Tak uzyskałem brzmienie z November Rain na taniej gitarze

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
TreSpiler3

Tak uzyskałem brzmienie z November Rain na taniej gitarze

Post autor: TreSpiler3 » 25 cze 2019, 12:50

Okej, spotkałem wiele tematów w tej kwestii (i to na różnych forach). Ludzie podawali różne ustawienia wzmacniacza bez poruszania innych kwestii albo po prostu mówili, że to niemożliwe. Ja po 2 latach kręcenia gałami i mieszania różnych propozycji z internetu odkryłem najbardziej odpowiadający mi efekt. Najlepszy uzyskałem na wzmacniaczu Marshall jcm 2000 tsl 100, jednak nawet na tanim marshallu mg 15 gold było bardzo zbliżone brzmienie.

A więc, do rzeczy. Wszyscy pewnie wiecie, że trzeba grać na przetworniku gryfowym. Dalsza sprawa sprowadza się do potencjometrów. Bardzo mało TONE, ja na swojej gitarze ustawiam na 0 i wtedy efekt jest najlepszy. Oczywiście to nie wystarczy. Sprawdzałem wiele stron i forów z różnymi ustawieniami, jednak nie spotkałem kogoś kto podał by takie:
Bass 3.5
Middle 5.5
Treble 3.5
Jeżeli macie opcje podbicia środkowych częstotliwości, zróbcie to (nie mówie o presence, mam na myśli coś w stylu Mid bosted/Tone shift).
To samo tyczy się pre-ampu/power-ampu. Te dwie opcje nie są konieczne do dobrego efektu, więc nie martwcie się jeżeli wasz piec ich nie ma. Reverb zależy od waszego uznania. Z dodatkowymi pokrętłami jak presence czy mix sami sobie poradzicie.
Następna sprawa to przeter. Jeżeli macie distortion we wzmacniaczu dajcie dużo gainu. Używając pedału dałem gain na maksa, tone nieco mniej niż 12h, a volume na 3h.Używałem Boss DS1 i wyszło świetnie, jednak najlepiej było z przesterem we wzmacniaczu. U mnie kanał distortion nosi nazwe Lead. U niektórych może to być Solo lub po prostu Dist.
Zostało kilka drobnostek. Jak widzicie, większość z was pewnie wogóle nic nie płaciła na wykonanie podanych instrukcji bo wszystko odbywa się na standardowym sprzęcie gitara + wzmacniacz + efekt (to ostatnie tylko u tych co mają niezadowalający dist we wzmacniaczu lub wogóle go nie mają).
Drobnostki o któych wspomniałem to:
Struny - najlepiej jeżeli będą grube, moje mają 11-52. Podczas strojenia opuśćcie je o pół tonu.
Kostki - niech będą twarde, to doda większą kontrole nad udeżanymi strunami i sprawi, że dźwięk będzie mocniejszy.
Zadziałało? Jako że każdy wzmacniacz jest inny można wprowadzić drobne zmiany wg uznania. To tyle.

Będe wdzięczny jak napiszecie czy u was też to działa :grin:

Derayes

Re: Tak uzyskałem brzmienie z November Rain na taniej gitarze

Post autor: Derayes » 26 cze 2019, 13:04

Jakaz to gitara?

ODPOWIEDZ