Czy trzaski/overdrive to kwestia charakteru Schectera czy rzeczywiście mam problem

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
Stiegl

Czy trzaski/overdrive to kwestia charakteru Schectera czy rzeczywiście mam problem

Post autor: Stiegl » 21 lip 2019, 15:23

Cześć Wszystkim,

próbowałem już wielu rzeczy i nie pomaga wiec zdecydowałem się zaciągnąć porady. Gram na Schecterze Demon 7, używam Focusrite Scarlett 2i4 oraz POD Farm 2/Guitar RIG 5. Pomimo takiej gitary nie gram cięższych brzmień, dlatego trzaski bardzo przeszkadzają mi w nagrywce. Próbowałem zmieniać struny/ menzure/ ustawienia przetworników, kabli i paru innych. Dalej jest to samo - gitara po prostu trzeszczy. Nagrałem krótką zagrywkę przy użyciu wtyczki Guitar Rig ale na pustym presecie, jest taki dźwięk jaki uzyskuje po prostu po podłączeniu gitary do komputera. Jak słyszycie na początku, grając delikatnie fingerstylem gitara brzmi ok a potem, gdy zaczynam troche mocniej (ale w dalszym ciągu jest to bardzo delikatne granie) uderzać w struny jest szum/trzaski jakby sprzęt nie dawał rady.
Czy to może być kwestia samej specyfiki gitary zbudowanej do cięższych brzmień dlatego nawet na cleanie musi miec overdrive..? brzmi jak debil, ale już nie wiem jaką inną teorie wybrać. Z góry dzięki za pomoc!

https://megawrzuta.pl/download/381198ca ... 04c6d.html

Derayes

Re: Czy trzaski/overdrive to kwestia charakteru Schectera czy rzeczywiście mam problem

Post autor: Derayes » 22 lip 2019, 14:24

Na wzmaku tez trzeszczy?

Czy grasz tylko na kompie?

Oraz niestety nie poslucham bo zdecydowanie bojkotuje pejsbuka.

nomade

Re: Czy trzaski/overdrive to kwestia charakteru Schectera czy rzeczywiście mam problem

Post autor: nomade » 22 lip 2019, 15:34

u mnie kiedyś było to samo

Stiegl

Post autor: Stiegl » 22 lip 2019, 19:38

nomade pisze:
22 lip 2019, 15:34
u mnie kiedyś było to samo
I jak sobie poradziłeś ?

Wzmacniacza nie mam.

ODPOWIEDZ