzo środka, troche mniej basu, no i wysokich tak na połowę. Krótki reverb. No i mieszal bym to ustawienie na "ucho"
Ps. Pamietaj ze wzmacniacz brzmi inaczej pocichu, a inaczej rozkrecony(tranzystory również)
Powodzonka
Pozdrawiam
Mikołaj

Kurt Cobain

Post autor: Kurt Cobain » 10 paź 2020, 18:36

Milu78 pisze:
29 wrz 2020, 20:22
Kurt Cobain pisze:
29 wrz 2020, 19:32
Milu78 pisze:
Pozdrawiam
Mikolaj
No ja dalbym duzo środka, troche mniej basu, no i wysokich tak na połowę. Krótki reverb. No i mieszal bym to ustawienie na "ucho"
Ps. Pamietaj ze wzmacniacz brzmi inaczej pocichu, a inaczej rozkrecony(tranzystory również)
Powodzonka
Pozdrawiam
Mikołaj
Dziękuje za wszystko i w miarę możliwości bardzo proszę jeśli to możliwe o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie w innym temacie :

viewtopic.php?f=1&t=75045

ODPOWIEDZ