Cort CR200 - czy to już czas na serwis progów?

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
nixon33
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2020, 12:49

Cort CR200 - czy to już czas na serwis progów?

Post autor: nixon33 » 12 kwie 2020, 14:04

Siemanko. Tytułową gitarę posiadam od nowości od 2,5 roku. Jest to mój pierwszy i jedyny elektryk także kompletnie nie mam porównania z innymi gitarami. Chciałbym prosić żeby ktoś rzucił "fachowym okiem" i stwierdził czy na prawdę coś się dzieje z progami czy tylko mi się wydaje.
Struny wymieniam co jakieś 4 miesiące. Przy każdej wymianie dokładnie czyszczę podstrunnicę olejkiem cytrynowym od Dunlop. Co jakiś czas używam również Ultraglide do odświeżenia strun.

Pytania:
1. Pomiędzy progami, a podstrunnicą widoczne są szpary. Wygląda to tak jakby progi powychodziły z podstrunnicy. Nie sprawdzałem tego zaraz po zakupie więc nie mam porównania. Być może jest tak od zawsze - co nie oznacza, że tak powinno być?

2. Czy Waszym zdaniem widoczne na zdjęciach zużycie progów kwalifikuje je do wykonania szlifu lub wymiany? Progi zużyte są nierównomiernie i w okolicach tych bardziej zużytych struny potrafią zabrzęczeć. Przez to nie mogę pozwolić sobie na ustawienie bardzo niskiej akcji strun.

Napiszcie proszę jakie jest Wasze zdanie zanim trafię na lutnika, który zamiast dobrze zrobić będzie wolał dobrze zarobić... Wiadomo jakie są czasy... :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ