Przestrajanie gitary do D

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blusbreaker

Przestrajanie gitary do D

Post autor: blusbreaker » 24 mar 2006, 23:51

Mam pytanie czy wie ktoś jak działe D-Tuner
w gitarach PEAVEY WOLFGANG i nowej serii IBANEZÓW np. S2075. Pytam dlatego, że często gram na obniżonym stroju D TUNE i muszę używac dwóch gitar (jedna w stroju standardowym. Chciałbym zamontowac sobie taki mostek do mojego Fendera ale nie wiem czy jest to technicznie możliwe.
Napiszcie też co sądzcie o graniu z obniżonym strojem E6 do D.

Ickx
Kontakt:

Post autor: Ickx » 25 mar 2006, 0:03

Technicznie mozliwe tyle, że musiałbyś wyrwać dodatkową dziure w gitarze na montaż floyda.
Lepiej kupić coś takiego ---->>> KLIK.
Tak ogólnie to ściema panuje na forum[img]http://forum.skins.be/images/smiles/43.gif[/img]

Pudzian
Kontakt:

Post autor: Pudzian » 25 mar 2006, 0:03

"D tuna",które montowane jest w Wolfgangu to "patent" do mostka "Floyd Rose".Tylko tam moze zostać użyty,wiec jeśli mas z "Fendera' z FR...

Awatar użytkownika
MaciekBe
Kontakt:

Post autor: MaciekBe » 26 mar 2006, 14:39

To wszystko mało: musi to być floyd rose jednostronny tak jak w wolfgangach i music manach axis, tj. leżący na desce z możliwością jedynie obniżania stroju. D-tuner działa szybko i sprawnie. Jest to tulejka przesuwana osiowo na wydłużonej śrubie do blokady. W pozycji wsuniętej masz strój podstawowy, jak wyciągniesz tulejkę spod mikrostrojnika, to zmienia się naciąg struny, co powoduje obniżenie jej stroju o dwa półtony. Całość trwa ułamek sekundy. Można sobie zmieniać strój nawet w czasie grania.
http://www.maciekbe.prv.pl/graty.htm http://www.macburniak.nd.e-wro.pl/birma/niusy.htm

Awatar użytkownika
blusbreaker

Post autor: blusbreaker » 27 mar 2006, 0:24

MaciekBe pisze:To wszystko mało: musi to być floyd rose jednostronny tak jak w wolfgangach i music manach axis, tj. leżący na desce z możliwością jedynie obniżania stroju. D-tuner działa szybko i sprawnie. Jest to tulejka przesuwana osiowo na wydłużonej śrubie do blokady. W pozycji wsuniętej masz strój podstawowy, jak wyciągniesz tulejkę spod mikrostrojnika, to zmienia się naciąg struny, co powoduje obniżenie jej stroju o dwa półtony. Całość trwa ułamek sekundy. Można sobie zmieniać strój nawet w czasie grania.
Właśnie o to mi chodziło bo w zwykłym mostku
przecież gdybyśmy obniżyli strój struny E6 do D w trakcie gry to pozostałe się rozstrajają automatycznie (zmniejsza się przecież naciąg strun) nie dzieje się tak jedynie
w jednostronnym floyd rose.
Co do kluczy to też można je zastosowac jedynie w gitarze ze stałym mostkiem.
Czyli ciężka sprawa z D-TUNEREM do strata.
(tak na marginesie mam STRATOCASTERA z Double FLOYD ROSE a co za tym idzie z blokadą strun). :D
Fender American Stratocaster is the best!!!

ODPOWIEDZ