REGULAMIN FORUM

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 4411
Rejestracja: 05 paź 2008, 19:48
Lokalizacja: Warszawa

REGULAMIN FORUM

Post autor: Bloodsucker69 » 01 mar 2012, 10:15

Witamy na forum Magazynu Gitarzysta!

Prosimy uważnie zapoznać się poniższym regulaminem. Wyjaśnia on zasady obowiązujące na forum. Użytkownicy, którzy lubują się w łamaniu wszelakich zasad nie są tutaj mile widziani.

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników. Regulamin może zostać zmieniony przez administrację, jednakże o wszelkich zmianach użytkownicy zostaną poinformowani w odpowiednim temacie.

Użytkownicy zobowiązani są do zapoznawania się w z wprowadzonymi zmianami i stosowaniem się do nich.

OGÓLNE ZASADY

Forum to jest własnością wydawnictwa AVT, a zarządzane jest przez redakcję Magazynu Gitarzysta i służy do prowadzenia dyskusji tematycznych i wymiany poglądów w obrębie udostępnionych działów tematycznych i tematów związanych z zagadnieniami gitarowymi. W sieci istnieje wiele forów, na których tolerowane są tzw. "wycieczki osobiste", przeklinanie, czy obrażanie innych użytkowników. To forum nie jest jednym z nich. Wszelkie przejawy takiej działalności będą surowo karane. Następujące podpunkty pomogą prowadzić dyskusje w miłej i spokojnej atmosferze oraz wyjaśnią zasady obowiązujące na forum:

§1 Na forum wymagamy przestrzegania Netykiety czyli zbioru reguł poprawnego zachowania w Internecie.

§2 Każdemu Użytkownikowi przysługuje jedno konto, posiadanie multi-kont będzie karane zawieszeniem konta.

§3 Zabrania się używania w nickach emotikonek typu "xD, ;), :D" itp. Bądź wyrażeń powszechnie uznanych za obraźliwe lub niezgodne z dobrymi obyczajami.

§4 Pamiętaj, że Twoje posty reprezentują Ciebie, anonimowość nie ukryje Twojej osobowości. Dlatego staraj się być miły dla innych Użytkowników, przestrzegaj netykiety oraz unikaj pisania postów jednozdaniowych.

§5 Zakładając nowy temat upewnij się czy taki sam temat nie był już omawiany - skorzystaj z wyszukiwarki.

§6 Trzymaj się tematu, offtopowanie w działach merytorycznych będzie karane ostrzeżeniami, a jeśli to nie przyniesie rezultatów - zawieszeniem konta.

§7 Brak kultury języka (przez co rozumiemy: brak ortografii, przeklinanie, niechlujny styl pisania) będzie karany w zależność od stopnia nieczytelności postów. Pamiętaj, że pisząc byle jak okazujesz brak szacunku reszcie Użytkowników.

§8 Nie cytujemy w całości postów, które znajdują się bezpośrednio nad naszym postem. Posty edytujemy, nie piszemy po sobie, a podbijanie własnych wypowiedzi (BUMP) dozwolone jest tylko w dziale "Ogłoszenia" lub jeśli od naszej ostatniej wypowiedzi w danym wątku minęły przynajmniej 2 tygodnie.

§9 Zabronione są dyskusje o sprawach znacznie odbiegających od tematyki forum (tj. tematy o telefonach/naprawie komputerów itp.). Tematy takie będą usuwane bez ostrzeżenia, a Użytkownicy je zakładający będą ponosić odpowiednie konsekwencje.

§10 Zabronione jest zamieszczanie treści mających charakter wulgarny lub makabryczny. Zachowania takie będę karane ostrzeżeniami, a w szczególnych przypadkach zawieszeniem konta.

§11 Wszelkie reklamy własnej działalności są na forum surowo zabronione. Jeśli chcesz się zareklamować skontaktuj się wydawnictwem AVT.

§12 Użytkownik ma prawo odwołać się od decyzji Moderatora (niesłusznie przyznane ostrzeżenie lub zawieszenie konta) w ciągu 24 godzin od zdarzenia. Może to jednak uczynić wyłącznie kontaktując się bezpośrednio z Moderatorem poprzez PW, lub z Administratorem forum. Administrator ma 48 godzin na rozpatrzenie wniosku i udzielenie odpowiedzi.

§13 Post Użytkownika może stanowić przedmiot prawa autorskiego w wyjątkowych przypadkach np. w sytuacji gdy treścią posta jest wiersz lub tekst utworu muzycznego.

§14 Kolor czerwony jest zarezerwowany wyłącznie dla Administratorów i Moderatorów forum. Pozostali Użytkownicy nie mogą używać tego koloru.

§15 Administratorzy oraz Moderatorzy mają prawo ingerować (modyfikować, usuwać) w posty naruszające niniejszy regulamin.

§16 Wszelkie decyzje Administratora forum są nieodwołalne i nie podlegają dyskusji.

Wszystkie powyższe paragrafy obowiązują również na forumowym ShoutBoxie.

SYSTEM NAGRÓD

Aktywnie udzielający się na Forum Użytkownicy mogą zostać nagrodzeni rangą "Doradca", która zostanie umieszczona pod avatarem Użytkownika. Wyróżnień udzielać będzie grono moderatorskie. Użytkownikom przysługuje prawo do wnioskowania wraz uzasadnieniem kandydatur w specjalnie do tego celu utworzonym temacie przyklejonym w dziale "Informacje/Uwagi dotyczące forum". Wyróżnienia przyznawane będą na czas nieokreślony.

SYSTEM KAR

1) Na forum obowiązuje trójstopniowy system ostrzeżeń przyznawanych za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu.

Pierwsze ostrzeżenie - bez konsekwencji.

Drugie ostrzeżenie - bez konsekwencji.

Trzecie ostrzeżenie - zawieszenie konta Użytkownika.

2) Zawieszenie konta Użytkownika (potocznie - ban) będzie stosowane tylko jeśli ostrzeżenia nie przyniosą żadnego skutku, a Użytkownik nie będzie wykazywał chęci poprawy swojego zachowania na forum. W skrajnych przypadkach konto może zostać zawieszone bez przyznawania ostrzeżeń.

3) Czas zawieszenia konta zależy od charakteru przewinienia:

7 dni - za standardowe nieprzestrzeganie zasad regulaminu.

1 miesiąc - przyznawane jeśli poprzedni ban nie przyniósł skutku.

Permban - dożywotnie zablokowanie konta, stosowane w szczególnych przypadkach (trolling, ciągłe spamowanie, rejestracja tylko w celach komercyjnych)


WAŻNOŚĆ KONT

1) Rejestrując się zgadzasz się na to, że Administracja forum może zawiesić lub usunąć Twoje konto jeśli jest ono niezgodne z regulaminem, lub z innych powodów bez wcześniejszego ostrzeżenia (na przykład kilkumiesięczna nieaktywność na forum).

2) Użytkownik ma prawo prosić Administratora forum o usunięcie swojego konta z forum.

3) Tematy i posty pozostałe po usunięciu konta Użytkownika zostaną opatrzone podpisem "Gość". Posty nie są usuwane z forum po usunięciu konta użytkownika.

Ponadto, rejestrując się na forum Użytkownicy wyrażają tym samym zgodę na publikowanie ich wypowiedzi w Magazynie Gitarzysta.Dziękujemy za zapoznanie się z powyższym regulaminem. Życzymy miłego pobytu na forum!


Administracja forum Magazynu Gitarzysta

Zablokowany