Czy można nauczyć się grać po 30 - tce?

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
mj

Post autor: mj » 07 paź 2008, 9:13

W tym wieku jesteś już ukształtowany, wiesz czego chcesz, co lubisz itd. Poza tym zapewne jesteś też niezależny finansowo. A więc czego chcieć więcej? Jeśli Cie to bawi, sprawia przyjemność a dodatkowo pozwala przekazać emocje czy doświadczenie, które w Tobie głęboko się ukorzeniło przez te kilkadziesiąt lat, to czego chcieć więcej? Nawet granie tzw. coverów sprawia niezłą frajdę -- a jakbyś miał wnuki, to pomyśl za jakiego cool dziadka byś uchodził :) Oczywiście mogą się pojawić na początku jakieś kłopoty z koordynacją dłoni, ale wszystko da się wyćwiczyć. Powodzenia, mj

Awatar użytkownika
JA_cek
Doradca
Doradca
Kontakt:

Post autor: JA_cek » 07 paź 2008, 12:51

Lunder pisze:Nauczyć się grać zawsze można, a jak szybko sięt ego anuczysz i jak Ci to będzie wychodzić zależy do tego jak silna jest pasja/ambicje i talent. Chociaż już mega gwiazdą nie zostaniesz ;p
Lech Janerka debiutował, jak był po trzydziestce... w pewnych kręgach jest uważany za gwiazdę - w tym oczywiście pozytywnym znaczeniu.

Awatar użytkownika
seter74

Post autor: seter74 » 07 paź 2008, 18:21

Dla mnie niesamowici są starzy bluesmani z delty Missisipi. Jak na nich patrzę to mam wrażenie, że grają to co czują , bez całego zaplecza teorii muzyki. Wtedy mam wrażenie, że wiek rzeczywiście nie ma większego znaczenia, ale przede wszystkim to co ma się do "wygrania".

barrrtek

Post autor: barrrtek » 08 paź 2008, 16:22

warto sprobowac. jesli gra sprawia ci przyjemnosc i bedziesz cwiczyl to dasz rade ;] Jedna lekcja w tygodniu chyba wystarczy (przynajniej ja tak mam i jestem zadowolony). A co do kasy - zeby sie nauczyc podstaw to jakies 25zl/h chyba starczy.

pieknyolek

Re: Czy można nauczyć się grać po 30 - tce?

Post autor: pieknyolek » 01 lip 2019, 10:59

Według mnie w każdym wieku można nauczyć się grać na instrumencie :))))

http://sanatoriummarta.pl/blog

Derayes

Re: Czy można nauczyć się grać po 30 - tce?

Post autor: Derayes » 01 lip 2019, 11:50

pieknyolek pisze:
01 lip 2019, 10:59
Według mnie w każdym wieku można nauczyć się grać na instrumencie :))))

http://sanatoriummarta.pl/blog
Tak, pewnie, i w celu tego stwierdzenia odkopales temat sprzed ponad 10 lat. :dance:

Do sanatorium tez chyba moze pojechac kazdy w kazdym wieku, widze fajne panie tam pracuja (albo tylko pozowaly do fotek) ale mimo wszystko towarzystwo skwierczących emerytów raczej skutecznie popsułoby mi radośc z pobytu.

ODPOWIEDZ