Lutnicy, których polecamy i odradzamy

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
robert_rk1

Re: Lutnicy, których polecamy i odradzamy

Post autor: robert_rk1 » 20 gru 2015, 20:50

Czy ktoś z was wymieniał może progi w Tomoguitars i może mi powiedzieć jak to wyszło? Albo czy ktoś może polecić lutnika który zrobi to dobrze i w miarę tanio? W Tomoguitars wyszło niecałe 500zł czyli fajna cena. W Guitar Help napisali 800zł czyli już trochę za dużo bo w tej cenie już można pokusić się na oddanie gitary do Skalby. Jeszcze czekam na odpowiedź od Woja bo coś nie odpisuje ale nie będę mu już zawracał głowy w tym roku bo święta i w ogóle a ostatnio z jego usługi byłem bardzo zadowolony.
Burny LP Custom
Laney VC 30

5150

Post autor: 5150 » 21 gru 2015, 23:35

... jak Ci nie zależy w której części mapy będziesz to robić i chcesz mieć dobrze zrobione do uderz do Ligman custom guitars w Szczecinie. Robiłem tam parę rzeczy. Naprawdę polecam.

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 22 gru 2015, 14:44

W sumie to mi nie zależy na miejscowości bo mieszkam na końcu polski i tak będę musiał wysłać gitarę kurierem.

A wymieniłeś tam progi? Bo chodzi mi o jakiś zakład który ktoś poleci bo progi tam wymieniał.
Burny LP Custom
Laney VC 30

SRV FAN

Post autor: SRV FAN » 23 gru 2015, 9:22

Wymieniałem progi u Pana Zbyszka Wiącka w Mielcu jak również u Pana Skałby. Z jednego i drugiego byłem bardzo zadowolony. U Skałby wymieniłem bo mam bliżej. Następna wymiana u Pana Zbyszka. U obydwu Panów robota naprawdę na poziomie światowym.

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 23 gru 2015, 12:47

Jeszcze Pan Jacek Kobylski napisał mi 600zł wraz z progami już wliczonymi a w skład serwisu wchodzi:
Odprogowanie :)
Korekta podstrunnicy, jeżeli jest taka konieczność pogłębianie nacięć bez przecinania żyłki
Progi bite na żyłkę
Korekta siodełka
geometria gryfu
Strojenie menzury
Burny LP Custom
Laney VC 30

kedar

Post autor: kedar » 05 sty 2016, 12:28

Ostatnio zanioslem gitare na szlif progow i ustawienie wszystkuego.. wymiane siodelka!!
W zaj.. klimatycznym miejscu;) firma violinex z tarnowa!
Gosc odwalil kuuuuupe dobrej roboty. Gitara mieciunia i gra jak marzenie.. stroi idealnie na ostatnim progu!!
Polecam z calego serca!!! Za wszystko 260 zeta :cheers:

misiek141

Post autor: misiek141 » 01 lut 2016, 18:48

Czy ktoś może wydać opinie o lutniku z Gołanic - Rafale Turkowiaku ???
Czy ktoś może wydać opinię o lutniku Rafale Turkowiaku z Gołanic ?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 01 lut 2016, 19:36

Cały artykuł był o nim w TG , wrześniowym. Od bardzo wielu lat wykonuje mistrzowskie klasyki ,akustyki , jazzowe i flamenco.

Rioze

Post autor: Rioze » 05 lut 2016, 20:52

Witam serdecznie.
Czy ktos moze mi polecic zaklad lutniczy/lutnika z Zielonej Gory?

Qrius

Post autor: Qrius » 05 maja 2016, 9:38

Ze swojej strony polecam Pana Wojtka Łukawskiego z Chorzowa (tak, wiem, że jest tutaj Waszą "szychą" forumową).
Pacjent to prawie 40 letnia Jolana Diamant oddana w celu wymiany progów, których już prawie nie było, oraz poprawy w elektronice. Robota wykonana zawodowo i nie ma co na siłę się przyczepiać do czegokolwiek. Kontakt też w porządku - pełna informacja - w momencie wątpliwości Pan lutnik dzwoni dopytać a nie robi na pałę w myśl zasady "będzie Pan zadowolony". Cena ustalana na początku nie zmieniła się w magiczny sposób na inną przy odbiorze "bo coś tam jeszcze wypadło po drodze". Deklarowany początkowo termin jak najbardziej dotrzymany. Reasumując - polecam, wracać będę w razie potrzeb.

Maynardziak

Post autor: Maynardziak » 11 maja 2016, 13:24

czy ktoś poleci mi dobry i w miarę za rozsądną cenę serwis lutniczy we Wrocławiu. Kupiłem sobie gitarę, nowa, budżetowa - Cort Katana, zadzwoniłem do lutnika i krzyknął mi 250 zł za regulacje to się załamałem jak stary dom. Gitara za 700 zł a regulacja 250 zł eh....Rozumiem jakbym miał gitarę za 2-3 k i grał profesjonalnie...ale do plumkania domowego....?. Zaraz sobie zacznę pluć w brodę , mogłem brać używkę za 1 k zł po regulacji lutniczej.

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 11 maja 2016, 17:52

Nowa czy stara, droga czy tania cena za regulacje zależy od mostka i typu gitary (akustyk,elektryk). W regulacji nie ma nic trudnego więc sam poczytaj i się za to zabierz. 250zł za samą regulacje to cena kosmiczna czy chciałeś coś oprócz regulacji ?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 11 maja 2016, 19:53

No drogo :facepalm: , już chyba w Guitar Help jest taniej a to raczej najdroższy serwis w Wa-wie.

Maynardziak

Post autor: Maynardziak » 11 maja 2016, 20:09

Przez telefon powiedziałem ogólnie "regulacja nowej gitary" , zapytał tylko jaki mostek , Katana ma stały to tak mu powiedziałem. Regulacja to chyba standardowo - ustawienie krzywizny, wysokości strun, menzura. Jutro do niego zadzwonię i zapytam za co te 250 zł (elektronika jeszcze będzie sprawdzał, szlifowal progi czy co? Sam nie chce się za to zabierać bo wracam do gitary elektrycznej po 10 lat odstawki, wszystko muszę sobie poprzypominać dlatego postanowiłem zapytać was doświadczonych kolegów gitarzystów. Natomiast w serwisie gitarowym we wrocławiu dostałem odpowiedź mailową , że "regulacja" wraz założeniem nowych strun 170-200 zł to sądzę że da się utargować na te 170 zł (czyli regulacja 150 zł + 20 zł założenie strun) tak liczę. Pochodzę jutro jeszcze po muzycznych sklepach i popytam. Może doradzicie ile powinna kosztować standardowa regulacja co rozumiem jako obniżenie strun, gryf wyregulowanie krzywizny, menzura. Ja to tak rozumiem, dobrze myślę?

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 11 maja 2016, 20:17

Nie wiem skąd oni te ceny biorą jak za samą full regulacje przy Floydzie + kilka poprawek(dopasowanie blokady) przy okazji szlifu progów płaciłem jakieś 100zł.

ODPOWIEDZ